Patates Hümikcan Uygulaması

23.06.2016 tarihinde

a6f474867c8b46f67bd77abbdc8dde68.jpg

e93d980b253941f83474ca1e83b2de35.jpg

3bcd5b719178d71a94207353707ff0d8.jpg

Hümikcan uygulamasından 1haftalık süreç sonrası

bfdd4ce7f962f533c4ba9aa93c21211a.jpg

d5dff488aed0ff6b4c75c14a2caedadf.jpg

2 ayrı tolu hasarı ve böcek hasarından sonra hümikcan ile gözle görülür farkı sizlerle paylaşmak istedinm, doğancan kardeşimin ellerine sağlık allah herkese gönlünce versin..

Bereketli olsun, bende evelki gün mısıra uyguladım, senin gibi düşündüm holder battı, nasıl temizlenecek falan diye. Uygulama sonrası birde yağmu geçisi oldu, dünde araçapa çektim 1 haftaya paylaşırım.
Farkı gözlemleme açısından tarlanın bir köşesi hümikcansız kaldı yetmediği için. Bakalaım görecez İnşallah farkı.

Holder ile uygulayınca herhangi bir kayıp veya doğru olmayacak ne olabilir ki ?

Holder ile yapraktan etki eder, yağmurlama ile toprak su ile birlikte emer. Tabi bu benim düşüncem daha teknik bi açıklaması vardır illa ki
Hümik asitler topraktaki bazı minerallerin bitkiye geçmesini sağlar... Direk bitkiye bir etkisi yok... O nedenle sulama ile verilmesi daha mantıklı bence....

• Beğen
Tepkiler: doganbey1
Hümik asitler topraktaki bazı minerallerin bitkiye geçmesini sağlar... Direk bitkiye bir etkisi yok... O nedenle sulama ile verilmesi daha mantıklı bence....

Abi yaklaşık 5 sene oldu bu işle ilgileniyorum. Önceden bende bir etkisi yoktur diyordum. Ama HUMİKCAN toprakta da bitkide de çok güzel sonuçlar çıkarıyor. Bir çok çiftçim sadece yaprak uygulaması yaptı ve sonuçlar çok güzel. Ha burada şuna dikkat etmek gerekit. HUMİKCAN ayrı bir ürün. Yani diğer humik asitler gibi değil.

Abi yaklaşık 5 sene oldu bu işle ilgileniyorum. Önceden bende bir etkisi yoktur diyordum. Ama HUMİKCAN toprakta da bitkide de çok güzel sonuçlar çıkarıyor. Bir çok çiftçim sadece yaprak uygulaması yaptı ve sonuçlar çok güzel. Ha burada şuna dikkat etmek gerekit. HUMİKCAN ayrı bir ürün. Yani diğer humik asitler gibi değil.
Doğan çağrıdan senin telefon numaranı almıştım... Humikcan denemesi yapmak için arayacaktım seni... İşler üst üste gelince arayamadım ben de başka bir humik asit kullandım... Ama seneye kesinlikle deneyeceğim...

• Beğen
Tepkiler: doganbey1
Dediğiniz gibi yaklaşık 2-3 ay bi zaman kaldı buğday için. Bu hümikcan'ı nasıl kullanmayı tavsiye ediyorsunuz? Direk topraktan mı verilecek? Ne gibi faydaları oluyor buğdaya? (çok soru sordum sanırım ;)

HUMİKCAN topraktan kullanıldığı zaman, toprağın durumuna göre 2-5 litre/dekar arasında ilaç makinesi ile atılır. Bu yapılan uygulama kısaca toprağı aktif hale getirir ve daha sağlıklı ürüngelişimine zemin hazırlar. Uzun uzun yazmadım. Cep numaram 0531-858-4402 detaylarını konuşarak verebilirim. :)