Syngenta SY Gibraltar

Çorak bir arazide yaptığımız ekiliş 2 sene önce 100kg verim almıştık bu sene gibraltar ile tanıştık yaklaşık 70dekar yer ektik gibraltar olarak hasat yaklaştı heyecanla verimleri bekliyoruz.

Resimler ve ekler

• P_20160711_074946.jpg
    P_20160711_074946.jpg
    2.6 MB · Görüntüleme: 466
İlk gözüme çarpan şey tablalardaki şekil bozukluğu.Bu genellikle bor eksikliğinden kaynaklanan bir durum.
Tecrübelerime dayanarak söylüyorum, toprak yapısı hiç de fena değil gibi. Belki çok iyi olmayabilir ama normal şartlarda büyük bir hata yapılmadığı ve o seneki yağmurun ortalama seviyelerde olduğu müddetçe 100kg çok az bir rakam bu arazi için.
Fotoğraf ne zaman çekildi bilmiyorum fakat çiçeklerin neşesi ortalamanın üzerinde görünüyor.
Çeşide gelince Syngenta'nın önümüzdeki yıllarda Bosfora'nın yerine kullanacağı ve firmanın en fazla güvendiği çeşit.Denemekte fayda var.
bereketli olsun.

• Beğen
Tepkiler: osmanakalan22
evet haklısınız o sene yağışlar düşmemişti çiçek döktükten sonra az bir yağış düşmüştü. Bu sene yağışların iyi olduğundan bekletimiz yüksek. Fotoğrag 11 temmuza aittir. bir kaç güne hasadı yapıcaz hayırlısıyla fakat domuz zararları haddinden fazla ortalama tahminlerimi paylaşıcam.

İlk gözüme çarpan şey tablalardaki şekil bozukluğu.Bu genellikle bor eksikliğinden kaynaklanan bir durum.
Tecrübelerime dayanarak söylüyorum, toprak yapısı hiç de fena değil gibi. Belki çok iyi olmayabilir ama normal şartlarda büyük bir hata yapılmadığı ve o seneki yağmurun ortalama seviyelerde olduğu müddetçe 100kg çok az bir rakam bu arazi için.
Fotoğraf ne zaman çekildi bilmiyorum fakat çiçeklerin neşesi ortalamanın üzerinde görünüyor.
Çeşide gelince Syngenta'nın önümüzdeki yıllarda Bosfora'nın yerine kullanacağı ve firmanın en fazla güvendiği çeşit.Denemekte fayda var.
bereketli olsun.
İyi akşamlar ben aranıza yeni katıldım bir yakınım ova arazide gibraltar ekerek dönüme 370 kg biçtiğini söyledi gibraltar tohumun verimi nasıl önceki yıllarda eken var mı verimi nasıldı kuraktaki verimi nasıl