santrafuj (santrafiş) önerisi

15.11.2013
2,809
1,794
30
Tokat

Arkadaslar abiler satrafiş alacağız pancar koparatifinde 800 peşin 2000 tl si pancara ödemeli

su basacağım yer en uzak 650 metre gecen sene 285 lik le bu makınanın kademesız olanı ile 15 16 gaz rahat bastı suyu
sorum; bu makına kademelı benım traktörde 540e kuyruk mili var yani 2 kadame olmuş oluyo traktör rahat basabilirmi suyu
yoksa tek kademe mi almalıyım traktörün sağlıgı açısından
su boruları 3 lük
Traktör case jx65c değerli yorumlarınız için şimdiden teşekkürler

1- pompanın markası ne ve kaçlık alıp kaçlık basıyor
2- salma sulama mı olcak yoksa tabancamı çevircek
3- salma olursa 65c kademeli pompada 540 devirde rahat basar diye düşünüyorum
4- Pompayı kademeli tavsiye ederim her zaman için daha iyidir
5- deneme imkanın varsa paha biçilemez..

5b8b04414bf780b3e726b285c05981a2.jpg
ba4d06f9ee534832b63689e4f1458bad.jpg

Benim makinede bu adını sanını bilmem valla

ASUS_Z00AD cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

5b8b04414bf780b3e726b285c05981a2.jpg
ba4d06f9ee534832b63689e4f1458bad.jpg

Benim makinede bu adını sanını bilmem valla

ASUS_Z00AD cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Makinayı kademeli alırsan rahatnedersin yanlız söyle 540 e de motorunbayarsın zorlanırnsana enn uygun kocamaz 80 r 2 ayarı makina lazım bende tt50 var onunla 180 boruya su bastom boruların 30 tanesi 110 luk kalanı 75 lik birntane sikipper tabanca cevirdim 20! Lik uçu 17 gazla böyle bir makina senin işini görür rahatnedersin ben tek kademede kullandım

Makinayı kademeli alırsan rahatnedersin yanlız söyle 540 e de motorunbayarsın zorlanırnsana enn uygun kocamaz 80 r 2 ayarı makina lazım bende tt50 var onunla 180 boruya su bastom boruların 30 tanesi 110 luk kalanı 75 lik birntane sikipper tabanca cevirdim 20! Lik uçu 17 gazla böyle bir makina senin işini görür rahatnedersin ben tek kademede kullandım
Ben bu kademeli ile 9 Stinger tabancaya 750 devir 1100 gaz ile basiyorum

santrafuj alırken marka almalı aldıgın fırmadan traktore uygun dişli takarlar motor rahat calısır bende ankara kılıc marka var ıkı sezon kullandım ondan sonra elektrıge gecınce ordan oraya kaydırıyoruz garajda 285s ıle 160 lık gırıs cıkıs 100 devırde 130 fıskıye basardı tek kademe
ısteyen olursa satarım mf lere uygun dıslı var ustunde

bende kocamaz 80 R2 modeli var 2 kademeli geçen sene aldım giriş 4lük çıkış 3lükken 2.5 borum var diye çıkışını küçültüp 2buçukluk yapmıştım.. 70 boruyla biraz rampa, salma sulama yaptım geçen sene motorda sık sık hareret yaptı mazotta fazla yaktırdı gibi geldi bana. borular küçük geldi sanırım..traktör john deere 2030 bu arada...bu sene aynı sorunu yaşamayım diye çıkışı 4lük(110luk)ğa çevirmek için deveboynu 4lük sipariş verdim birkaçgüne gelcek 10 tanede 110luk boru sonrasında redüksiyon düşürücü ile 75liğe(2buçuk)luğa düşcem hareret yapmaması için motor...iyimi yaptım kötümü yaptım bilmiyorum..2tanede skipper tabanca aldım tanesi ayaklarıyla dahil 750 tl verdim.pahalı gibi sanki internette bugün denk geldim ayaksız 600 tl yazıyordu..5 tabancayla sulama yapcam bu sene bakalım memnun kalcakmıyım..boruları patlatmasak iyidir,geçen sene su borulara sığmadığı için hareret yaptırdı diye düşünüyorum

