Avrasya Fuarından Ala Ala Bunu Aldım(Göktürk-)

14.10.2010
2,241
4,067
Amasya

Damperli römorkumun krikosu eski modeldi.İnce ayar kolu yoktu.Ayrıca seviye demiri pimsiz olduğundan güvenlik sorunu yaratıyordu.İnce ayar olmadığından römorku takmak için pehlivan kolu ve ikinci bir kişi gerekiyordu.Bunu satın aldım.Eskisinin yerine bunu kaynattırınca römorku pehlivan kolu da olmadan kendi başıma takım çözebileceğim.Çünkü römorku çeki yerinin tam orta seviyesinde bırakabileceğim.

Makinanın üstündeki makaralı ilaçlama kısmını yani makara,hortum,depo-makara bağlantı parçası ve tabancasını Konya'ya dönünce gönderecekler çünkü buradaki hortum 20 metre, ben 50 metre istedim.Bu parçayı tarla tipi Önallar 600 lt 12 mt ilaçlama makinamın ilaçlama kollarını sökerek onun yerine monte edeceğim ve bahçe işlerinde kullanacağım.Benim makinamın şasesindeki kol bağlama yerlerine tam uyuyormuş (aynı marka) .

Eninde sonunda almak zorunda olduğum Önallar 600 lt turbo atomizer (çok pahalanmış)

Geçenlerde forumda çok konuşulan yaylı bacaklı Özdöken çapa makinası (konuyla ilgisiz ama ekleyim dedim)

Hayırlı olsun, krıkolu ayağın fiyatı nasıl .
Tşk ,İsmail kardeş.75 dedi 60'a bıraktı (fuar jesti).İnternette 63 lira+20 kargo. (n11.com).Ama hiç gözüm tutmamıştı.Seviye soketi çok basitti.Bu ,çok ağır ve sağlam bir mal.Zaten Uysal hidrolik takdir ettiğim bir marka.Çok çeşitli ürünleri var (uysalhidrolik.com)
Hayırlı olsun. Güle güle kullanın.
Tşk.

Hayırlı olsun Cemal abi....
Tşk Erkan.Böyle ufak işlerle oyalanıyoruz işte.

Hayırlı olsun güle güle kullan. Aldığın ayak ve hortumun fiyatları nedir
Tşk.Yukarda yazdım 60 tl. Hortumun makarası 110 lira,tabanca (kısa tetiksiz )35 lira,hortumun metresi 2.25 tl.Ben bu sistemi tasarladım ama nasıl kurarım diye kara kara düşünüyordum.Hortum heryerde var ama makara temini,makara ve tabancaya birleşim yerlerinin özel presi gerekiyordu.Fura gitmem sayesinde hepsinden kurtuldum sadece iki civata takacağım.

Damperli römorkumun krikosu eski modeldi.İnce ayar kolu yoktu.Ayrıca seviye demiri pimsiz olduğundan güvenlik sorunu yaratıyordu.İnce ayar olmadığından römorku takmak için pehlivan kolu ve ikinci bir kişi gerekiyordu.Bunu satın aldım.Eskisinin yerine bunu kaynattırınca römorku pehlivan kolu da olmadan kendi başıma takım çözebileceğim.Çünkü römorku çeki yerinin tam orta seviyesinde bırakabileceğim.

Makinanın üstündeki makaralı ilaçlama kısmını yani makara,hortum,depo-makara bağlantı parçası ve tabancasını Konya'ya dönünce gönderecekler çünkü buradaki hortum 20 metre, ben 50 metre istedim.Bu parçayı tarla tipi Önallar 600 lt 12 mt ilaçlama makinamın ilaçlama kollarını sökerek onun yerine monte edeceğim ve bahçe işlerinde kullanacağım.Benim makinamın şasesindeki kol bağlama yerlerine tam uyuyormuş (aynı marka) .

Eninde sonunda almak zorunda olduğum Önallar 600 lt turbo atomizer (çok pahalanmış)

Geçenlerde forumda çok konuşulan yaylı bacaklı Özdöken çapa makinası (konuyla ilgisiz ama ekleyim dedim)

cemal kardeş hayırlı olsun . yenilik her zaman iyidir . güle güle kullan .

cemal kardeş hayırlı olsun . yenilik her zaman iyidir . güle güle kullan .
Teşekkürler Erol bey.Hazırlıkları tamamlıyorum.İş sezonu yaklaşıyor.

