Trakkulüp Akaryakıt Tedariği...

Merhabalar Değerli Sesli/Sessiz Sitemiz Sakinleri;

Şimdi bu da nerden çıktı diyeceksiniz ama bu sistemi zaten kullanıyor özel sektör, bizde özel sektörüz niye kullanmayalım....:)

Faz 1-A

İlk öncelik ana girdi kalemlerinden akaryakıt (mazot) konusuna şöyle bir çözüm geldi aklıma kullananız war mı bilemiyorum, bildiğiniz gördüğünüz üzere akaryakıt istasyonlarında TTS falan değişik isimlerde şirketlerin toplu yakıt aldıkları bir sistem war...

Şimdi ben tek başıma gitsem bu sistemden faydalanırım ama cazibesi azalıyor...

Güçlü yönlerimiz:

1-Tüketimimiz çok yüksek

2-Toplu alma şansımız

3-Birey sayımız fazla bu sistemle belki daha da katılımlar alabiliriz

Zayıf yönlerimiz:

1-Ortak iş yapma kültürümüz yok

2-Bu işte peşin para lazım o da az bulunur cinsten

Başarırsak an itibari ile 5TL ' ye yaklaşan mazotu %15-20 arasında bir iskonto ile alabiliriz. Şu an 3,8e alan arkadaşlarım war...

10 numara falan değil gerçek uluslararası petrol şirketinden, faturalı nizami mal...

Buradan çok fazla detaya girmeye gerek yok, biz bu işi nasıl başarırız onu düşünelim arkadaşlar...

Ynt: Trakkulüp Akaryakıt Tedariği...

Peşin parası olanlar ne kadar litre alabileceklerini yazarlar toplam alacağımız litreyle oturup bi firmayla pazarlık ederiz bu emsal teşkil eder daha sonraki alımlarda diğer üyelere örnek olur ben 2 ton peşin alabilirim şu an o bahsettiğin paralara abi

Ali SARAÇ link=topic=72218.msg836428#msg836428 date=1390930997' Alıntı:
Peşin parası olanlar ne kadar litre alabileceklerini yazarlar toplam alacağımız litreyle oturup bi firmayla pazarlık ederiz bu emsal teşkil eder daha sonraki alımlarda diğer üyelere örnek olur ben 2 ton peşin alabilirim şu an o bahsettiğin paralara abi

Ali ' m bi yerden başlamak gerek, benim aklımda bişiler war sizlerin de fikrini alayım şekillendirelim olayı, yapılmaz diye bir şey yok...

Koç bildiğin Koç ' un şirketlere bu hizmeti weren iğneden uçağa alan bir şirketi bile war...

Biraz Ar-Ge, beyin fırtınası ile bir şeyler yapabiliriz...En azından kuyuya bir taş atarız arkası bir şekilde gelir...

murat abi fikir bence çok güzel ama bu iş nakit paraya bakıyor ya :/ en büyük sıkıntı bu bence...yoksa burada bi kaç abiyle görüştük bi kaç gün önce buna benzer bir konuyu nakit para olmayınca yapılabilecek birşey olmuyor :(

Hermiyas link=topic=72218.msg836434#msg836434 date=1390931195' Alıntı:
Ali ' m bi yerden başlamak gerek, benim aklımda bişiler war sizlerin de fikrini alayım şekillendirelim olayı, yapılmaz diye bir şey yok...

Koç bildiğin Koç ' un şirketlere bu hizmeti weren iğneden uçağa alan bir şirketi bile war...

Biraz Ar-Ge, beyin fırtınası ile bir şeyler yapabiliriz...En azından kuyuya bir taş atarız arkası bir şekilde gelir...
Abi ben mazot olsun gübre olsun tohum alet ekipman her türlü işe varım yapabilirsek kooperatifleşiriz bile 10 kişi kafaya koysa kişi başıda 2 bin lira parayı gözden çıkarsak kooperatifleşiriz bile bölgesel kooplarla başlayabiliriz 7 bölge misal oturup enine boyuna hesap etmek lazım büyük hayvancılık projeleri sulama projeleri hayata geçirebiliriz bunlar zor şeyler değil ortak çiftlikler kurabiliriz vs vs vs