sizin düşünceleriniz nedir tavsiyelere açığım

Son düzenleme:
bende kocamaz 80 R2 modeli var 2 kademeli geçen sene aldým giriþ 4lük çýkýþ 3lükken 2.5 borum var diye çýkýþýný küçültüp 2buçukluk yapmýþtým.. 70 boruyla biraz rampa, salma sulama yaptým geçen sene motorda sýk sýk hareret yaptý mazotta fazla yaktýrdý gibi geldi bana. borular küçük geldi sanýrým..traktör john deere 2030 bu arada...bu sene ayný sorunu yaþamayým diye çýkýþý 4lük(110luk)ða çevirmek için deveboynu 4lük sipariþ verdim birkaçgüne gelcek 10 tanede 110luk boru sonrasýnda redüksiyon düþürücü ile 75liðe(2buçuk)luða düþcem hareret yapmamasý için motor...iyimi yaptým kötümü yaptým bilmiyorum..2tanede skipper tabanca aldým tanesi ayaklarýyla dahil 750 tl verdim.pahalý gibi sanki internette bugün denk geldim ayaksýz 600 tl yazýyordu..5 tabancayla sulama yapcam bu sene bakalým memnun kalcakmýyým..borularý patlatmasak iyidir,geçen sene su borulara sýðmadýðý için hareret yaptýrdý diye düþünüyorum

sizin düþünceleriniz nedir tavsiyelere açýðým
Hocam emis 110 luk ise emisi 75 e dusirmelisiniz 110 cekip 75 basarsa ayni sorun yine olur

• Beğen
Tepkiler: sinoplu
Kademelide kocamaz lar iyidir. Hatta en kalitelisi denebilir. Sene 2000 koşullarına göre yazıyorum. Aradan 15 sene kadar geçiş, daha iyileri de çıkmış olabilir. Markadan ziyade traktörüne uygun olanı bulmalısın. Civarda aynı koşullarda sulama yapanlar var ise onların santrifüjlerde denersen daha iyi olur. Biz 70-66 için en az 5 tane denedik 6. yı aldık bir zamanlar. 650 metre dik rampa bir yer ise işiniz çok zor. Birde su basma işinde MF az fazla yakar ama daha iyi basar, MF ye göre düşünme. MF kademeli Kocamaz ile çok güzel iş çıkarırken aynı santrifüj ile 70-66 çok can sıkıcı oluyordu. Kılınç almaman da tavsiyemdir, Fıat'lar(NH) için uygun değiller, biz denedik ramduman alamadık, daha iyi markalar var.

• Beğen
125 çekip 110 basınız.

elimde 70 tane 75lik boru var bunlar varken kullanıyım boru masrafına girmeyim diye düşünmüştüm..ama düşündüğüm gibi gitmedi hararet fazla yakıt olarak geri döndü...10 tane 110luk boru siparişi verdim..seneyede 10 tane alsam birazdaha rahatlar sistem..75lik boruları pancar motorunda kullanıyordum..pancar motorun tamirinden bıktım geçen sene de tarlada oruçta çalıştırcam diye uğraşa uğraşa nevrim döndü o kafayla pancar motorunu dereye atmış bulunduk..kuyruk milli makineyle başlangıcımız böyle oldu

elimde 70 tane 75lik boru var bunlar varken kullanıyım boru masrafına girmeyim diye düşünmüştüm..ama düşündüğüm gibi gitmedi hararet fazla yakıt olarak geri döndü...10 tane 110luk boru siparişi verdim..seneyede 10 tane alsam birazdaha rahatlar sistem..75lik boruları pancar motorunda kullanıyordum..pancar motorun tamirinden bıktım geçen sene de tarlada oruçta çalıştırcam diye uğraşa uğraşa nevrim döndü o kafayla pancar motorunu dereye atmış bulunduk..kuyruk milli makineyle başlangıcımız böyle oldu
Elinizdeki mevcut pompa gayet güzel bir pompa.Diğer marka kademeli pompaları da incelediğimizde(Domak,Misan,Kocamaz,Akın), giriş 1 inç daha büyük çıkışa göre.Çünkü ben de domak 5544 modeli çift kademe pompa kullanıyorum giriş 5lik(125) çıkış 4lük(110) motoru da boğma hararet yaptırma yapmıyor.

• Beğen