PART2 FIAT 65-46 DT İLE AYÇİÇEK SAPLARINI KIYMA (CİGULİ ÇEKİMİ) 2015...!!!

07/09/2015

Arkadaşlar bu fotoğraflarda da Fiat 65-46 DT ile ayçiçek saplarını kıyıyorum. İlk bölümü sizlerle daha önce paylaşmıştım. Bu ise ikinci bölüm. İlerleyen günlerde daha fazla fotoğraf paylaşacağım...;)

alipasalierkan................;)

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

SON

Güzel fotolar.1997 yılında 7056 almıştık 2700tl o gün 60-66 dt 3400tl idi aradaki farkı verip almadığımız için (bu günkü rakamla 13000tl gibi) hep pişman olmuşuzdur.Alabilseydik bizde ilk olacaktık.Yenilerde bu kalite yok.

Kolay gelsin güzel paylaşım.caselerden once bende 80-66 yla cekiyordum.sıcak hava ve arkadan sıçrayan toprak ve sopa parçalarının zahmeti az değildi.çoğu yerde rüzgar arkadan eserse nefes almak bile zor oluyordu.case de kabin klima son bi kaç senedir zahmetten kurtardı.

Yorumlar için tekrar sağolun arkadaşlar...;)

Hay maşallah.. Dönüme ne yakıyor bu Erkan :)

Vallah hesaplamadım. Çok az yakıyor çünkü. Depoyu ne zaman doldurduğumuzu unutuyorum. 2-3 senedir de mazot göstergesi bozuk. Yine ciguli çekerken bir günü bozulduydu. Bir günü yolda kalacam diye korkuyorum. Yaptırmak lazım...:D

Kolay gelsin güzel paylaşım.caselerden once bende 80-66 yla cekiyordum.sıcak hava ve arkadan sıçrayan toprak ve sopa parçalarının zahmeti az değildi.çoğu yerde rüzgar arkadan eserse nefes almak bile zor oluyordu.case de kabin klima son bi kaç senedir zahmetten kurtardı.

Dediklerini aynen yaşıyorum. Toz duman fena oluyor. Ama yeni bir traktör ile bu şekilde çekmeye kıyamam. Geri geri çekerim yinede sapa sokmam. Yada tek çare ön hidrolik...:D

Fotograflar harika abi bunun şu anda temiz kara kafa olanların cift ceker fiyatları hakkkında bir bilgin varmı tavsiye edermisin piyasada bulunuyormu satılık
1998 model karakafa 70-56s DT kullanıyorduk, 45-50 gün önce verdik. Traktörü tavsiye ederim modern traktörlere göre eksikleri var ama zamanına ve kalıbına göre iyi traktör. Dediğin gibi piyasada temiz ve toplusunu bulmak biraz sıkıntı, bulsan da fiyatı yüksek söylüyorlar.

Temiz ve toplu ve çiftçeker olarak:
70-56s DT ve 60-66s DT 40bin,
70-66s DT 45 bin,
80-66s DT 50 bin civarı..