Vergi düştü yem pahalandı!

Gecen Ay Aldıgımız Yem Fiyatlarını Yazıyorum Firma Abalıoglu
Süt Yemi 47
Buza 49
Besi 44
Bu ay İse Kdv Düşü Fiyatlar Şöyle Dün Siparişi Verdim..

Süt 43 Peşin... 1 aylık 44 :) ben 1 aylık alıyorum

Buza 45 Peşin...1 aylık 46

Besi 41 Peşin.... 1 aylık 42

Ve Yem Bayisinin Bana söyledigi en son şey tekrardan zam koyacak geri
nedeni ise hammedeler yurt dışından geldigi icin birde kış ayında oldugumuz
icin zam koyacakmış ama yazın düşer diyor :D

Gecen Ay Aldıgımız Yem Fiyatlarını Yazıyorum Firma Abalıoglu
Süt Yemi 47
Buza 49
Besi 44
Bu ay İse Kdv Düşü Fiyatlar Şöyle Dün Siparişi Verdim..

Süt 43 Peşin... 1 aylık 44 :) ben 1 aylık alıyorum

Buza 45 Peşin...1 aylık 46

Besi 41 Peşin.... 1 aylık 42

Ve Yem Bayisinin Bana söyledigi en son şey tekrardan zam koyacak geri
nedeni ise hammedeler yurt dışından geldigi icin birde kış ayında oldugumuz
icin zam koyacakmış ama yazın düşer diyor :D

Muhammet ben Abalıoğlu`nun Gözde yemini 42 ye peşin aldım
Sen hangisini kullanıyorsun ?

Hesap ortada işci maliyetleri %30 arttı Elektrik maliyetleri 6,8 toplamda %36,8 benim bildiğim maliyetler arttı bunun %10 unu devlet karşıladı %26,8 tüketiciye yansıyacak.1 cuval yem kdv düşmeden önce 50 tl ise %7 kdv indirimi yapıldıgına göre tüketiciye yansıyacak olan %26,8-%7=%19,6 fiyatlara + bindirim olarak yansıyacak :D yani 50 liralık yem 59 liraya çıkabilir maliyetler arttı :D ete süte zam yapmayın ithal getirirrim kızdırmayın beni :D

Hesap ortada işci maliyetleri %30 arttı Elektrik maliyetleri 6,8 toplamda %36,8 benim bildiğim maliyetler arttı bunun %10 unu devlet karşıladı %26,8 tüketiciye yansıyacak.1 cuval yem kdv düşmeden önce 50 tl ise %7 kdv indirimi yapıldıgına göre tüketiciye yansıyacak olan %26,8-%7=%19,6 fiyatlara + bindirim olarak yansıyacak :D yani 50 liralık yem 59 liraya çıkabilir maliyetler arttı :D ete süte zam yapmayın ithal getirirrim kızdırmayın beni :D
İthal yem getirtmeyin bana [emoji15] Sahi ya 2010 da ben gemide çalışırken ukraynadan bir gemi yem getirdik. O dönem yem fiyatı düştü mü? Çiftçinin ürettiği birseyin ithali gelince fiyat düşüyor ya hani?

KDV indirimiyle falan olmaz. Arazi fiyatları inşaat balonu nedeniyle uçuşa geçti. Hayvanın yediği yem tarladan ya da meradan gelecek. Meralar bakımsız. Tarla fiyatları uçunca maliyetler artıyor. Et fiyatları pahalı ama üretici de bir şey kazanamıyor. Faizler artırılıp inşaata giden paranın önü kesilmezse yakın zamanda beton yeriz.