traktörlerle demokrasi nöbeti

Ben bunu anlayamiyorum, bizim ilcede de 110bg traktorlerin, koca koca kamyonlarin dolastigi zamanlari gordum ve hayret ettim. Malum bu traktor dedigimiz sevgili cihazlar tarla surerken de yolda giderken de uc asagi bes yukari ayni yakiyorlar, misal bir kabak 35 konvoya ciksa belki anlayacagim, ancak 110bg bir motor ile dadada dididi konvoy yapmak bence musrifliktir. Diger taraftan gercekten merak ediyorum, 80-100bg civari motorlarin konvoyda ve pullukla saatte kac litre yaktigini...

• Beğen
Tepkiler: ydincbayram

bu zaman yakıt hasaplama zamanı değil ılgınlı arkadaş. kaç yakarsa yaksın önemli mi sanki tepkimizi gösteremeliyiz yanlış düşünüyorsun. hem kaç km gidilecekte kaç litre yakacak. yaksın en fazla 10 lt yakar çok mu.

• Beğen
Tepkiler: UÖZKAN.77
bu günkü yerel gazetenin haberine göre 300 civarında traktör varmış. cem.ispir sadece 100 beygirlik traktörler olsa iyi 180 hatta 225 lik olanları da var aralarında aralarında çeltik ağalarının makinaları da var.ancak işin bir iyi bir de kötü yanı var. iyi yanı çifçinin de bir gücünün var olduğu kısmı diğer kısmıda hükümet duyup ta hani para kazanamıyordunuzda bu traktörler nedir derse .... bilemem artık.

keşke 300 değil de bir milyon üç yüz traktör hep birlikte katılsak arkadaşlar. ne yakıt umrumda ne de başka bir şey çünkü bu zamanlar dayanışma zamanı ve para kazanıp kazanmamaya bakılmadan hareket etme zamanı. çünkü içimizden zannettiğimiz ve dışarıdaki düşmanlarımızdan beslenen hainler Türkiye'ye neler yaşattılar ve yaşatacaklardı. Allah muhafaza buyurdu. memlekete kast ettiler geleceğimize milletin selametine ve İslamiyet'in terakkiyatına kast ettiler. Buğuz ediyorlar bize. Türk milletinin yükselişini hazmedemiyorlar. ama korkmuyoruz ümitsizliğe kapılmıyoruz çünkü yüce Mevla bizimle.