John Deere 1040 1982 Model Rektefe İşlemi Resimli Video

Arkadaşlar motorun çekimi düşmüştü ve bogulmalar yaşanıyordu, üst kapak havalandırma borusundan duman geliyordu rektefe ettirelim dedik.
Bu motorun 2. rektefesi.

Aslında rektefede turboda taktıracaktımda hesapladık çok masraf çıkıyor vazgeçtik.
Bizim piston kollarına göre çelik piston yokmuş oyüzden piston kolları,pistonlar ve krank mili degişmesi gerekiyormuş.
Bizde vazgeçtik sırf turbo zaten 2.000 TL ye yakın bir fiyat.

Sadece hidrolik direksiyon taktık ve Bütün Rektefe aşamalarını fotograf çekip video yaptım.

https://www.youtube.com/watch?v=gtJLn4Vs7j8

• Beğen
Tepkiler: beyfendi01
güzel video olmuş.1040 ta canavar maşallah.Parça sıkıntısı olmadı sanırım.aklımda 654 enteri verip 2040 almayı düşünüyorum.kırklarelide var birtane 2040,haftaya bakmaya gidicem sıkıntı yoksa alıcam kısmetse.parçaları internetten buldum epey parça var sıkıntı olmaz sanıyorum.85 model 17 bin demiş,pazarlık yapıcam biraz.memnunmusunuz john deere den,buyuk arıza cıkarttımı veya kronik bir sorunu vamı bildiğiniz,amerikada hala adamlar eski yeni demiyor john deere kullanıyor.80-100 bin verip yeni alıcağıma 2040 cok işimi görür diye düşünüyorum.

1040 canavar olmus resmen. Masallah. 2040 la enteri trampe etmek mantikli bir secimdir gerek john deerenin teknolojisi saglamligi enterden cok ustundur ozellikle fren ve kuyrukmili hidrolik olarak rahat ettirir enterin kopartici gucu gibi asilamaz tek dez avantaji budur amma assagida kalmaz yani asiri derece fark olmaz tavsiye ederim degisin derim

güzel video olmuş.1040 ta canavar maşallah.Parça sıkıntısı olmadı sanırım.aklımda 654 enteri verip 2040 almayı düşünüyorum.kırklarelide var birtane 2040,haftaya bakmaya gidicem sıkıntı yoksa alıcam kısmetse.parçaları internetten buldum epey parça var sıkıntı olmaz sanıyorum.85 model 17 bin demiş,pazarlık yapıcam biraz.memnunmusunuz john deere den,buyuk arıza cıkarttımı veya kronik bir sorunu vamı bildiğiniz,amerikada hala adamlar eski yeni demiyor john deere kullanıyor.80-100 bin verip yeni alıcağıma 2040 cok işimi görür diye düşünüyorum.

Hiç düşünmeden al temizse vede kabinliyi tercih et. yukarıdada yazdım ya 82 model mal 2. rektefesi.Allaha şükür arızası çok olmuyor ama parçalar biraz pahalı oluyor parçalarını 955 biçer parçalarından aldık aynısıymış. ben bir motor daha alacak olsam 2040 dan başka almam. inşallah sende alırsan hayrını görürsün kardeşim.John Deere büyük agrıza vermez agır saglam makina kullananlar çok memnun zaten bizde öyle.

Valla iyice yatti kafama,nakit sikintisi olmassa alicam insallah.kabin var yaris marka,hidrolik direksiyonda takili.bir sorunu yoksa alicam kismetse.

Baktım senin dedigin motora sahibindende dimi kaborta yazıları silinmiş fena degil bi elden geçmesi lazım motor şanzuman iyise sıkıntı yok.ama motora iyi baktır blok çatlak olmasın başına bela olur. motor yagınada iyi bak kartele su indirmişse rektefe ettirmen lazım iyice baktır.

Baktım senin dedigin motora sahibindende dimi kaborta yazıları silinmiş fena degil bi elden geçmesi lazım motor şanzuman iyise sıkıntı yok.ama motora iyi baktır blok çatlak olmasın başına bela olur. motor yagınada iyi bak kartele su indirmişse rektefe ettirmen lazım iyice baktır.
İş yapar gibi duruyor.motor blogu boyanmamis hic orjinal boyasi,tabi iyi bakmak lazim,motor bir kac yil gitsin yetr rektefe yaptiricam ilerde , onemli olan sanziman ve hidrolik aksamı,bakalim kismet anlasabilirsek galariyle alicam.