Besicilikte Angus ırkımı yoksa Etçi Simental ırkı mı daha karlıdır?

Gördüğüm simentallerin hepsi ya kombine ırk yada sütçü ırk. Tam besilik olan sütçü olmayan olanını hiç görmedim. Ha simentaller çok iyi ama sağım olmadan yetiştirmek maksadım olacaksa angus daha iyi sanırım.

Biraz daha açarsan konuyu. Demek istediğin sanırım sadece kaba yemle besi gibi bir şeyse angus çok yer ötekiler daha az yediğinden karlı mı demek istiyorsun ?

Sadece kaba yemle besi anlamında yazmadım. Verecek olduğun rasyon oranları onlar ve 350 kg ağırlıktan sonraki bu arada.

Bir holsteine yem ağırlıklı bakmazsan istenen ağırlığa çok geç sürede ulaşır ya da ulaşamazsın.
Bir angusada boş yere yem verip kilo aldırmak yerinede slaj, yonca ağırlıklı bir besi yaparsın istenen kiloya ulaşırsın anlatmak istediğim buydu.

Hayvan az yedi mi ben mutsuz olurum ne kadar çok yerse o kadar iyi :D

Haklısın aslında. :) çok yiyen kurbanlıklarım olurdu hem enine hem boyuna günden güne irileşirdi hayvan.

Sadece kaba yemle besi anlamında yazmadım. Verecek olduğun rasyon oranları onlar ve 350 kg ağırlıktan sonraki bu arada.

Bir holsteine yem ağırlıklı bakmazsan istenen ağırlığa çok geç sürede ulaşır ya da ulaşamazsın.
Bir angusada boş yere yem verip kilo aldırmak yerinede slaj, yonca ağırlıklı bir besi yaparsın istenen kiloya ulaşırsın anlatmak istediğim buydu.

Hayvan az yedi mi ben mutsuz olurum ne kadar çok yerse o kadar iyi :D