danelik mısır tohum çeşidi

Ynt: danelik mısır tohum çeşidi

Kardeş ortalaması 1000m2 den 1150 kg 1250 kg verim aliyoruz. Tabi 1450 alanda oluyor. ikinci ürün de buğday yeri. 15 cm 16cm ekiminde güzel sonuç veriyor. Son sulamayida yeterli verince genelde hüsrana ugratmiyor çiftçiyi

Mahsulü kaldıracağınız duruma göre Değişir. Bizde 10 senedir Mısır tarımıyla uğraşıyoruz. İyi verim için KWS veya Dekalp öneririm. Lakin KWS nemini çok geç bırakıyor Dekalp bu konuda iyi ve verim istiyorsan Damla sulama şart.

70 cm sira arasi 20 cm sira uzeri valla tkk bi abi 10 tane kocan getirmis 2800 gram geldi benden daha iyi verim alanlar var
Açıkçası biz ikinci üründe 550 ..600 FAO gruplarında ortalama 15 cm ekerdik geçen sene 17 cm me ektik verim olarak hiç birşey değişmedi. Ama 4 torba tohum tasarrufa girdik. Sanirim Toprğin kapasitesi kadar verim aliyoruz. Benim görüşüm 700 FAO ve üstü olum gruplarında 18 cm den aşağı ekilmemeli. Bazen de firmalar bazi çeşitlerinde ısrarlı sık ekilmesini istiyor denemek lazım.

• Beğen
Tepkiler: Aygün 10
ben karaman da 5783 ediyordum geçen seneye kadar . 3 mısır tarlam vardı 1450 kg 1380 kg 1325 kg dekar dan mısırın oldu ağustosun 18 de suyu kesmem e rağmen 15 nemin altına dusemedim.bu senede famoso ektim nemi zaten dusemiyorum.verimi 5783 e göre daha yüksek