Ali SARAÇ link=topic=72218.msg836438#msg836438 date=1390931493' Alıntı:
Abi ben mazot olsun gübre olsun tohum alet ekipman her türlü işe varım yapabilirsek kooperatifleşiriz bile 10 kişi kafaya koysa kişi başıda 2 bin lira parayı gözden çıkarsak kooperatifleşiriz bile bölgesel kooplarla başlayabiliriz 7 bölge misal oturup enine boyuna hesap etmek lazım büyük hayvancılık projeleri sulama projeleri hayata geçirebiliriz bunlar zor şeyler değil ortak çiftlikler kurabiliriz vs vs vs

Yazdıklarına tamamen katılıyorum we warım diyorum....

Bu dediklerini yapamaz ise bizim küçük çiftçi zaten bitecek bunu artık fark etmesi gerek, Dünya da her şey ölçek ekonomisine döndü,

1sen hiçsin, 10.000sen fark edilebilirsin, 100.000sen fikrin önemli, 1.000.000san sana sormadan adım atılmaz...

Yillik 20 tondan fazla mazot yakiyorum. İyisi kotusuyle bircok firmayla calismisligin oldu ancak bu yil Shell ile calismaya basladik ve nadastaki mazotlarimizi ordan aldik ancak pesin alma sansimiz yok. Dediginiz fikir guzel ama pesin para olmadigindan firmalarin buna sicak bakacagini sanmiyorum. Bana kizmayin ama sozde cok icraata gelince sifiriz bu yuzden bence bu konuda tartisilip tartisilip kapanacak

Tumosan66 link=topic=72218.msg836444#msg836444 date=1390931769' Alıntı:
Yillik 20 tondan fazla mazot yakiyorum. İyisi kotusuyle bircok firmayla calismisligin oldu ancak bu yil Shell ile calismaya basladik ve nadastaki mazotlarimizi ordan aldik ancak pesin alma sansimiz yok. Dediginiz fikir guzel ama pesin para olmadigindan firmalarin buna sicak bakacagini sanmiyorum. Bana kizmayin ama sozde cok icraata gelince sifiriz bu yuzden bence bu konuda tartisilip tartisilip kapanacak

Kesinlikle haklısın katılıyorum yazdıklarına ama, 5 hedef koydum kendime, 1ni bile yapsam, hedefsiz olandan daha başarılı sayılırım...

En azından boş oturmaktansa bir şeyler yapmış olurum hiç birini başaramasam da...

Hedefsiz dostun olacağına, hedefi olan düşmanın olsun der batılılar....İşte o hesap benimki...

Hermiyas link=topic=72218.msg836445#msg836445 date=1390931929' Alıntı:
Kesinlikle haklısın katılıyorum yazdıklarına ama, 5 hedef koydum kendime, 1ni bile yapsam, hedefsiz olandan daha başarılı sayılırım...

En azıdan boş oturmaktansa bir şeyler yapmış olurum hiç birini başaramasam da...

Hedefsiz dostun olacağına, hedefi olan düşmanın olsun der batılılar....İşte o hesap benimki...
Kimse almasa bile ben alacam abi yanındayım isterse 1 kuruş indirimli alalım 1 kuruş pahalı almaktan iyidir o bile

Fikir çok iyi abi ama iş peşin paraya gelince orada kalıyo :( Hatta ben trakkulup adına bir dernek kurup dernek olarak daha hatrı sayılır ve bi markayla anlaşıp kimin ne ihtiyacı varsa onu alır toplu alım yaptıgmîz içinde hatrı sayılır bir indirim almış oluruz hatta dernege üye olan her kişiden 6 ayda bir 100 lira toplansa kendi aramızda olanlar bankanın eline düşürmeden o paradan yararlanabilir.Ben böyle düşünüyorum ve olursada trakkulup adına çok rahat biryerlere geliriz...

koparanlı 80.4 servet link=topic=72218.msg836451#msg836451 date=1390932080' Alıntı:
Fikir çok iyi abi ama iş peşin paraya gelince orada kalıyo :( Hatta ben trakkulup adına bir dernek kurup dernek olarak daha hatrı sayılır ve bi markayla anlaşıp kimin ne ihtiyacı varsa onu alır toplu alım yaptıgmîz içinde hatrı sayılır bir indirim almış oluruz hatta dernege üye olan her kişiden 6 ayda bir 100 lira toplansa kendi aramızda olanlar bankanın eline düşürmeden o paradan yararlanabilir.Ben böyle düşünüyorum ve olursada trakkulup adına çok rahat biryerlere geliriz...

ahmet dernek işine bende sıcak bakıyorum fakat önce bölgesel olarak kenetlenmeliyiz kanaatindeyim??

