Güncel Ayçiçek Fiyatları

Şubatta 20 kuruş/kg fark alınır tahminim

Trakya birliğin tarıhınde yok öyle bir fark ödemesi alımları ödeme güçleri kar marjları gun geçtikçe daha düşüyo baştaki işbilmez yiyici yönetici takımı yüzünden, batmamak için adeta can çekişiyorlar o yuzden 20kuruşa göre hesabını yapma sen abi açık çıkmasın :)

Bizde bugün biçtik tüccara verdik tarladan aldı brüt 1.660 TL, stopajı, borsası, işçiliği düşünce 1.613 e geliyor neti.

Analiz ettirmedim, biraz numune aldım yarın baktırırız, yağ oranı neymiş merak ettik, yağ oranına şusuna busuna bakılmadan sattık bakalım.

Tohum aldığımız yerdekiler bi bakın bu cinsin yağ oranı nasıl çıkacak, 44-45 çıkması lazım diyorlarmış.

İş bitti alışveriş bitti biz daha yağ oranına bakıcaz :)))

Merhaba,

bizim de Pionner P64LC108 cinsi 20 ton kadar Ayçiçeğimiz var. Bayram öncesi hafta yağ oranı farklı yerlerde yapılan ölçüm sonuçlarına göre %42 ile %47 oranında farklı değerlerde çıktı. %47 çıkan fabrikada 1,75 TL verdiler ancak satmadık. Ticaret borsasına götüreceğiz. Umarım 1,75 Tl' den daha yüksek fiyata veririz.

Allah herkese hayırlı kazançlar nasip etsin.

• Beğen
Tepkiler: cemilAltan
Merhaba,

bizim de Pionner P64LC108 cinsi 20 ton kadar Ayçiçeğimiz var. Bayram öncesi hafta yağ oranı farklı yerlerde yapılan ölçüm sonuçlarına göre %42 ile %47 oranında farklı değerlerde çıktı. %47 çıkan fabrikada 1,75 TL verdiler ancak satmadık. Ticaret borsasına götüreceğiz. Umarım 1,75 Tl' den daha yüksek fiyata veririz.

Allah herkese hayırlı kazançlar nasip etsin.

Amin kardeşim, fiyat lar çok güzel.
Biz boncuk gibi ayçiçeği ni 1.5 tan verdik temmuz da,
sizin bu hesapla biz baya bi içerdeyiz...

Amin kardeşim, fiyat lar çok güzel.
Biz boncuk gibi ayçiçeği ni 1.5 tan verdik temmuz da,
sizin bu hesapla biz baya bi içerdeyiz...

Eyvallah abicim,

Bizim buralarda da bir ay önce hasat başladığında fiyatlar ort 1,55 TL civarıydı, zamanla fiyat yükseldi. Fiyat artışındaki temel neden aşağıda yazıyor.

Ayçiçeğinde TZOB’un talebi karşılandı…
-TZOB Genel Başkanı Bayraktar:
-“Talebimiz üzerine ayçiçeğinde referans fiyatın
640 dolardan 750 dolara çıkarılmasını,
ayrıca ayçiçeği yağında gümrük vergisi oranının
yüzde 50’den yüzde 67,5’e yükseltilmesini
memnuniyetle karşılıyoruz”
-“Hasat zamanında çiftçinin elinde mal varken, referans
fiyatın yüksek tutulması, malın yok pahasına elden
çıkarılmaması için bir gereklilikti, bu yerine getirildi”
-“Bu düzenlemeler fiyatlara olumlu yansıyarak üreticimizin
zarar görmesini engelleyecek, çiftçimizi ayçiçeği üretimine
teşvik edecektir”
-“Ayçiçeği/buğday fiyat paritesi 2’nin altına düşünce
üretici ayçiçeği yerine buğdayı tercih ediyor”
-“Yağlı tohum üretim açığımızın kapatılması, yurtdışına
milyarlarca dolarlık döviz ödenmemesi için üretimi
desteklenmeye devam etmeliyiz”
-“En önemli yağlı tohum bitkimiz ayçiçeğinde
üretim alanı da verim de üretim de artıyor”
-“Son 10 yılda ekim alanları yüzde 12, verim yüzde 33,
üretim yüzde 49 arttı”
-“İç Anadolu ve Güneydoğu Anadolu bölgesinde ekim
alanlarının artması, yağ açığının kapatılması amacıyla
yapılan destekler, verim artışı ve Çukobirlik’in ayçiçeği
alımına başlaması gibi sebepler ayçiçeği üretimini
artırdı”

• Beğen
Tepkiler: cemilAltan
Dün yağ oranına baktırdım 45,16 gelmiş, nem 7,3 gelmiş, fiyat brüt 1660 net 1613 e gitmişti pazar günü, bereket versin.

Fiyatlar biraz daha yukarı gidecek görünüyor, yağ oranı yüksek oldumu para edecek.

Tabi bizim burada genel olarak yağ oranına bakılmıyordu öyle, artık bakılacak anladığım kadarıyla, millet ekerken yağ oranı yüksek gelen cinslerin tohumluğunu almaya çalışacak vs..

Fakat benim görüşüm bu fiyatlarla bizim buralarda toprağa yağlık ayçiçeği ekmek iş değil, topraktan fazlaca mikroelement kaldırıyor ama fiyat yok, bende mecbur ekmiştim zaten tarla boş kalacağına ekeyim dedim, kolay kolay ekmiyorum, bundan önce 2011 de ekmiştim.

Merhaba,

bugün de ayçiçeklerin sonunu Uzunköprü Borsada hayırlısı ile verdik.

44,8 yağ oranı Ayçiçek 1,78 TL den gitti.

Köyden birinin 47 yağ oranı 1,86' dan gitmiş.

Çok şükür fiyatlar oldukça iyi.

Sattığımız malların kantar toplamına baktığımızda kurak geçen yaza rağmen ort. 240 kg ürün almışız. Çok şükür, bereket versin.