Aman Dikkat Dolandirilmayin

Bu sabah telefonuma gelen mesaj dolandirici olduklarini bildigim halde cagri buraktim aradilar anlattilar 500 tl hizmet bedeli icin kredi karti numarasi istediler dediklerine gore basvuru yapar yapmaz 10.000 tl destegi hemen veriyomus devlet baba aman deyim uzak durun YENI GIRISIMCILER VE MEVCUT ISLETMELER; 10 BIN TL DEN 500 BIN TL YE KADAR YARARLANABILECEGINIZ DEVLET DESTEKLERI ICIN CAGRI BIRAKIN, SIZI ARAYALIM. 08503049593

Bu sabah telefonuma gelen mesaj dolandirici olduklarini bildigim halde cagri buraktim aradilar anlattilar 500 tl hizmet bedeli icin kredi karti numarasi istediler dediklerine gore basvuru yapar yapmaz 10.000 tl destegi hemen veriyomus devlet baba aman deyim uzak durun YENI GIRISIMCILER VE MEVCUT ISLETMELER; 10 BIN TL DEN 500 BIN TL YE KADAR YARARLANABILECEGINIZ DEVLET DESTEKLERI ICIN CAGRI BIRAKIN, SIZI ARAYALIM. 08503049593

Bu mesajlar sık sık geliyor. Hiç birini aramıyorum. Saçma sapan sebeplerle bilinçsiz kişileri dolandırıyorlar. Aldanmayın hiç birine.

S.A. arkadaşlar,o kadar haber oluyor yine o kadar okumuş,kariyerli insanlar bu adamlara para kaptırıyor ki ben artık kendimden korkaroldum.Yani arasalar para olmazsa kkartina kadar verirmiyim diye korkuyorum.Bu adamlar çocuğu babanı kurtar diye kandırıyor,ağır ceza reisi ni operasyon yapılıyor diye.Devletin bu aramaları yapanları(ozellikle 0850 hatlardan)tespit edip mücadele etmesi gerekmez mi ?sonumuz hayrola....

S.A. arkadaşlar,o kadar haber oluyor yine o kadar okumuş,kariyerli insanlar bu adamlara para kaptırıyor ki ben artık kendimden korkaroldum.Yani arasalar para olmazsa kkartina kadar verirmiyim diye korkuyorum.Bu adamlar çocuğu babanı kurtar diye kandırıyor,ağır ceza reisi ni operasyon yapılıyor diye.Devletin bu aramaları yapanları(ozellikle 0850 hatlardan)tespit edip mücadele etmesi gerekmez mi ?sonumuz hayrola....

Bu kişilerin tespiti bence kolayda, kazın ayağı öyle değil işte. Düşünsenize, bu dolandırıcıları tutuklasanız ülkede işsizlik oranı 1-2 puan artar ve bu dolandırıcılık sektörüne büyük darbe vurur.

Alınan tedbir yeterli zaten. "Kanmayın" dediler ya daha ne diye kanıyorsunuz...

Son düzenleme:

Bu mesajlar sık sık geliyor. Hiç birini aramıyorum. Saçma sapan sebeplerle bilinçsiz kişileri dolandırıyorlar. Aldanmayın hiç birine.

Allah'ın saf kulları olmazsa, açıkgöz kulları aç kalırmış. :)

bilinçsizleri demek doğru olmaz aslında saf demekte doğru değil. Bu aslında balık tutmak gibi bir şey yem atıyorlar. Sazanları düşürüyorlar :D
Geçen gün konusu açılmıştı destek almak kolay değil zaten bir sürü prosedürü bilmem nesi var yani 50bin destek almak için o paranın çok üstünde bir meblağı yatırmak gerekiyordu.
şimdi iş kurup bu parayı almak isteyen adam zaten bunun araştırmasını yapıyor onu dolandıramıyorlar bunların dolandırdıkları uyanık geçinen kurnazlık peşinde olanlar.
Meşhur sülün Osman ile ilgili bir şey okumuştum orada bu adamın dediği birşey vardı ben kendi halinde kimseyi dolandırmadım dolandıramamda zaten dolandırmam için uyanıklık yapmaya çalışması lazım gibi birşeyler diyordu tam hatırlayamadım.
ama dün akşam izlediğim bir haberi aktararak anlatmaya çalışayım
bir sahte doktor köyün kahvecisine diyorki sen kilolusun devletten malulen emekli olabilirsin ben seni emekli ederim 10 bin liraya diyor 10 bin alıyor ve adama 7,8 maaş gönderiyor.
tüm köylü adama gidip para yatırmış benide emekli et diye adam toplamda 300bin gibi bir parayı toparlamış bir köyden. adam dolandırıcı ama parayı yatıranlar ne için yatırdı güya uyanıklar ya sahte raporu alıp emekli olacaklar :D :D :D
dolandırıcılığın altın kuralı ava gideni avlamakmış yani
terör olayları ile korkutulup dolandırılanlar hariç

Aman dikkat edelim :)
Bunların işi gücü yok daha polis savcı ayağı olanlarda ben savcıyım vs..

