İlaçlama makinasına ek filtre

Önümüzdeki hafta kısmetse yoğun bir ilaçlama sezonuna başlayacağız.Parlayan marka pulverizatore ek filtre montajı yaptım.Proje bana ait :).Nozullardaki küçük filtreleri cikaracagim ,boylece tıkama yapmayacak.(İnşallah)
8e06b897e47826428002032956dcf450.jpg
eed3d69ce042572145294c0a33374dd6.jpg
6c219443a5659bd1133344245209015b.jpg
b962c847d1c9903f4941a2fabc246ec1.jpg

Galiba bunlar hat filtresi diye geçiyor.
Bende tıkanma mevzusunda çok şikayetçiyim. Humik asit hemen tıkıyor. Bu tür filtreler derdimize çare olur mu?
Sizin makineyi tıkayan ilaç/gübre hangisi?
Bir de maliyetten bahsedebilir misiniz?

Not : Dün tamda bu konuda fikir sorayım deyip ertelemiştim. İsabet oldu. :)

Galiba bunlar hat filtresi diye geçiyor.
Bende tıkanma mevzusunda çok şikayetçiyim. Humik asit hemen tıkıyor. Bu tür filtreler derdimize çare olur mu?
Sizin makineyi tıkayan ilaç/gübre hangisi?
Bir de maliyetten bahsedebilir misiniz?

Not : Dün tamda bu konuda fikir sorayım deyip ertelemiştim. İsabet oldu. :)
Genelde tıkanma tam temiz olmayan su kaynaklarından oluyor.Makinanın üzerinde 2adet kendi filtresi var ama tıkanma nozullardaki küçük filtrelerde oluyor .Simdi onların tamamını çıkaracağım aldığım filtrelerin gözleri çok küçük ise yarayacagini umuyorum .Maliyet toplamda 90 ,100 lira civarı.(malzeme).İşçiliği kendim yaptım .

Genelde tıkanma tam temiz olmayan su kaynaklarından oluyor.Makinanın üzerinde 2adet kendi filtresi var ama tıkanma nozullardaki küçük filtrelerde oluyor .Simdi onların tamamını çıkaracağım aldığım filtrelerin gözleri çok küçük ise yarayacagini umuyorum .Maliyet toplamda 90 ,100 lira civarı.(malzeme).İşçiliği kendim yaptım .

Aynen bende de öyle filtreden geçiyor fakat enjektörlerdeki süzekler tıkanıyor. İn, sök, temizle, tak ... tam sabır denemesi. Hele humik asit varsa. Küçük gözenekli bulunca hemen takacağım.
Teşekkürler, faydalı oldu.

• Beğen
Tepkiler: şuayip bahçevan
Kolay gelsin. Bu makina kac model, bizdede bu makinadan var ama arkadaki kucuk filtreler yok bizde. Pompanin yanindaki filtreleri yilda bi kere temizliyoruz tamam. Tikanma olmuyorda genelde suda iyi cozunmeyen ilaclar dibe cokuyor tankin icine mikser lazim kendi sistemi yetersiz kaliyor.

Umarım faydalı olur , ilaçlama esnasında enjektör temizlemek en sevmediğim ve sağlık için zararlı iş.

Yanlız makine üzerinde değişiklik basınç ve ilaçlı su akışını değiştireceği için makinenin yapacağı işte öncekine göre farklı olabilir atacağı yer azalabilir yada çoğalabilir , küçük bir hatırlatma .

Kolay gelsin. Bu makina kac model, bizdede bu makinadan var ama arkadaki kucuk filtreler yok bizde. Pompanin yanindaki filtreleri yilda bi kere temizliyoruz tamam. Tikanma olmuyorda genelde suda iyi cozunmeyen ilaclar dibe cokuyor tankin icine mikser lazim kendi sistemi yetersiz kaliyor.
Makina 2001 veya 2002 model .Arkadaki küçük filtreleri kendim alıp montajını yaptım.

• Beğen
Tepkiler: MUSTAFA361

Umarım faydalı olur , ilaçlama esnasında enjektör temizlemek en sevmediğim ve sağlık için zararlı iş.

Yanlız makine üzerinde değişiklik basınç ve ilaçlı su akışını değiştireceği için makinenin yapacağı işte öncekine göre farklı olabilir atacağı yer azalabilir yada çoğalabilir , küçük bir hatırlatma .
Pazartesi belli olacak .1 depo 40 dekar atarsa sıkıntı yok.Uyarın için sağol.