İthal hayvanı firmalar vasıtasıyla getirmek zorundamıyız

Arkadaşlar bu ithal besilik danayı 260 280kg arası kg 5.2 euroya getiren var 4.6 euroya getiren var. Bakanlık yönetmeligini okudum izin prosedürü var ancak bazı firmalar sayı sınırı olmadan getirebildiğini söylüyor. Bizim yerli mallar kg 20 liraya kadar satılıyor bunlar daha ucuz. Biz bu gerekli izni alsak illaki aracı firma kullanmak zorundamıyız kendimiz gidip secip alamıyormuyuz. Bu konu hakkında bilgisi olan arkadaslar var mı. Ithal edilen mallarda kar marjı araci firmalarda ne kadar bilen var mı

sanırım ithal hayvanlarda seçerken tarım bakanlığı tarafından atanmış veteriner olması gerekiyo. birde karantina şartları var. bu prosüdürleri sağlamak için büyük işletme olması gerekir. küçük işletme olarak bu yükün altına girmek hayvan başı maliyeti ciddi ölçüde artırır.

kırşehirde bir besici ile görüştüm canlı kg 14 liraya hallettiğini söyledi kendi gidip almış her işini kendi yapmış. ancak bilgi vermek istemedi. bakanlıktan izin almış 60 taneden az getiremiyorsun dedi.

süt cinsi sığırları damızlık sığır değiştiriciler birliği aracılığı ile getire biliyorsun (10 adet ben getirdim), ama besilik sığır getiriyorlar mı bilmiyorum. özel bir firmanın canlı ağırlı 15 tl getirdiğini duymuştum.

• Beğen
Tepkiler: ibo71
Bizim sütçü simentallerde yazın 3000 euro'ya patladı bize. Normalde 2600-2700 civarı hayvan bulmak mümkün ama biz müzayede hayvanı istedik ve gidip kendimiz seçtik.

Bu arada besiyi bilmiyorum ama sütçü ırk ithalatında aracı firmasız getirmek için 250 adet sınırı var ve bakanlığa izin için başvurmadan önce yurtdışından hayvan temin edilecek yerlerle anlaşmış olmak gerekiyor. Yani o iş küçük işletmeleri aşıyor.

iyi aksamlar nasıl getiridiniz sartlar nasıldı yardımcı olurmusunuz?

En az 10 gebe düve en fazla 50 gebe düve alabiliyorsun 5 yıllık bir ödeme planı var ilk yıl sadece paranın 1 yıllık faizini ödeyeceksin sonraki 4 yıl faiz+ana para şeklinde ödüyorsun banka şartları bunlar sizin(yaşınızı bilmediğim için bu şekilde hitap ediyorum) bilmek istediğiniz yada merak ettiğiniz varsa sorun cevaplayayım.

En az 10 gebe düve en fazla 50 gebe düve alabiliyorsun 5 yıllık bir ödeme planı var ilk yıl sadece paranın 1 yıllık faizini ödeyeceksin sonraki 4 yıl faiz+ana para şeklinde ödüyorsun banka şartları bunlar sizin(yaşınızı bilmediğim için bu şekilde hitap ediyorum) bilmek istediğiniz yada merak ettiğiniz varsa sorun cevaplayayım.

acıkaldıgın için teşekkür ederim. yasım 29 cok büyük değilim :)) duve bu şekilde peki besi danası sartları nelerdir kredisiz almak istersek?
ilgin için teşekkür ederim...

acıkaldıgın için teşekkür ederim. yasım 29 cok büyük değilim :)) duve bu şekilde peki besi danası sartları nelerdir kredisiz almak istersek?
ilgin için teşekkür ederim...

Abi bildiğim kadarı ile birlikler besi danası getirmiyor, damızlık nitelikte sütçü veya kombine ırk getiriyor diye biliyorum. Besi danasını özel firmalar getiriyor diye duydum onun şartları hakkında da bir fikrim yok...

S.a arkadaskar araci firmalar vasitasiyla macaristan dan ithal 30 adet besi danasi almak istiyorum firma yetkilisi arkadaslar en az 10 adet satisi yapildigi soyluyor ama bazi arkadaskar 65 adet yani bir TIR dan az olursa bu hayvanlarin pasaportunu kendi uzerinize alamazsiniz diyorlar bu konu hakkinda yardimci olurmusunuz simdiden tesekkurler

Arkadaslar araci firma vasitasiyla macaristandan ithal 30 adet dana almayi dusunuyoruz firma yetkilileri 10 adet bile satis yapildigini soyluyor ama bazi arkadaslar da 65 adet yani bir tır dan az olursa bu hayvanlarin pasaportunu uzerinize alamazsiniz diyor bu konu hakkinda yardimci olursaniz sevinirim simdiden tşk.