HİNTLİ SOLİS TRAKTÖR

Yusuf şimdi yazacam milletten korkuyom.. Solis i kapıya koymam diyen coktur:)

ama;

burda 95'lik tumosu olan biri yanına 90'lik solis aldı.. önceden tumo pullukta çok iyi derdi.. şimdi tumoyu satıp 2. Solis alcam diyo..

dün biri 80'lik erkuntun yanına almış 90'lik solis.. cekisi açık ara fazla diyo..

90'lik ls verip 90'lik solis alan açık ara solis iyi cekiyo diyo..

burda beş para etmez diyen de var ama durum bu..

en son çok iddialı birine pullukta cagir bigün zetorla yardım edeyim hem denemiş oluruz dedim.. beni de bi korku aldi simdiden:)

yazmayı unuttum..

kepceli tumonun arizalarindan bunalan biri kepcesiz kubota95 aldı.. ariza yok ama cekiste tumo kadar yok diyo.. hem solis e hem onlarin kubotaya denemek icin binen biri de solis 2'sinden de iyi cekiyor diyor..

o yüzden forum dan binen iyice deneyen biri varmı dedim..?

Demekki Erkunt ve Basak Solisten motor aliyor Hintli Turkiyeye hem Traktor hemde motor satiyor biz ise aglayip yerlerde surunecegimize seviniyoruz bu kadar yerli Traktor sanayicileri bir Motor uretemiyor sagdan soldan topluyorsa ben sahsi olarak Bildigim Avrupa Traktorden sasmam

Başak 60 ve Erkunt 58'in motor verileri birebir aynı.. Sonalika yanı Solis motor..

JD dahil ki JD ciro olarak 1 numaradir.. bicok devin hindistan da yatırımı var..

daha acısı inege tapan hint fakirlerinin NÜKLEER bombası/teknolojisi var.. ki dünyanın sayılı ülkesinden biri..

anlayacağınız bizi karın tokluğuna calistirmislar yıllar yılı.. aci ama gercek bu!

siyaset bi yana;

sene 1951'de ıstanbul belediyesi ceklerden otobus alacak.. itu de hoca olan erbakan o paraya otobüs fabrikası kurabiliriz diye rapor veriyor..

erbakan gumus/pancar motoru 1960'larda kurup üretime geçtiğinde "bu ülkede iğne bile uretilemez" deniyordu..

100 sene once ucak ureten fabrikayi kapatip.. 1981'de bayrak direğine ip üretti diye adama ödül vermiş bi ülkeyiz.. şaka değil:)

Cevap: Ynt: HİNTLİ SOLİS TRAKTÖR

Başağı bilmem ama Erkunt başladı kullanmaya... Başak ivecoya geçti deniyor.

Bu hintliler 40-70 bg aralığında fena değiller özellikle 50-60 bg aralığında yıllardır ve aşırı sayıda üretim yapa yapa fiyatına göre iyi motor derim... 2. eli hepten ucuz olur...
Başak bikac farklı motor kullanıyor diye biliyorum..

Geçen yıl epey baktım solis 75 te karar kildim distribütörun pazarlama sorumlusu ile arkadaş vasıtasıyla görüştüm haber beklerken sifir Tümosan 8075 i bayilik kapatan birinden aldım piyasadan 20 bin aşağıya aldım.. o fırsat olmasaydı solisi bulunduğum köyde hiç olmamasına rağmen alacaktım

Başak 60 ve Erkunt 58... Solis 60'ın motorunu kullanıyor..

Bizim buralarda bayi cok aktif.. cok sattılar..

Alanlar hep yerlilerden iyi diyo parasına göre.. cekis/yakıt iyi.. kalite/konfor vasat..

Simdi hintli-mahindra da fertan grup bunyesinde piyasaya hazirlaniyo..

Guclu girerlerse yerlileri hepten iyi zorlar..