KUBOTA m7040 a ŞANZIMAN PARK KİLİDİ TAKILIRMI

Servisi aramadım yarın aramayı düşünüyorum. m7040 almak istiyorum. 8540 taki özellikler yok park kilidi yok diferansiyel kilidi mekanik ve 4wd elektro hidrolik değil sanırım. danıştıklarım direk m8540 al diyor. banada onun kasası büyük duruyor fazla arazi yok en azından park kilidi takılırsa m7040 alıyım diyorum..
sizce takılırmı sanki yeri var gibi duruyor ama altını göremiyoruz

M40 serisinde M8540 ve M8540 ın motoru şanzımanı aynıdır M7040 ise hem motor hem şanzıman olarak bu modellerden farklıdır ve park kilidi takılmaz. Ebat olarak aralarında fazla fark yok. M7040 ta 3300 cc motor ve 15F-15R vites seçeneği var M8540 ta 3800 cc motor ve 18F-18R şanzıman var aralarında fazla fiyat farkı yoksa M8540 ı tercih edin bence

M40 serisinde M8540 ve M8540 ın motoru şanzımanı aynıdır M7040 ise hem motor hem şanzıman olarak bu modellerden farklıdır ve park kilidi takılmaz. Ebat olarak aralarında fazla fark yok. M7040 ta 3300 cc motor ve 15F-15R vites seçeneği var M8540 ta 3800 cc motor ve 18F-18R şanzıman var aralarında fazla fiyat farkı yoksa M8540 ı tercih edin bence

M7060 modeli 2ay sonra satışta onda park kilidi var..Ama onda comonraıl de var ona hiç bulaşmak istemiyorum korkutuyor beni comonraıl olayı sıkıntı çıkarsa uğraştırır bizi diye, onda park kilidi olunca bunada opsiyonel olarak takılabilir belki diye düşündüm, endenozya da yüklenmiş bi youtube vidyosunda kasada m7040 yazıyordu ama kabin içi gösterirken park kilidi de gözüküyordu,..
keşke m7040 ada taÄ·ılabilseydi..m8540 gözüme çok kalıplı gözüktü o yüzden 7040 düşünmüştüm, birde 2.el düşünüyorum

M7060 modeli 2ay sonra satışta onda park kilidi var..Ama onda comonraıl de var ona hiç bulaşmak istemiyorum korkutuyor beni comonraıl olayı sıkıntı çıkarsa uğraştırır bizi diye, onda park kilidi olunca bunada opsiyonel olarak takılabilir belki diye düşündüm, endenozya da yüklenmiş bi youtube vidyosunda kasada m7040 yazıyordu ama kabin içi gösterirken park kilidi de gözüküyordu,..
keşke m7040 ada taÄ·ılabilseydi..m8540 gözüme çok kalıplı gözüktü o yüzden 7040 düşünmüştüm, birde 2.el düşünüyorum

commonrail de pek sıkıntı olmaz yeterki kullandığınız mazot temiz olsun. sonradan park kilidi takmak için şanzımanda değieşecek veya eklenecek parçaları servisin istemesi montajını öğrenmesi vs vs prosedür gerekir. Misal M8540 ın powershift li 36F-36R modelide var şanzımana powershift vitesi için parçalar dişliler ve hidrolik valf eklemek gerekiyor onuda burda yapacak yok sizin park kilidi de aynı hesap. M7040 ile M8540 ın kalıp olarak farklı görünmesinin sebebi lastik ebatları. 8540 öyle abartılacak kadar kalıplı bir traktör değil

• Beğen
Tepkiler: aaysberkk
işinizi gorecekse 7040 idaal bence güzel motordur hidrolik şatıl 4 çeker geçme dügmelidir. rahat traktorler kullanıcıyı yormuyo. şanzuman park kilidi bizim 9540 da var ama kullanmak nasip olmadı :D hatta sokmeyi bile dusunmustum ilk zamanlar yanlışlıkla yolda giderken bişey olurda şanzumana zarar verirmi diye ama vitesteken traktor o kol kitlenmiş bi vaziyette duruyo vites boştaken kullanılıyor. el freni bozul olursa eger ikinci bi fren sistemi.

7040 kullanan arkadaşlar bildiklerini paylaşsa güzel olur bende almayı düşünüyorum traktör hakkında bilgi toplama safhasındayım suan ... konuya dönecek olursak işlediğiniz arazi cok değilse mesela 500 dekar civarı gerek yok büyüğe ayrıca hiç bir makinenin orjinalini değiştirmek iyi değiidir bence muhakkak problem çıkarır