TT 55 link=topic=72218.msg836461#msg836461 date=1390932580' Alıntı:
En iyisi bir yatkulüp ' le kardeş olalım. Onlar alsın biz yakalım. litre de kâr da veririz.Herkes mutlu olur.

Güzel fikir, katılmamak mümkün değil Ali usta.....

Bodrum ' a inince Marina ' dan alırım mazotu bende hep ;)

Tebrikler teşekkürler..

Üreticiysen Toplu al tolu sat! Olay bu vesselam.

Burda 1 traktör 1 hidromek 1 pikap 1 minibüs aynı yerden peşin alıyoz %3-5 civarı indirim yapıyo..

Murat abi dediğinin yarısını bile başarsak %10-15 indirim işten bile değil.. biz varız..

biz 3 gündür mazotçuyu arıyoz 1.5 ton mazot borcu ödüyem diye adam tamam dedi zam geldi bile duva*-*0 pesinde alımda hep %5 oluyor bizde bir şirket%10 yaptı oda su katıyor %15 %20 harika rakamlar para yoksa bankadan borç alıpda böyle birseyi yapmak bence mantıklı :)

Murat abi güzel bizler için karlı fikirler sunuyorsun ama kötü yanı hep havada kalıyor İnşallah bu fikri gerçekleştiririz hep birlikte şuan için mazot ihtiyacımız çok yok tarlaları komple güzden hazırladık sadece bir alabora çekilip ekilecekler sulama işinide elektirikle yapıyoruz ama konuyu takipteyim gerektiği yerde maddi manevi katkı sağlarım.

hermiyas abi güzel fikir aslında bu söyledigin konu

ama olurmu olmazmı dersen sitenin şuanki pozisyonu itibariyle olmaz

neden olmaz çünkü sitenin bir resmiyeti bir kurumsal kimligi veya bir kooperatif dernek stk veya bunalra benzer bir yapılanması yok dost işi bir muhabbet ortamı sadece
işte bundan dolayı olmaz
basit bir örnekle açıklamak gerekirse mesela osmaniyede dolmuş minübüs vs tarzı araçlar ın bir derneg ivar adamalr x petral şirketiyle anlaşmış ve o şirketin ürününü satan benzin istasyonları ile şuanda anlaşmalı durumdalar ve bunların yani dolmuşçuların minübüsçülerin bir üye kartı var
o kartla gidip %10civarı indirimli alıyorlar mazotu

fakat dedigim gibi resmi bir kimlikleri var

onun dışında br örnekte kendimden vereyim
uzun yılardır aile olarak birçok benzin istasyonu ile çalıştık yerine göre mazot kalitesi yerine göre ödeme planı yerine göre yapılan indirimleri begenmediigmiz için eepey firma degiştirdik
şuanda bir benzin istasyonu ile çalışıyorum malum senelik epey yakıt harcamam var
sistem gayet basit mazotu alıyorum eve kadar tankerle geliyor mazotum x litre mazot alıyorum faturalandırıyorlar bunu yaparken piyasadan 5-10 kuruş aşagı alıyorum vede ödeme şeklimde aldıgım mazotun parasını 2 ay sonra ödüyorum
isterse 2 ayda mazot 2 katı artsın yada isterse mazotun fiyatı düşsün fark etmiyor ben mazotu alırken kaç lira dan faturalanmışsa o rakamı ödüyorum yani fiyat sabit degişmiyor
birde şu var diyelim elimde nakit varsa mazot alırken peşin alacaksam busefer yapılan indriim oranı biraz daha artıyor
bende durum bu şekilde abi