dana olacak buzagımız var ....

dana olacak buzagımız var zemını tahta bı kulubesı var 2.5 aylık kulube dar gelıyor ara sıra topraga cıakrıyorum bı sure sonra diz çöküp topragı kokluyor yalıyor tahmınımce vıtemın mıneral eksıklıgı sızın dusuncelerınızde benım ıcın degerlı.. neler yapabılrıız ?

çimene çıkar .vitaminsizlikte olabilir.

Resimler ve ekler

• WP_20160501_12_58_31_Pro.jpg
    WP_20160501_12_58_31_Pro.jpg
    56.1 KB · Görüntüleme: 582
  • Beğen
Tepkiler: mazotcu
Bir de DCP olabilir diyorlar. Fosfat Calsiyum, Çinko, Mangan gibi eksiklikler herhalde. Zaten öyle bi denge var ki vücutta, biri arttı mı öbürü azalıyor. En iyisi, büyüklerimizin yaptığı gibi yapacağız herhalde. Buzağının dananın önünden kaya tuzu (Kocaman doğal olsun) taşını eksik etmeyeceğiz. :) Yeni doğum yapmış ineğe makarna suyu içirirdi annem. neye yarar ki. Var herhalde bi bildikleri.

• Beğen
Tepkiler: mazotcu
kusura bakma resmı gördum masaallah cok guzel kesımde kaç kılo gelyo danaların sadece sımental mı besıcılık yapıyorsun ?

Kurbanlık yapıyordum bu seneye kadar o yüzden az emzirip sut yanığı yapıyordum. Karkas 200-400 kg arasında kurbanlık yapıyordum.hayvanlarım karışık ama simentala çevirip 6-9 ay emzirip satacağım. Bana sut lazim olmadığı için. Böyle yapacağım.artık.

Kurbanlık yapıyordum bu seneye kadar o yüzden az emzirip sut yanığı yapıyordum. Karkas 200-400 kg arasında kurbanlık yapıyordum.hayvanlarım karışık ama simentala çevirip 6-9 ay emzirip satacağım. Bana sut lazim olmadığı için. Böyle yapacağım.artık.

hımm bilemedım ılk kez 3 aylıktyan fazla emzırenı duyuyorum 2.5 ay emdırsneız yeter dıyolar :)