HİSARLAR DİK ROTOVATÖR(mikser)DE NASIL?

Arkadaşlar iyi günler hepinize, td100d traktörümüze 3metre Hisarlar dik rotovatör genel adıyla mikser almayı düşünüyoruz. td100 ün kuvveti sizce bu makineyi çevirmeye yeter mi? ve Hisarlar bu makina konusunda Nasıl siz önerir misiniz? işçiliği iyi midir? Eskişehir tarafında çiftçilik yapıyoruz toprağımız çok sert değil çok hafif de değil sizce mikser nadası, pulluğun ardından hiç bir işlem yapmadan kullanıldığında 2-3 tırmık çekmiş kadar yapabilir mi? yani topacı un ufak eder mi? şimdiden teşekkürler yorumlarınızı bekliyorum. bereketli günler olsun.

rotovatör çok güzel bir ekipman..
L ayak olanlar tavlı toprakta taban taşı yapabiliyor...
ama dik olanlar tavlı tarlada bence daha iyi iş görecektir..
sonbaharda ise durum aksi olur..
zaten en iyisi toprağı sonbaharda işleyip hazır hale getirmek..

yorumunuz için teşekkürler 3metre dik olanını aldık bugün gelecek deneyeceğiz bakalım td100 çevirir inşallah

Hayırlı olsun. Hisarlar dedin mi kalite canlanıyor kafamda. Zamanında komşunun rotovatörünü sürmüştüm şahane.

Bizde zamanında çekirdek saplarını kıysın diyerek, bir ''Yurdusar'' rotovatör almışız, özetle beş para etmez. Sapları kıyamıyor, zedeleyerek toprağın altına gömüyor o kadar. :)
İlk alındığında taa izmirden servis gelmiş, bir iki bakmışlar bu, bu kadar olur diye geçmişler. Dededen kalma vanveyin üstüne taş koyup sürüyorum vallahi daha rahat. :)

• Beğen
Tepkiler: Berkay Karadeniz

Hayırlı olsun. Hisarlar dedin mi kalite canlanıyor kafamda. Zamanında komşunun rotovatörünü sürmüştüm şahane.

Bizde zamanında çekirdek saplarını kıysın diyerek, bir ''Yurdusar'' rotovatör almışız, özetle beş para etmez. Sapları kıyamıyor, zedeleyerek toprağın altına gömüyor o kadar. :)
İlk alındığında taa izmirden servis gelmiş, bir iki bakmışlar bu, bu kadar olur diye geçmişler. Dededen kalma vanveyin üstüne taş koyup sürüyorum vallahi daha rahat. :)

mesajınız için teşekkürler, bizde vanvey kullanıyorduk ama zamanla kazayağı vanveyin yerini aldı bizim buralarda pek kullanan yok artık :D hala duruyor bizimki ama dağınık ciddi bi bakına ihtiyacı var

Merhaba arkadaşlar, rotavatör ihtiyacı olan varsa geçtiğimiz ay Ata Makinadan 11 bin liraya aldığımız duyargalı 7 li rotavatörü ihtiyaç fazlası olduğu için satıyoruz. Sadece bir kaç saat çalıştı.

Fiyatı 8 bin lira, şehir dışından gelecekler için nakliye indirimi de yaparız.
Yer Uşak. Telefon 0535 816 63 54

1.PNG