BUĞDAY HASAT SONUÇLARI BURSA/İNEGÖL/ŞİPALİ KÖYÜ

Dönüm(1.000M2)=11,5
Buğday cinsi=Adana 99 (TOROS Sertifikalı)
Toplam Kg=5720 Kg
Dönüm başı alınan Kg=497 Kg
Toplam balya=147 Adet

Dönüm(1.000M2)=9,5
Buğday cinsi=Kaşifbey (TİGEM Sertifikalı)
Toplam Kg=4260 Kg
Dönüm başı alınan Kg=448 Kg

Dönüm(1.000M2)=5
Buğday cinsi=Adana 99 (TOROS Sertifikalı)
Toplam Kg=1350 Kg
Dönüm başı alınan Kg=270 Kg

Kullanılan Tohum Miktarı=20 KG
İlk gübre(1 dönüme)=15 KG DAP
Ekim tarihi=08.11.2015
2. Gübre(1 Dönüme)=10 KG ÜRE
2. Gübreleme tarihi=13.03.2016
İlaç atım tarihi=19.03.2016

NOT:
*İlaç olarak yaprak gübresi,sarı pas ilacı, yabancı ot ilaçları karıştırılarak atılmıştır.
*Buğdaydan önce tarlalarda çerezlik ayçiçeği ekiliydi.
*Tarla hazırlığı diskaro çekilip üstüne tırmık çekilerek hazırlanmıştır.
*Tüm tarlalara aynı oranda gübre, tohum ve ilaç uygulaması yapılmıştır fakat son 5 dönümlük tarlada gece olması nedeniyle 2. gübre atımında ve ekim sırasında sıkıntılar olmuştur o yüzden verim az.
*Tarlalara malesef nitrat gübresi atılamamıştır.

öncelikle bereketli olsun inşallah. adana 99 çeşidini tanıyorum. çok güzel ve verimli bir çeşit ekmeklik kalitesi güzel. ben iki yıl önce ekmiştim 17 dekar. 9 tonu geçık verim aldım ama taban arazi ovada önceki yılda yine buğday vardı. birde üst gübrelemeyi azar azar üç defada yaptım septorya ve pas ilaçlaması da yaptım. bu şekildeki gübrelemeyi tavsiye ederim çok fark ediyor verimde

öncelikle bereketli olsun inşallah. adana 99 çeşidini tanıyorum. çok güzel ve verimli bir çeşit ekmeklik kalitesi güzel. ben iki yıl önce ekmiştim 17 dekar. 9 tonu geçık verim aldım ama taban arazi ovada önceki yılda yine buğday vardı. birde üst gübrelemeyi azar azar üç defada yaptım septorya ve pas ilaçlaması da yaptım. bu şekildeki gübrelemeyi tavsiye ederim çok fark ediyor verimde
Teşekkür ederim. Önerinizi dikkate alacağım. Bu benim ilk deneyimimdi.Bir çok konuda tecrübe edindi.