5065 duman sorunu

Pompadan kaynaklanan olay özellikle sabahları motor soğukken yapar.kaç yasında olduğuna da bağlı pompa eskidiyse zamanla normal.ısınınca kesiyorsa çok önemli bi,durum olacağını dusunmem

Kesiyor fakat ısındığında bile belli bi devre varana kadar motor iyi gaz yemiyor patırtı yapıyor gaz verdiğimde turbo devreye girince ses düzeliyor. 2011 model ben yeni aldım

bakımları zamanında yapılıyormu kullanılan yakıt kalitesi, bence normal bi durum degil.
bu makinada bi eksiklik var pompa enjektör bakımı yapıldıktan sonra kullanılan yakıta ve bakımlarında titiz davranmanızı öneririm.

Ben 2 ay önce aldım. Alırken yağlarını, yağ filtresi, yakıt filtresi ve şanzuman yağ filtresini hava filtresini değiştirdim. Servise anlattım durumu gelip bakacaklar enjektör falan dedi. Turbonun çıkışında kelepçe var ordan kaçırıyor fakat servis orası önemli değil dedi

Sıkıntı olcağını zannetmiyorum. Her üretici traktörü nominal çalışma ısısına göre üretir. Traktör ısındıktan sonra sıkıntı yaratmıyorsa bir sıkıntı çıkmaz tahminimce yinede çok bilmişlik taslamayım. Enjektöreleri bir temizletin kafanıza takılıyorsa. Ama şahsen ben olsam kafama takmam okadar. Tek baıcağım yer traktör ısındıktan sonra tarlada iş yapıyorken nasıl sabit gazda duman atıyormu ? atmıyorsa sıkıntı yok. Tabi çekişindede sıkıntı yoksa. Şimdi piskolojik olarak çekişi düşmüş hissettirir.