Major 80 -Pullukta

90 ve üzeri tamami tum modeller 16 VALF..

Major da suan 16 yok.. 8 valf.. ama yakittan korkma.. buldugum tum powermix yakit testlerinde en az yakan ilk 3 ün icinde zetor..

Major biraz daha ekonomi sınıfı diye düşünüyorum abi, almışken iyisini almak lazım.Bir de major'da proxima serisindeki gibi vitesten kuyruk mili var mı?
Proxima 90 power favorim, heryönden çok güzel makine.Yakıt testlerine gelecek olursak 4.sırada olduğu bir test bulamadım daha :D

Gelenlerin cogu p. Plus ve p. Power zaten.. hatta p. Power 110 satildi hep bitti galiba..

Major da 2 yöne dönen kuyruk mili yok.. vitesten de yoktur gibi.. yalniz konyada ilk majora binen biriyle gorustum.. 85 tumodan sonra HER acidan memnundu..

Kuyruk miliyle fiskiye sulama dahil..

---

Zetor da secenek cok.. mesela 100 lük diyelim.. 5 ayri secenek var..

80 bg diyelim.. major-düz proxima-p. Plus var yani 3 ana secenek onlarca da opsiyon..

Ekipman arazi beklenti neyse ona uygun bi zetor vardir:)

Bizim buralarda genel olarak Major gayet yeterli.. ama konya da 150-HD satildi gecen.. 300 bine yakin ki.. 150 lik alman JD den inip HD ye gecti vatandas..

peki 80 lik major nasıl bu kadar rahat çekiyor..?

Baki.. traktör sektöründe tecrübeli birinden.. ithal motorlar %5-10 ihtiyat payı ile bg lerini düşük belirtiyo.. yerli lerde yerli montajlarda tam aksine fazla diye duymuştum...

bugün çok ilginç bi olaya şahit oldum.. yanımda servisi aradılar.. ankara test merkezinde majorla ilgili sorun olmuş.. epey konuştular..

mesele şu:)

katalogda 77 bg yazan major.. testte 90 bg güç uretiyo:) teste giren motorun pompayi kisip formalite tamamlaniyo..

millet eksik bg ini artırıp geçmeye calisir.. zetorda kisiyo:)

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: Baki TÜRKOĞLU