Tek sıra silaj makinası

John deere 5065 traktörüm var. Kendi tarlalarımızı biçmek için tek sıralı silaj makinası almayı düşünüyorum. Benim için silajı iyi kıyması, daneleri kesinlikle kesmesi veya ezmesi, traktörü yormaması önemli. Buralarda alımı satımı yapılan ustası olan makinalar fimaks, çelmak ve çelikel markalarından hangisini tercih etmeliyim? 65 bg traktör rahat biçim yapar mı? Hangi makina daha uzun ömürlü olur?

John deere 5065 traktörüm var. Kendi tarlalarımızı biçmek için tek sıralı silaj makinası almayı düşünüyorum. Benim için silajı iyi kıyması, daneleri kesinlikle kesmesi veya ezmesi, traktörü yormaması önemli. Buralarda alımı satımı yapılan ustası olan makinalar fimaks, çelmak ve çelikel markalarından hangisini tercih etmeliyim? 65 bg traktör rahat biçim yapar mı? Hangi makina daha uzun ömürlü olur?

Çanakkale'nin neresi? Eğer Balıkesir tarafında iseniz Tınaz, Çelmak gibi markalara bakın.

Balıkesir tarafındayız fakat servisle beraber yaptığı işte önemli. Mesela çelikel kullananlar makinanın traktörü tutmadığını hızlı biçim yaptıklarını söylüyorlar. Çelmak bizim kooperatifte var hor kullanılmasına rağmen yıllardır çalışıyor.

6cffba991736342ba52f4fae9f6fad37.jpg

• Beğen
Tepkiler: SefaBakırcı
Sağol Allah razı olsun inşallah memnun eder... birisi geldi taneleri kırmıyo ezmiyo bu dedi kafamı karıştırdı
Bizde de Fimaks'ın MSX modeli var 2007 den beri kullanıyoruz. Bu yıl makinanın kayışlarından biri aşındı değiştirmek için sanayiye gittim orda dükkanda muhabbet ediyorduk da (bu seneye kadar Çelikel Düzceye girmemişti bu yıl giriş yaptı) ustanın dediği "Çelikelde bıçakları nekadar birbirine yaklaştırsakta Fimaks kadar ince kıyım yapmıyor" dedi.
Arıza durumu için bişey demedi daha piyasaya yeni girdiği için.
İnşallah alanların yüzü güler. Dünya kadr para veriyoruz ekipmanları ve hergün firmalar tarafından magdur oldugunu beyan eden arkadaşlar konular açıyor.😔😔😔

çelikel güzel bir makine ama çelmak ses çıkarmıyor fazla ve taneleri çok iyi parçalıyor. çok ince slaj yapıyor. gerçe o bıçak ayarlarından da gidiyor ama çelmak fazla motoru yormuyor gibi geldi bana.