Hidrolik çıkışı yağ kaçırması

Merhaba arkadaşlar hidrolik orta kol aldık fakat hidrolik çıkışından yağ damlatıyor traktör. Sebebi nedir ? Biraz toz vardı çıkış ağzında o yüzden olabilir mi ? Hidrolik çıkışlar mi bozuk yada yük altında zorlamayı azaltmak için hortumlara vana mi taksam? Teşekkürler

Merhaba arkadaşlar hidrolik orta kol aldık fakat hidrolik çıkışından yağ damlatıyor traktör. Sebebi nedir ? Biraz toz vardı çıkış ağzında o yüzden olabilir mi ? Hidrolik çıkışlar mi bozuk yada yük altında zorlamayı azaltmak için hortumlara vana mi taksam? Teşekkürler
römork veya başka alet takınca oluyor mu traktör ne kaç model kaç çıkışı var

Buradan görmeden yorum yapmak pek sağlıklı değil tabiki, Soketin yerine tam olarak takıldığına veya yerine tam uygun olduğuna eminseniz traktör hidrolik çıkışı içinde piknik tüpü contasına benzer contalar var, onlarda sorun olabilir ya da yerlerinden oynamış olabilir. Mümkünse bir usta tarafından kontrol edilip müdahale edilmeli. Bizim 640'ın hidrolik çıkışıda yağ damlatıyor. Geçen yıl malum contaları değiştirdi ustam.

• Beğen
Tepkiler: Demirde
Başka aletleri denemedim bilmiyorum sadece orta kolu denedim . 2013 td 90 6 çıkışı mevcut. Diğer çıkışlara baktım en üstteki çok damlatıyor orta ve alt ise kısmen daha az damlatıyor.
şimdi diğer aletleri de dene romork vs muhtemelen kacirmaz kaçırıyor sa aldigin ortakolun soketleri eğer dandik se muhtemelen bozmuş tur piyasaya 200 tl den 1500 tl ye kadar hidrolik ortakol var iyi bişey olsun dersen 500 den aşağı alma derim 2013 model traktör şimdiye kadar yapmayıp ortakoldan sonra yapıyorsa bilki ortakoldan

Traktör üzerindeki dişi quick kaplin ile ortakoldaki erkek kaplinler birbirine uyumlu değildir. Ayrıca ortakolun hidrolik hortumları traktördeki kapline takıldığında tam karşılamayıp kasıntılı duruyorsa yağ kaçağı olur. Ortakol üzerindeki hidrolik kilit yağ kaçırıyorsa yük traktördeki kapline geleceği için yağ kaçırabilir. Büyük ihtimal kalinler birbirine tam uyumlu değil aynı sorun bende de var. Ortakol üzerindeki erkek kaplinler dandik olduğu için yağ damlatıyor

Traktör üzerindeki dişi quick kaplin ile ortakoldaki erkek kaplinler birbirine uyumlu değildir. Ayrıca ortakolun hidrolik hortumları traktördeki kapline takıldığında tam karşılamayıp kasıntılı duruyorsa yağ kaçağı olur. Ortakol üzerindeki hidrolik kilit yağ kaçırıyorsa yük traktördeki kapline geleceği için yağ kaçırabilir. Büyük ihtimal kalinler birbirine tam uyumlu değil aynı sorun bende de var. Ortakol üzerindeki erkek kaplinler dandik olduğu için yağ damlatıyor

Bu sızan yağ miktarı sorun yaratır mı peki ? Siz nasıl kullanıyorsunuz ? Yağ takviyesi mi yapıyorsunuz yoksa hortumu mu değiştireceksiniz ?

Bu sızan yağ miktarı sorun yaratır mı peki ? Siz nasıl kullanıyorsunuz ? Yağ takviyesi mi yapıyorsunuz yoksa hortumu mu değiştireceksiniz ?

Zamanla eksilme olur pulluk gibi ekipmanla iş yaparken yağ kaçağı yükten dolayı biraz daha fazla olur. İşler başlamadan ortakolun erkek kaplinlerini traktördeki kaplinlere uyumlu olanla değiştirecem.

• Beğen
Kardsim ayni bendeki olan olayi tarif etmissin aynisi bendede oluyor traktorun arkasi surekli hep yag yukardan assagi helede orta kolla surekli calisirsan daha cok yag kaciyor gecen yaz orta kolla cok calisma yaptik bi yilda 6 litre yag eksiltmisti suan hala oyle kolun takildigi yer assa dogru komple yag ..
Benim tahminim orta kolun girisleriyle traktorun girisleri uymuyor o yuzden yag kaciriyor helede orta kolla calisma cok olursa bende orta kolun girislerini degistirmeyi dusunuyorum

• Beğen