John deree 6130r için pulluk alacağız ne önerirsiniz

07128f8a1920f3a4396226691318979b.jpg
5bd5f3430b97de2208f3904385b066a1.jpg
d3e16c9786e339cec135059bb708b515.jpg
7bcb85550079585350f771ddbf2e4534.jpg

O tekere uygun cizi acan pullugu amak gibi bi hata yapma derim cunku 16 inch den buyuk pulluklar kesek yapiyo tarlayi islemesi tohum yatagini hazirlamasi iskenceye donuyo ;( ama cizi disi pulluklari bi arastirmani oneririm makinan kuvvetli bi makina bence ustesinden gelir.

• Beğen
Tepkiler: Koc_06
Başka markalara bakın derim o zaman Alplerin var donerlisi ama dediğim gibi traktörü yoruyor Alpler..

o traktörü alpler le yoramazsın...

Avrupada kverneland ın 200*200 on milim kalınlıkta 20numara kanat pulluğunu takıyorlar yinede banamısın demiyor..ağırlık olarak Alplerinde 2 katı fazla ağırlık yapısı var..
pulluk alırken bu traktörde pulluğun ağırlığına değil sağlamlığına bakcan..

Son düzenleme:

Avrupada kverneland ın 200*200 on milim kalınlıkta 20numara kanat pulluğunu takıyorlar yinede banamısın demiyor..ağırlık olarak Alplerinde 2 katı fazla ağırlık yapısı var..

Hocam alplerin problemi ağırlık değil ki toprağı çevirmekten öte toprağı çevirmek yerine battığı toprağı sürükleyerek çevirmesi

5/16 Ünlü
5/16 Esener
5/16 Alpler

Aynı gün içerisinde 3'ü İle Sap Toplanmamış tarlada motoru yoran alpler sapı yığdıran alpler, diğeceğim o ki alpler toprak çevirme konusunda başarısız bence, burda alpleri yerip diğerlerini övdüğümden değil ama kendiminde Alpleri olmasına rağmen ısınamadım ben alplere bu konuda.

Daha önceden hangi marka pulluk kullandınız?
pulluktan beklentiniz ne yani çizip gitsin mi topragı alt üst mü yapsın? Nadasta az mı yakmak istiyosun?

bizim köyde 6330 var birinde 2 pulluğu var traktörüne:D taşsız yerlere kuhn 4 lü kullanıyo taşlı yerlere turan cengiz kullanıyo kuhn un nadas ettiği yer bi başka oluyo tabiki toprağı tam alt üst yapıyo cengiz in yaptığı yer kuhn un yanında tırt;)
Kuhn a yakın alpler, alpler 6130 u yormaz kuhn da aynı şekilde yormaz diye tahmin ediyorum.
avrupa pulluk hertürlü iyi ama çok para :( mesela 1 tane kuhn alıyosan 2 tane alpler fiyatı.
biz alplerde turan cengizde kullanıyoruz, alpler hertürlü iyi cengizden.
ünlü benim hoşuma gitmiyo kullanmadımda hiç, ünlüyü bilemicem.
bence alpler;)

Yukarda Arkadaşda Açıklamış Alplerin Sorunu Ağırlık Değil Toprağı Tutuyor Traktörü O Yüzden Yoruyor.Bizim Yan Köylü Birinde Hem Alpler Hemde Otomatik Ünlü Var Ünlü Otomatik Olduğu İçin Daha Ağır olmasına Rağmen Traktörün Ünlüyle Daha Rahat Gittiğini Söylüyor. ..
Hocam alplerin problemi ağırlık değil ki toprağı çevirmekten öte toprağı çevirmek yerine battığı toprağı sürükleyerek çevirmesi

5/16 Ünlü
5/16 Esener
5/16 Alpler

Aynı gün içerisinde 3'ü İle Sap Toplanmamış tarlada motoru yoran alpler sapı yığdıran alpler, diğeceğim o ki alpler toprak çevirme konusunda başarısız bence, burda alpleri yerip diğerlerini övdüğümden değil ama kendiminde Alpleri olmasına rağmen ısınamadım ben alplere bu konuda.
Kesinlikle Haklısınız....

• Beğen
Tepkiler: Bünyanli
Daha önceden hangi marka pulluk kullandınız?
pulluktan beklentiniz ne yani çizip gitsin mi topragı alt üst mü yapsın? Nadasta az mı yakmak istiyosun?

bizim köyde 6330 var birinde 2 pulluğu var traktörüne:D taşsız yerlere kuhn 4 lü kullanıyo taşlı yerlere turan cengiz kullanıyo kuhn un nadas ettiği yer bi başka oluyo tabiki toprağı tam alt üst yapıyo cengiz in yaptığı yer kuhn un yanında tırt;)
Kuhn a yakın alpler, alpler 6130 u yormaz kuhn da aynı şekilde yormaz diye tahmin ediyorum.
avrupa pulluk hertürlü iyi ama çok para :( mesela 1 tane kuhn alıyosan 2 tane alpler fiyatı.
biz alplerde turan cengizde kullanıyoruz, alpler hertürlü iyi cengizden.
ünlü benim hoşuma gitmiyo kullanmadımda hiç, ünlüyü bilemicem.
bence alpler;)
Hakkını vererek sürecek tabiki daha önce alpler suan da esener kullanıyoruz tabiki sağlamlık önemli çünkü çok taşlı bizim tarlalar. Bu arada yakıtta önemli 😉

Topragi devirme isi markadan cok kulak yapisiyla alakali bi durum. Tabi biz cevremizde surekli kirlangic kuyrugu tip pulluklar gordugumuz icin bu avrupa pulluklar neden bu kadar guzel toprak isliyo diyoruz. Aslinda isin sirri pullugun kulak yapisinda. Unlu pullugun sitesine girerseniz gercekten aradiginiz pullugu bulabileceginize inaniyorum. Hatta almadan once normal kulakli pulluk ve biraz daha buklumlu olani canli gorseniz eminim ikna olursunuz ,;)

• Beğen

Başka markalara bakın derim o zaman Alplerin var donerlisi ama dediğim gibi traktörü yoruyor Alpler..

Alplerin tasları ünlüye göre biraz daha bükük yani toprağı daha iyi çevirmeye çalıştığı için traktörü biraz yoruyor yalnız tastan taşmalar ve çiziye kesek düşmeleri ünlü den az. Bende ünlü kullanıyorum ünlüden memnun değilim.

• Beğen
Pulluğun deve boynu kısmı dışındaki kısımları sanırım iyi dövülmüyor. Ana şasede kırılma oluyor. Bazen hiç beklemediğiniz yerde kırılma oluyor. Bunun tek nedeni katitesiz üretim. Çelikleme ve dövülme yok. Dövülerek şekil verilmeyen demir hurda demir olarak geçer.