Landini Tumosan kapismasi

ön tekerin kalkması demek güç kaybı demek çekişde azalma demek malumunuz. o teker yere bassın bak nasıl yakalıyor.
Yere basmamasinin sebebi devamli yönde pullugu kaldiriyor salsa motor bayiliyor sırf yariş için ego için devir düşürmüyor oysa landininin haberi yol sanıyor ki tümo aynı derinlikte gecirip geliyor bu sahtekarliktır

• Beğen
Tepkiler: İzzet toker
Neden az yakmaz peki rahat giden motor her zaman az yakar zorlanan motor çok yakar bendede Landini var Powerfarm 90 yakıt ve çekiş olarak çok menmunum sitede benim videolarım ordan bakabilirsiniz
Öyle diyorsunda çok çekmesi rahat gitmesi silindir hacmi net bg gücü bunların artmasıyla doğru orantılıdır bunların artmasıda yakıtın artmasını sağlar.

Öyle diyorsunda çok çekmesi rahat gitmesi silindir hacmi net bg gücü bunların artmasıyla doğru orantılıdır bunların artmasıda yakıtın artmasını sağlar.
Videodaki traktör 92 beygir ve pullukta tam Hakkı.Öncelikle traktörün bu kadar rahat gitmesinin sebebi motor şanzuman uyumu çok iyi bu da traktörün rahat çekmesini sağlıyor.Uygun ekipman takıldığı müddetçe traktörün yakıtına etki eder.Yüksek beygir traktör çok yakar düşüncesi yanlış güçlü motor sadece yolda fazla yakar..

Videodaki traktör 92 beygir ve pullukta tam Hakkı.Öncelikle traktörün bu kadar rahat gitmesinin sebebi motor şanzuman uyumu çok iyi bu da traktörün rahat çekmesini sağlıyor.Uygun ekipman takıldığı müddetçe traktörün yakıtına etki eder.Yüksek beygir traktör çok yakar düşüncesi yanlış güçlü motor sadece yolda fazla yakar..
Bak kardeş ben burda landini kötülemek felan istemiyorum öyle bir tavrımda olmadı zaten yaptığını başarılı buldum fakat yakıtını bilmiyorum dedim ki az yakacağınıda sanmam çünkü 100 lük bir traktör yüz beygirin üzerinde güce sahip olabilir bu da yakıtı arttırır. Ki yüksek beygir her türlü çok yakar şimdi gelipte burda yüksek beygir az yakar deme yanlış olur.

Hocam ben sana Landini yi kötülüyorsun falan demedim sen kötülesende benim için bişey değişmez çünkü ben bu makinayı 5 yıldır kullanıyorum ve çok memnunum herşeyini biliyorum.Benim demek istediğim traktöre uygun ekipman uygun vitesde kullanıldığı müddetçe çok yakması için bir sebep yok.İkincisi bu traktör 92 hp yani 100 ün üzerinde değil siz Landini kullanıcısı değilsiniz ve bu makinanın çok yakacağını idda ediyorsunuz ben Landini kullanıcısı olarak buna inanmamı beklemeyin çünkü 5-12 pullukla 85 litre ile 60 dönüm yer sürüyorum hemde seri birinci vitesde şimdi çok mu yakmış oluyor...?

• Beğen
Tepkiler: sertackrbck
Landini kullanan biri degilim. Ama 100 hp baska bir.marka kullaniyorum. 100 hp civarı motor cok yakar diye bir kaide yok uygun ekipman dogru vites secimi duzgun ve hassas hidrolik kullanimi yakiti etkileyen en onemli faktorlerdir. Landiniyi arastirdigim kadariyla mekanik traktor olmasi 24+24 vitese sahip olmasi agirlik olarak tekerlerin dengeli bir sekilde topraga tutunmasi gercekten hizli seri bir motor ortaya cikarmis. Sundanda eminim sesi zaten rahatligini belli ediyor. Bu da yakitini en iyi sekilde kullandigini gosteriyor

2002 den beri atlas serisi kullanıyorum mükemmel bir traktör. 2012 de powerfarm 100 de aldım yakıt, çekiş konusunda süper traktördür. Tek kusuru bana göre kg az olması onuda arka tekerlere su bastırarak çözdüm. Su bastıktan sonra yakıt düz yolda yükseldi fakat tarlada ki çekiş mükemmel.