Motorine 7 kuruş zam yapıldı

İyide üstad kaynak belirtilmiş zam haberi verilmiş yanlış nerde? Mazota zam, gubreye zam, yeme zam, bagkura zam, arac sigortasına zam, elektrige zam. Zam zam zam. Süte indirim, ette ithal giriyor piyasa karısacak, ayçiçegi yerinde sayıyor ondada ithalat var. Sence bu hakmı? Adaletmi?

Genelde benzer konuya cevap yazarım. Arada savunmaya geçen oluyor. İş tez çürütmeye gelince, siyaset ile politikayı aynı şey zanneden biri şikayet ediyor ve "Konu siyasete girdiğinden kilit" mesajı ile bitiyor.

"Böyle bir polemiği başlatalım mı?" şeklinde yönetime bir gönderme yapmaya çalıştım hepsi bu.

Sorunuza cevabı atalarımız söylemiş " Kula bela gelmez Hak yazmadıkça. Hak bela yazmaz kul azmadıkça ". Başımıza bir şey geliyorsa sebep olan yine biziz deyip susayım.

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: rençberçiftci
arkadaslar sabıt hıcbırsey malesef gıtmıyor ulkemızde sureklı herseye zam zam zam eskıden 50 kurusa meyve yerdık sımdı en kotu meyve oldu 2tl ekmegı 50 kurusa yerdık sımdı ekmek 1.25 cok yazıkkı paranın degerı yok ulkemızde sureklı hersey pahalanıyor 3-5 sene ıcınde bu gıdısle herseyın fıyatı uçuk bir seviyede olucak

Arkadaşlar, hiç bir konu çiftçi sorunları paylaşıldığı için kapatılmıyor. Yetkililerin yaptığı bir şey çiftçiye zarar veriyorsa tabi ki söyleyeceğiz, daha güzel nasıl olmalı burada konuşacağız. Toplumsal bilinç ve farkındalık oluşturmak için yazacağız. Ama burada insanlar birbirine siyaset dersi vermeye kalkarsa, şu parti iyi şu parti kötü derlerse, kimin nereye oy vermesi gerektiğine karışır, üstüne üstelik hakaret ederse, siyasi kişiler üzerinden konu ilerlerse maalesef kilitlenir. Bunun dışında sorunlarımızdan bahseden hiç bir konuya müdahale edilmemiştir.

Bu sebeple herkesi saygılı ve anlayışlı olmaya davet ediyorum. Hangi görüşten olursa olsun aynı işi yapıyoruz, aynı alanda çalışıyoruz. Burada birbirimize destek olmak için olmalıyız, ayrışmak için değil. Ayrışmaya sebep olan ne olursa olsun, konu kilitlenir. Siz bunun adına ne derseniz deyin, siyaset yüzünden kilitlendi deyin, çiftçi sorunları yüzünden kilitlendi deyin, başka sebepler bulun farketmez. Buradaki samimiyeti bozacak ve üyelerimizi kavga ettirecek her konu kilitlenecektir. İster çok yararlı olsun, ister yararsız olsun. Bizim için öncelik saygıdır ve sevgidir.

Arkadaşlar, hiç bir konu çiftçi sorunları paylaşıldığı için kapatılmıyor. Yetkililerin yaptığı bir şey çiftçiye zarar veriyorsa tabi ki söyleyeceğiz, daha güzel nasıl olmalı burada konuşacağız. Toplumsal bilinç ve farkındalık oluşturmak için yazacağız. Ama burada insanlar birbirine siyaset dersi vermeye kalkarsa, şu parti iyi şu parti kötü derlerse, kimin nereye oy vermesi gerektiğine karışır, üstüne üstelik hakaret ederse, siyasi kişiler üzerinden konu ilerlerse maalesef kilitlenir. Bunun dışında sorunlarımızdan bahseden hiç bir konuya müdahale edilmemiştir.

Bu sebeple herkesi saygılı ve anlayışlı olmaya davet ediyorum. Hangi görüşten olursa olsun aynı işi yapıyoruz, aynı alanda çalışıyoruz. Burada birbirimize destek olmak için olmalıyız, ayrışmak için değil. Ayrışmaya sebep olan ne olursa olsun, konu kilitlenir. Siz bunun adına ne derseniz deyin, siyaset yüzünden kilitlendi deyin, çiftçi sorunları yüzünden kilitlendi deyin, başka sebepler bulun farketmez. Buradaki samimiyeti bozacak ve üyelerimizi kavga ettirecek her konu kilitlenecektir. İster çok yararlı olsun, ister yararsız olsun. Bizim için öncelik saygıdır ve sevgidir.
[MENTION=2]meskisehiri[/MENTION] bende bu tür bir mesaja teşekkür edecekleri tahmin edebiliyorum :)

[MENTION=2]meskisehiri[/MENTION] bir soru, merak ettim, darılmaca yok..

Hani bir konuya birde üyeye bakıyorum ne yazacağını tahmin ediyorum demiştin ya, o ( onlardan biri ) ben miyim?

Bu sorunun cevabı evet de olsa, hayır da olsa cevap vermem uygun olmaz. Bazı üyelerin bazı konulara ne yazdığını tahmin ediyorum dememdeki amaç kişileri ortaya çıkarmak değil. Kendini biliyorsa şayet bu kişiler, dışarıdan nasıl bir izlenim yarattığını görmelerini sağlamak. Bakıyorum ki, bir tane resim, video, yararlı paylaşımı yok ama nerede lastik gibi konular varsa hemen kendilerine çekiyorlar. Bunu ben farkediyorsam herkes farkediyor. Bırakalım kim neyi seviyorsa, savunuyorsa savunsun. Bir anneden doğan, aynı kanı taşıyan iki kardeş bile farklı düşünüyorken, sırf aynı iş kolunda çalışıyor diye herkesin aynı fikirde olmasını nasıl bekler bir insan? Ve kendi görüşünü benimsememiş, kendi oy verdiği partiye oy vermemiş diye nasıl hakaret edebilir? Bunun adına daha sonra "çiftçinin sorununu dile getirme" deniliyor.

Neyse çok söylenecek şey var da konumuz kaynamasın. Bu konuyu müsait bir zamanda buluşarak konuşabiliriz isterseniz, buradan mesaj yazmayla hissiyat aktarılmadığı için insanlar yanlış anlayabiliyor.