yem fiyatları

Cevap: yem fiatlari

Zaten ciftciye destek verilmiyor destek zengin ciftciye veriliyor garibanin 3-5 mali var elinde devlet onlarida alip zengine vermek icin elinden geleni yapiyor meydanlarda konusulan indirimler ne hikmetse bize bindirim olarak geri dönüyor yani kisacasi devlet köyleri yok ediyor köylüye yasama hakki tanimiyor

• Beğen
Tepkiler: çifçilik zor iş

kdvden sonra gerı zman geldı ondan haberın yok galıba bız cp 19 proteın 53 tl alıyoz

53 liraya yemmi olur mubarek abicim alma paraya o yemi yerli bile deil o marka tayland malı ülkemizde üretip catır catır satıyorlar bizim burda aksarayda cp 19 protein yemi tarım kredi kopplardan 45 e alıyorlar 2 aylık 3 aylık vade felanda koymuyorlar ben şahsen abalıoglu yediriyorum cokta memnunum hic bir zaman o yemede para vermeyi düşünmüyorum neden dersen fiyatı icin deil o yemin 3 kalitesi varmış herzaman cifciye 2 ci yada 3 cü kalitesini satıyorlarmış bunu bana yem aldıgım bayi söyledi o yüzden bende waz gectim hatta bir abiyle komşum olur onunla beraber gittik tarım kredi koparatifine dedik böyle böyleymiş ordaki adamlarda calışan memurlar deyim ben sana onlar bile dogruladı bizim abi cp yemden waz gecti pro yem alıyor oda artık :)

53 liraya yemmi olur mubarek abicim alma paraya o yemi yerli bile deil o marka tayland malı ülkemizde üretip catır catır satıyorlar bizim burda aksarayda cp 19 protein yemi tarım kredi kopplardan 45 e alıyorlar 2 aylık 3 aylık vade felanda koymuyorlar ben şahsen abalıoglu yediriyorum cokta memnunum hic bir zaman o yemede para vermeyi düşünmüyorum neden dersen fiyatı icin deil o yemin 3 kalitesi varmış herzaman cifciye 2 ci yada 3 cü kalitesini satıyorlarmış bunu bana yem aldıgım bayi söyledi o yüzden bende waz gectim hatta bir abiyle komşum olur onunla beraber gittik tarım kredi koparatifine dedik böyle böyleymiş ordaki adamlarda calışan memurlar deyim ben sana onlar bile dogruladı bizim abi cp yemden waz gecti pro yem alıyor oda artık :)

en az 6 adet yem denedık 18 yıllık seruvende ama en ıyısı besa 21 ve cp 19 premıum :) en ıyı sut verımını bunlarda aldık ve 3 ay vadelı olarak alıyoruz..

cp yem neden bukadar tutluyor anlamadım....... ben küçükbaş yetiştiriyorum son 6 yıldır cp yedirmiyorum kuzuya.. bizim polatlıda çiftçiler yem var şu an 52 liraya alıyorum peşin fabrikadan... çok çok memnunum... cp den alamadığım verimi alıyorum

değişil yemler denedim ,hepsi farklı farklı,yağlı tohumların yemi,pro yem,biogen,koperatif yemi,optima,ama fabrikası kasabamızda öztürkler yem gibi olmuyo,en son optima veriyom nazlanıyorlar yemeye,bende bu gün 1 ton öztürkler yem aldım.çuvalı 48 lira 19 protein süt yemi,temmuz sonu ödeme,daha önlerine attığım anda birşey kalmadı.

• Beğen
Tepkiler: karahasanoğlu
Arkadaşlar optima süt yemi kullanan varmı?
ben bugün bir işletme sahibiyle ayaküstü görüştüm , optimaya özel süt yemi yaptırıyormuş ,çuvalı 70 tl diyor . bu kadar pahalı yem olurmu ,ne farkı varmış öğrenemedim :)

70 tlye cuvalına yem alacanda sen ne kazanacaan bu işten o arkadaşa böyle söyle o yemi verince inek sana 100 kilomu süt verecek sanki :/

karahasanoðlu;1013762' Alıntı:
Arkadaþlar optima süt yemi kullanan varmý?
ben bugün bir iþletme sahibiyle ayaküstü görüþtüm , optimaya özel süt yemi yaptýrýyormuþ ,çuvalý 70 tl diyor . bu kadar pahalý yem olurmu ,ne farký varmýþ öðrenemedim :)
abi bu yemden bende aliyim desen bayide yok sana ben satim diyecekti belkide boyle bisey olsa tum firmalar yapar piyasaya surur ve aranilan yem olur...