Bozok traktör; sürümden kazanamadık bari .... dan kazanalım

Arkadaşlar sahibindende ilanlara bakarken bozok traktöre denk geldim
fiyatları görünce buraya yazamayacağım bir tepki verdim :D
240 için yazdıkları rakam 55,600 lira aynı seriyi yapan diğer türk firmalarıyla (perkins motorlu hattat) ve agconun simpson motorlu 240 ı ile aralarında ciddi bir fark var
eğer ilanda sarı sarı parlayan danagözlerini altından dökmediler ise ciddi ciddi satışta sürümden kazanamıyoruz bari .... dan kazanalım diyorlar
artık ... yı siz doldurun
enayiden mi diyorlar kazdan mı diyorlar bilemeyeceğim
http://www.sahibinden.com/ilan/is-m...old-power-minimax-2wd-traktor-226131620/detay
birde 260 4x4 var ki 78,300 lira
http://www.sahibinden.com/ilan/is-m...ower-4wd-12x4-minimax-traktor-267094371/detay

benim anlayamadığım nokta ise bu traktörleri forumdan alıp kullanan arkadaş tanımıyoruz, alan tanıdığı olanda tek tük var diyelim.
bu kadar az traktör satmakla bu iş nasıl dönüyor, yurt dışı pazarı bu işi para kazanıp sürdürülebilir kılıyor mu
yani bizden daha üçüncü 3. dünya ülkeleri bu traktörleri kaç paradan ne kadar adet alıyor acaba ki bu fabrika hala üretebiliyor hala ayakta

• Beğen
Tepkiler: aşkar
evet tum parcalarini alip kendimiz topladigimizda 28000 parcasi tutuyo 1 degil de 1000 tane ayni parcalardan alsak maliyet bi hayli duser.Ama yeni nesil traktorleri toplayamayiz beyinleri var elektronik aksam cok ona ozel takimlar filan lazim eski serileri 240 265 3600 640 v.s gibi traktorleri 2 kisi 15 gunde toplar calisir vaziyete getirir.Ama seri uretim bant usulu oldugu icin cok kolay ve pratik...

• Beğen
Tepkiler: FatihEFE
evet tum parcalarini alip kendimiz topladigimizda 28000 parcasi tutuyo 1 degil de 1000 tane ayni parcalardan alsak maliyet bi hayli duser.Ama yeni nesil traktorleri toplayamayiz beyinleri var elektronik aksam cok ona ozel takimlar filan lazim eski serileri 240 265 3600 640 v.s gibi traktorleri 2 kisi 15 gunde toplar calisir vaziyete getirir.Ama seri uretim bant usulu oldugu icin cok kolay ve pratik...
20 bine mal edip satıyorlar o zaman