Hasat Sonrası Çiçeklendirici+Durdurucu Uygulaması...

Selam Ahali;

Uzun zamandır buraları ihmal ediyorum sizlerden özür dilerim...
10 gün önce biber seralarımdan yüklü bir hasat yaptık yaklaşık verim 1ton/dekar oldu
Böyle yüklü bir hasat sonrası oluşaması yüksek ihtimal olan kuvvetli gelişim,çiçek silkme,aşırı boylanma gibi durumları önlemek amacıyla seralarımıza aşağıda belirttiğim bitki besleme ürünlerini uyguladık.

Biozyme TF-----100Lt Suya 100 Ml-------------Mevcut Çiçeklerin Meyve Bağlaması İçin
Cifamin BK------100Lt Suya 40 Ml--------------Yeni Açacak Çiçeklerin Teşviki Ve Çiçeklenme Artışı İçin
FolCrop Set-----100Lt Suya 50 Ml-------------Yeni Açacak Çiçeklerin Teşviki Ve Bitkinin Aşırı Boylanmaması İçin(Hormon Değildir FosforPentaOksit İçerikli Bir Üründür Asıl İşi Bitkinin Tepe Sürmesini Yavaşlatmaktır)

Fotoğraflar;

Hasat Esnasında Bir Parselden Görüntü
20160217_144733_HDR.jpg

Uygulanan Ürünler
20160218_145159.jpg

Uygulama Öncesi
20160218_145213.jpg

20160218_145227.jpg

20160218_145234.jpg

20160218_145239.jpg

-SON-

Son düzenleme:
Ya şu forumda her başlığa göz atmak lazım(mış).
Öylesine baktım meğer tam benlikmiş. Benimde böyle bir şeye ihtiyacım var. Çilekler sürekli besliyoruz, ama çiçeklenmeyide teşvik edersem onları sömürebilirim :). Ben bunu bir araştırayım.

Teşekkürler [MENTION=44293]kubilay07[/MENTION] ilaç gibi geldi.

• Beğen
Tepkiler: kubilay07

Ya şu forumda her başlığa göz atmak lazım(mış).
Öylesine baktım meğer tam benlikmiş. Benimde böyle bir şeye ihtiyacım var. Çilekler sürekli besliyoruz, ama çiçeklenmeyide teşvik edersem onları sömürebilirim :). Ben bunu bir araştırayım.

Teşekkürler [MENTION=44293]kubilay07[/MENTION] ilaç gibi geldi.

:)
Abi çilek için;

Feznor(Elit Tarım)
Orphos(Elit Tarım)

Tavsiye ederim hobi bahçesine uygulama yaptırdığım arkadaşlarımdan olumlu geri dönüşler geldi
"Feznor" ve "Orphos" karıştırılıp uygulanıyor.

Biozyme TF'de uygulanabilir ama hiç denemedik...

Çok faydalı bir konu olmuş. Daha önce bu ürünleri hiç duymamıştım. Biraz araştırayım bizim için de faydalı olabilir mi?

Saolasın Ali.
Eğer dikili tarım yapıyorsan mutlaka faydalı olabilecek ürünler vardır...

Bana beni hatırlatıyorsun çekirge..

(İlaçların yakın plan fotoları eksik)

:) Abi ilerde senin gibi bilgili,vizyon sahibi biri olacağım demek.Seviliyorsun.Saygılar...
(Yakın çekime bir bakayım var ise güncelleyeyim)

yorum yok.. onun adı [MENTION=44293]kubilay07[/MENTION]
ortanca kardeşim :)ellerine yüreğine sağlık.

Teşekkür ederim güzel abim :) Seninde yüreğine sağlık :) Seviliyorsun.Saygılar...

• Beğen
Tepkiler: ofas ve Ali Dmr
Kolay gelsin 1000 M2 den hasat sonuna kadar kaç ton ürün almayı hedefliyorsun?Bende yeni bir şey daha öğrendim sayende...

Saolun...
Dekar tonajını net kestirebilmek çok mümkün değil domateste bu biraz daha kolay fakat biberde bunu net olarak söylemek pek mümkün değil
Kabaca bir şey söylemek gerekirse 12ton+/dekar gibi bir hedefimiz var tutturabilirsek :)

Saolun...
Dekar tonajını net kestirebilmek çok mümkün değil domateste bu biraz daha kolay fakat biberde bunu net olarak söylemek pek mümkün değil
Kabaca bir şey söylemek gerekirse 12ton+/dekar gibi bir hedefimiz var tutturabilirsek :)

Staj elemanı lazımmı :D 12 ton çok iyi rakam...İnşallah alırsınız belkide rekor bende 1000 m2 deneyeceğim bu yıl bakalım...

benim ki hobi olacak ama, Seneye bu bilgilerinden istifade etmek isterim kubilay07 kardeşim inşallah, olur mu?

Tabikide bu bilgilerden istifade edebilirsiniz ne demek :)
Aklınıza takılan bir şeyler olursa her zaman buradayım ne zaman isterseniz bir dm atmanız yeterli :)

insallah nisanın ilk haftası seraya tohum ekimi ile başlayacagım...

Tohumu direkt olarak seraya yani toprağa mı atacaksınız?

• Beğen
Tepkiler: KüreLee