ülkede o kadar kişi terörist ilan edilip aylarca hapishanede yattı ki suçsuzluklarını ispatlayıp çıkmaları yıllar sürdü. öyle sıradan insanlarda değiller arkası kuvvetli adamlardı, sade bir vatandaşın korkmaması aptallık olurdu onlarda bu korkuyu kullanarak insanları dolandırdı

S.A. arkadaşlar,o kadar haber oluyor yine o kadar okumuş,kariyerli insanlar bu adamlara para kaptırıyor ki ben artık kendimden korkar oldum.Yani arasalar para olmazsa kkartina kadar verirmiyim diye korkuyorum.Bu adamlar çocuğu babanı kurtar diye kandırıyor,ağır ceza reisi ni operasyon yapılıyor diye.Devletin bu aramaları yapanları(ozellikle 0850 hatlardan)tespit edip mücadele etmesi gerekmez mi ?sonumuz hayrola....

dolandırınca yakalayıp tutukluyorlar zaten dolandırmadan önce yakalayamıyorlar yoksa ellerinde listesi bile vardır
demişti ya başbakan canlı bombaları biliyoruzda eylem yapmadan tutuklayamıyoruz diye aynı durum sözkonusu

beni 2 gündür +49 157 ile başlayan numara sık arıyor
hiçbirinde bakmadım az önce netten almanya
telefon olduğunu öğrendim..
acaba deutz yada claas benimi arıyor ne :)

claasstan arıyorlardır abi kaynak yapma diye tembihleyeceklerdir :D :D :D

Bu kişilerin tespiti bence kolayda, kazın ayağı öyle değil işte. Düşünsenize, bu dolandırıcıları tutuklasanız ülkede işsizlik oranı 1-2 puan artar ve bu dolandırıcılık sektörüne büyük darbe vurur.

Alınan tedbir yeterli zaten. "Kanmayın" dediler ya daha ne diye kanıyorsunuz...

Bundan bir kaç sene önceydi,yer Adana.
Hani mavi uniformali toplum polisi var ya.
Adamlar şube olarak çalışma yapmışlar,broşür hazırlamışlar.Broşürü millete dağıtıyorlar,millet bilgilenecek.Madde madde sıralamislar,biri dikkatimi çekmisti."evinize hırsız girmiş ve sizde evdeyseniz uyur gibi yapın."falan bir şey diyordu.yani adamla uğraşmayın,sakın katil olmayın yada adam alacağını alsın da canınızı almasın gibi şeyler anlamıştım.Polis bile diyorki adama bulaşma....

[MENTION=55057]FatihEFE[/MENTION] Yazdığım deyimi savunmak için demiyorumda, aslında o köylülerde saf. Herkes bir miktar saf bir miktarda açıkgöz. Sadece birileri diğerlerinden daha açıkgöz. Köylüler havadan para gelsin diye katakülle yapacak kadar açıkgöz, ama doktorun onları katakülleye getirebileceğini anlamayacak kadar saf. Sonuç olarak kandıran kandırılandan daha açıkgöz diğeride daha saf. Bu açıklamanın özetiydi belkide yukarıda yazdığım. Sizinkide aslında ibret alınacak bir yön var. Allah'ın sevgili kullarıymış o köylüler, Allah haram yemelerine mahal vermemiş. Böyle bir ders vermiş, inşallah dersi almışlardır.

Bundan bir kaç sene önceydi,yer Adana.
Hani mavi uniformali toplum polisi var ya.
Adamlar şube olarak çalışma yapmışlar,broşür hazırlamışlar.Broşürü millete dağıtıyorlar,millet bilgilenecek.Madde madde sıralamislar,biri dikkatimi çekmisti."evinize hırsız girmiş ve sizde evdeyseniz uyur gibi yapın."falan bir şey diyordu.yani adamla uğraşmayın,sakın katil olmayın yada adam alacağını alsın da canınızı almasın gibi şeyler anlamıştım.Polis bile diyorki adama bulaşma....

Bu olay, "bana dokunmayan yılan bin yıl yaşasın" ( sözde ) ata sözünden bir adım öteye geçmek üzere olduğumuzu gösteriyor. Yılan dokunsada sen ona dokunma!

beni 2 gündür +49 157 ile başlayan numara sık arıyor
hiçbirinde bakmadım az önce netten almanya
telefon olduğunu öğrendim..
acaba deutz yada claas benimi arıyor ne :)

Sende onları çaldır bakalım patron ne diyeceklermiş bakalım.

Haa telefonu kaydediverde dolap varsa biz bari düşmeyelim ;)