Mısır da kurt var

28.07.2010
2,411
371
KONYA

Arkadaşlar benim mısır da resimdeki kurttan var 125 dekar tarlada 1 adet gordum resmini çektim öldürdüm :) ama korktum sıkıntı yaparmi ilacı nedir nasıl atılır
Tarlanın her tarafı uğur böceği bunu öldürmezmiki

fe1d1150d9b509d00a64907389eb2b60.jpg

bypass ıda arvilmecc ide kullanabiliyorum demi damlamayla ikisinide aynı anda verecem suyun neresinde veriyim başında sonundas öndemlimi
Merhaba abi. Bu kurtlar bu sene bizim köyde mısırları ve çektikleri mahvetti. Biz kurtlar yüzünden bizde sudan otlarini bictik ve tavalarin birine ilaç attik. İlaç attığımız tava tekrar yeşerdi ama ilaç atmadijlarimiz bir daha yeşermeedi. Kurtların girdiği misirlardw sadece yaprağın ortasında bulunan iletim demetleri kalmıştı. Kisa zamanda çok hasar veriyorlar ve çok çabuk çoğalıyorlar

Çözümü ise ilaçla bulduk ilaçlanan tarlalarda kurtlar oldu ama suan 1-2 ay sonra tekrar cikmaya baslaadilar.
a83b68319998b0b3d3a185f3b9b5ed2d.jpg
f723af62ef90662382eea75baed91aee.jpg

Biz bu ilacı pülverizatör ile uyguladık. Damla sulama ile etki gösterir mi bilmiyorum ama ilaca temas eden kurtlar renkleri sararak ölmüştü

• Beğen
Tepkiler: rahimavci
Merhaba abi. Bu kurtlar bu sene bizim köyde mısırları ve çektikleri mahvetti. Biz kurtlar yüzünden bizde sudan otlarini bictik ve tavalarin birine ilaç attik. İlaç attığımız tava tekrar yeşerdi ama ilaç atmadijlarimiz bir daha yeşermeedi. Kurtların girdiği misirlardw sadece yaprağın ortasında bulunan iletim demetleri kalmıştı. Kisa zamanda çok hasar veriyorlar ve çok çabuk çoğalıyorlar

Çözümü ise ilaçla bulduk ilaçlanan tarlalarda kurtlar oldu ama suan 1-2 ay sonra tekrar cikmaya baslaadilar.
a83b68319998b0b3d3a185f3b9b5ed2d.jpg
f723af62ef90662382eea75baed91aee.jpg

Biz bu ilacı pülverizatör ile uyguladık. Damla sulama ile etki gösterir mi bilmiyorum ama ilaca temas eden kurtlar renkleri sararak ölmüştü
Aynen bu ilacın etkeninden önerdiler banada fakat bir ilaçcı atma boşuna koçana girdiyse çok işe yaramaz dedi bende vazgeçtim gibi ne yapacağımıda bilemedim
Karar veremedim muadil ilaç 300 tl gibi tutuyor