MF 5611 dyna4 kullananlar yardim...

Arkadaslar mf 5611 kullanan arkadaslar varsa traktorde anlamadigim bazi seyler var. 1) sv1 ve sv2 nin ne oldugu ve nasil aktiflestirilip ayarlandigini 2) tarla ve yol moduna nasil geciliyor bu iki modun farki ne. 3) kitapcikta kol modu ve pedal modundan bahsediyor ne farki var bunlarin ve bu modlara nasil geciliyor. 4) surulmemis arazi tusunun fonksiyonu ne nasil ayarlaniyor.Kullananlar yardimci olurlarsa sevinirim. Traktor 2016 model.

arazi modundan yol moduna geçmek için direksiyondaki vites boştaiken debriyaja basıp aynı anda T kolu üzerindeki dügmeye basınca modlar değişiyor. aralarındaki fark kaplumbağa modunda el debriyajı olmadan kademe değişmiyor tavşan modunda değişiyor yani kaplumbagada 3F de iken el T kolu üzerindeki düğmeye basmadan 4A ya geçmiyor Tavşan modunda ise geçiyor. Umarım anlatabilmişimdir. diğerlerini ben de merak ediyorum

• Beğen
Tepkiler: hasan066
öncelikle hayırlı uğurlu olsun allah kaza bela vermesin
sv1 ve sv2 önceden ayarlanmış motor devri ve vites ayarları düğmesidir direksiyonun altındaki tuş takımından gösterge panelinin solundaki ekrandan bu ayar menüsüne ulaşabilirsin tarla moduna veya yol moduna üzerinde tavşan olan düğmeye basarak geçilir tarla konumunda sadece ara vitesler (a,b,c,d) ygeçiş yapar ana vitese geçmek için debriyajı kullanman lazım yada t kolundaki düğmeye basarak vites değiştire bilirsin eğer traktöründe otomatik sürüş var ise ki ben dyna 4 lerde yok biliyorum pedal ve kol modu öyle vardır pedal modu kendisi vites geçişleri yapar kol modunda ise sen yaparsın.sürülmemiş arazi işlevi birden fazla görevin tek tuşla yapılmasına olanak sağlar mesela pulluğu indirirsin gazı verirsin vitesini ayarlarsın sonra sıra başında gazı kesersin pulluğu kaldırırsın vs... tüm bunları tek bir tuşla yapabilirsin bunun gibi.ayrıca eğer bu özellikleri kitapçıktan okuduysan bunların hiçbiri senin traktörde olmayabilir

• Beğen
Tepkiler: hasan066
arazi modundan yol moduna geçmek için direksiyondaki vites boştaiken debriyaja basıp aynı anda T kolu üzerindeki dügmeye basınca modlar değişiyor. aralarındaki fark kaplumbağa modunda el debriyajı olmadan kademe değişmiyor tavşan modunda değişiyor yani kaplumbagada 3F de iken el T kolu üzerindeki düğmeye basmadan 4A ya geçmiyor Tavşan modunda ise geçiyor. Umarım anlatabilmişimdir. diğerlerini ben de merak ediyorum

evet farkettim bunu. mesela arkada 6 ton yüklü vagon var diyelim hangi modda gitmek uygundur. herhangi bi sıkıntı olurmu yol modunda

20160422_174853.jpg traktör efficient modeli yanılmıyorsam. ayrıca 5.-6. ve 7.-8. hidrolik valfleri kontrol eden mekanik kolların altındaki mavi düğmeler hakkında bilginiz var mı