Güçsan Asılır Tip Şanzımanlı Turbo Teslim Edildi.

04.04.2010
1,705
654
Eskişehir

Forumdaki arkadaşların tavsiyelerine ve genel kanaate bakarak Parlayan marka bir atomizör almaya karar verdim. Fakat bir türlü elektirik alamadım ve vazgeçtim aklımda olan diğer marka olan Gengüçsan ile görüştüm. Aslında şanzımansız düşünüyordum fakat firma yetkilisi kararımı değiştimem konusunda beni ikna etti. Ek olarak kabin içi kumandalı sistem eklettik.

Konu hakkında tecrübe ve tavsiyelerini paylaşan arkadaşlara teşekkür ederim.

Bu arada ilk deneyimimiz gerçekleşti.

Bağa %0.70 bordo bulamacı yaptım.

Hız 5km/s
Vites 1-Yavaş(Kaplumbağa)
Devir 1100.
Kullanılan su miktarı 65lt/da

Fiyatı : 7.850tl (Kasım 2016)

Resimler ve ekler

• P1016817.JPG
    P1016817.JPG
    404.5 KB · Görüntüleme: 245
  • P1016818.JPG
    P1016818.JPG
    402.7 KB · Görüntüleme: 190
  • P1016819.JPG
    P1016819.JPG
    403.3 KB · Görüntüleme: 138
  • P1016820.JPG
    P1016820.JPG
    423.8 KB · Görüntüleme: 140
  • P1016821.JPG
    P1016821.JPG
    413.7 KB · Görüntüleme: 181
  • P1016822.JPG
    P1016822.JPG
    447.3 KB · Görüntüleme: 170
  • P1016823.JPG
    P1016823.JPG
    401.9 KB · Görüntüleme: 172
  • P1016824.JPG
    P1016824.JPG
    429.6 KB · Görüntüleme: 171
Son düzenleme:
hayirli olsun abi bide benim agaclari dolaniversen nasil olur?
Teşekkür ederim. Hazır hevesimi daha alamamışken, iyi olurdu aslında.

Hayırlı olsun güle güle kullanın. ..

Teşekkür ederim. Allah sizede gönlünüze göre versin.
Hayırlı uğurlu olsun. Bağlarda uyanma olduysa 0.70 lik oran iyi. ama daha uyanmamıştır sizin oralarda, dozu daha fazla yapabilirdiniz

Uyanma başladığı için bu oranda yaptık. Özellikle Mevlana ve Horoz Karası daha ilerideydi.

Birde yukarıya eklemeyi unuttum.
Şanzıman 1/3.5
Basınç 20 bar
Toplamda 6 enjektör açıktı.

Abi hayırlı olsun deposundan suyu şanzumanından yağı eksik olmasın :)
Kabin içi kumanda deyince elektronik kontrollü sanmıştım sanırım Türkiye şartlarından biraz ilerideyim kendimi geriye alıyorum :)

Videosunu bekliyodum bi dahakine artık :) motor güçlüyse fanını sonuna kadar açıver artık fan çapı bayağı küçükmüş bağı zedelemez tam açıkta olsa gibime geliyor..

• Beğen
Tepkiler: ofas
Abi hayırlı olsun deposundan suyu şanzumanından yağı eksik olmasın :)
Kabin içi kumanda deyince elektronik kontrollü sanmıştım sanırım Türkiye şartlarından biraz ilerideyim kendimi geriye alıyorum :)

Videosunu bekliyodum bi dahakine artık :) motor güçlüyse fanını sonuna kadar açıver artık fan çapı bayağı küçükmüş bağı zedelemez tam açıkta olsa gibime geliyor..

Teşekkür ederim Kubilay.
Elektronik kontrollü sana nasip olsun inşallah.
Video çekmek aklıma geldi ama acemilik kısmı biraz geçsinde sonra artık.
GÜçlü derken, 76 hp
Aslında ilk kullanımdan sonra soru soracak kıvama yaklaştığımı hissettim. Tam açıktan kastın 1/4.5 galiba. İlk başta diğer sıralara gitmesindiye fanı kapattım ama içime sinmeyince hemen açtım. Basınç için ( yanlış mı yaptım bilmiyorum ) firma 40'ta kullan dedi ama ben 20-22'yi geçmeye çekindim.

Teşekkür ederim Kubilay.
Elektronik kontrollü sana nasip olsun inşallah.
Video çekmek aklıma geldi ama acemilik kısmı biraz geçsinde sonra artık.
GÜçlü derken, 76 hp
Aslında ilk kullanımdan sonra soru soracak kıvama yaklaştığımı hissettim. Tam açıktan kastın 1/4.5 galiba. İlk başta diğer sıralara gitmesindiye fanı kapattım ama içime sinmeyince hemen açtım. Basınç için ( yanlış mı yaptım bilmiyorum ) firma 40'ta kullan dedi ama ben 20-22'yi geçmeye çekindim.

Teşekkür ederim abi :)
Abi tam açmaktan kastım şanzuman oranı değil pervane açısı şanzuman oranını değiştirirsen örnek vermek gerekirse 1/3.5 ta 20 gazda 350 devır atıyorsa pervane 1/4.5 ta 15 gazda 350 devir atar şanzumanın avantajı budur
hem traktöre daha az yük bindirir hemde düşük gazda daha fazla tur atabilme imkanı sağlar buda sana yakıt ekonomisi olarak geri döner tabi bunlar öyle çok büyük oranda yansımaz ancak yekünde belli olur
Pervane açısını değiştirirsen hava debisini arttırırsın böylece atılan ilaç daha fazla ilerler pervane arka koruyucusunun üstündeki +/- işaretleri onu simgeliyor

Basınç konusuna gelirsek pompanın 50 bara kadar dayanması gerekiyor eğer var ise 50 bardan sonra güvenlik valfini açar basıncı oradan tahliye eder demem o ki 40-45 bardan korkma ama memeleri açıp kapatırsan tekrar basınç kalibrasyonu yap fazladan yakıt sarfiyatı yapma basınç ayarını biliyorsundur sanırım
ve inanki 20 bardan 40-45 barlara çıkınca ilaçlamanın çok farklı olduğunu göreceksin

Ayrıca fanın basınca hiçbir etkisi olmaz fan sadece memelerden çıkan basınçlı ilacı rüzgar etkisiyle küçük parçalara ayırıp ilerletir

Not:Ben genelde portakal yada klasik elma ağaçlarını ilaçladığım için kullanımlarım genelde dip ve maksimum odaklıdır(makina limitleri olarak) Bağ ilaçlamalarında bu ayarlar biraz daha değişiyor sanırım biraz daha soft ayarlara dönüşüyor malum hem bitki yapısı hemde yaprak sıklığı çok çok değişiyor

Sana [MENTION=6949]ydincbayram[/MENTION] abi çok daha yardımcı olacaktır :)

• Beğen
Tepkiler: ofas
hayırlı olsun güle güle kullanın

Hayırlı olsun..
bereketli olur inşallah

hayırlı olsun. güle güle kullanmak nasip etsin..

Hayırlı olsun güle güle kullanın..

Hepinize iyi dilekleriniz için teşekkür ederim. Sizinde gönlünüzce olur inşallah.
[MENTION=19353]kubi[/MENTION]ilay07 dediklerini dikkate alacağım. Yakında yine bir ilaçlama ( ölü kol ) yapacağım. [MENTION=6949]ydincbayram[/MENTION] bağ ilaçlarken yapılması gereken makine ayarları konusunda danışacağım kişi olur inşallah ;).