Cemal abi hayırlı olsun , nokta atışı satın almalar yapmışsın , ben bu fuardan alış verişi pas geçtim :)
Sağol Ufuk kardeşim.Traktörün krikosu canıma yetmişti.Birde 3 tonluk çekilir su depom var ona da alacaktım ama ellerinde aynısından yoktu.Hortum işi çok hayati.Yarın fuar kapanmadan önce gel bunu söküp verelim dediler ama hortumu 20 metre diye almadım.Konya'ya dönüp dinlensinler birkaç gün sonra isterim.Makaraya dikkat edersen yanında depodan gelen hortum özel bir parçayla makaraya giriyor böylece makara dönerken orası dönmüyor.Böylece sistem sürekli sabit kalıyor.Hortumu sarmak için depoya giden ucu iş bitince sökmek gerekmiyor.
QUOTE=sebazios;1012685]Cemal Abi önallar'ın 1 tonlukları ne civarda, kulağına geldi mi hiç?
[/QUOTE]
Sormadım ama 600 lt asılı olan 7250 liraymış.Deposu beyaz plastik olan 750 daha ucuzmuş.

Biz parlayan sorduk 19 bin didiler Yılmaz gardaşım , bizde adi ayırlı işler didik.

Güle güle kullan Cemal abi.
Teşekkürler Yakup kardeşim.Şubat ta gübre atımı ile işler başlıyor.

Biz parlayan sorduk 19 bin didiler Yılmaz gardaşım , bizde adi ayırlı işler didik.

Arabayı bıraksam verirler mi acaba [emoji848]

Teşekkürler Erol bey.Hazırlıkları tamamlıyorum.İş sezonu yaklaşıyor.

Sağol Ufuk kardeşim.Traktörün krikosu canıma yetmişti.Birde 3 tonluk çekilir su depom var ona da alacaktım ama ellerinde aynısından yoktu.Hortum işi çok hayati.Yarın fuar kapanmadan önce gel bunu söküp verelim dediler ama hortumu 20 metre diye almadım.Konya'ya dönüp dinlensinler birkaç gün sonra isterim.Makaraya dikkat edersen yanında depodan gelen hortum özel bir parçayla makaraya giriyor böylece makara dönerken orası dönmüyor.Böylece sistem sürekli sabit kalıyor.Hortumu sarmak için depoya giden ucu iş bitince sökmek gerekmiyor.
QUOTE=sebazios;1012685]Cemal Abi önallar'ın 1 tonlukları ne civarda, kulağına geldi mi hiç?
Sormadım ama 600 lt asılı olan 7250 liraymış.Deposu beyaz plastik olan 750 daha ucuzmuş.

Teşekkürler Yakup kardeşim.Şubat ta gübre atımı ile işler başlıyor.[/QUOTE]

Teşekkür ederim Cemal Abi. 600 o fiyatsa 9 civarı olur 1000'lik. Aksamlar hemen hemen aynı, bir tek depolar farklı. (Opsiyon istenmezse)

Sevgili abim hayırlı olsun ..
Güle güle kullan..
Teşekkürler.Aletleri yeniliyemesemde bakımsız bırakmıyorum.

Teşekkür ederim Cemal Abi. 600 o fiyatsa 9 civarı olur 1000'lik. Aksamlar hemen hemen aynı, bir tek depolar farklı. (Opsiyon istenmezse)[/QUOTE]
Tabii ki asılır tip olmak şartıyla.Ancak pompa büyürse onun farkını da eklemek gerekir.

Fuarda bu krikoyu almayanı dövüyolardı :) Bir ara herkesin omzunda ya kriko ya hidrolik orta kol vardı.
Ben ikinciyi alamadım.8-9 cm'lik (kesiti) büyükler vardı.

hayırlı olsun banada lazım aynısından benimde su tankerin kirikosu bozuk
Kaza çıkarmadan değiştirmek lazım.

Hayırlı olsun Cemal abi.Güle güle kullan.Bu fuara gelemedim görüşemedik.
Sağlık olsun.Ne zaman derseniz ''geleneksel Trakya''yı yaparız.