65-46&55-46 SUBAB AYAR DEĞERLERİ..

65-46&55-46 SUBAB AYAR DEĞERLERİ..

Dili fransızca fakat ben açııklıyayım
emme: 0,25mm
egzoz:0,35mm
motor kompresyonu 17 (dizelde 10 altı sorunlu)
max tork 1400
resimde subab açıları ve pompa değerleri felanda var işine yarayan olur belki :)
subab ayarına giderken sorarsınız servise sentil çakısı kaç mm diye daha doğru bir ayar yaptırmış olursunuz veya kendinizde ayarlayabilirsiniz.

(çoğu motor ustası ayar değerinden bi haber yapıyo haberiniz olsun her motor için değişkendir bu subab ayarları)

Ynt: 65-46&55-46 SUBAB AYAR DEĞERLERİ..

hiç işine yarayacak olan yok galiba :/

bu arada motor kompresyon 17 bar fabrika çıkışıdır bu değer genelde çoğu dizelde yakın değerlerdir ve 10 bar altı sorun teşkil eder 2. el alırken sesiymiş çalışmasıymış tamam bir noktada kabul edilebilir bir ölçüt olabilir fakat kompresyon ölçtürüp her pistonun birbirine yakın değerler verdiğine ve kompresyonun sizi tatmin edecek düzeyde olmasına dikkat edilmelidir..

nh2000 link=topic=83593.msg1000090#msg1000090 date=1431167132' Alıntı:
Traktor çekişmelerinden çok daha faydalı olduğu kesin !!!!
..bilinmesi gereken bir konu. Tesekkurler
öylede ilgi sıfır :D aslında şöyle her traktörün değerlerini bi konuda toplasak iyi olur subab ayarını kafaya göre yapan ustalar yüzünden millet aman orjinal ayarı bozulmasın derdinde dolaşıyor

55-46 link=topic=83593.msg1000091#msg1000091 date=1431167478' Alıntı:
öylede ilgi sıfır :D aslında şöyle her traktörün değerlerini bi konuda toplasak iyi olur subab ayarını kafaya göre yapan ustalar yüzünden millet aman orjinal ayarı bozulmasın derdinde dolaşıyor
Bencede bu konu üzerinde yoğunlaşalım

Pompa enjektör ayar sevdasina gitti canim fordum :( ölü hali bile cook daha iyi cekiyordu sıfır motor yapilmis halinden bence ustalari yetekleri ile ilgili bi kurstan gecirip sonra dükkan actirmalari gerekir. Cok faydali bi konu kutlarim seni saim.

Black.Boyss.37 link=topic=83593.msg1000095#msg1000095 date=1431168689' Alıntı:
Pompa enjektör ayar sevdasina gitti canim fordum :( ölü hali bile cook daha iyi cekiyordu sıfır motor yapilmis halinden bence ustalari yetekleri ile ilgili bi kurstan gecirip sonra dükkan actirmalari gerekir. Cok faydali bi konu kutlarim seni saim.
teşekkür ederim abi ama ustalara da hak vermek lazım şimdi bu ayarlar her model için değişiyo hatta bazı model traktörlerde mesela t480 in yeni 3 pistonu ve 4 pistonu arasında bile değişiyo şimdi bu adam bütün modellerin değerlerini aklında tutması imkansız o yüzden genel geçer bi rakam vardır 3 aşağı 5 yukarı ona göre yapar mesela traktöre benim fikrim 0.25 ile 0.30 arasında bi çakıyla ayarlar geçer doğan şahin reno 12 çok gelir ilçeye hepsine ya 0.20 yada 0.25 dayar geçer burada asıl görev sahibine düşüyo çünkü o usta hepsini bilmesi imkansız

Imkansiz dogru söylüyorsun hani derler ya isi adamina yaptir diye benim cok begendigim fordu sattikdan sonra tanışma sansi buldugum bi ford traktör ustasi var en ufak seyler harici forddan baska traktörü bu yasina kadar söküp takmamis topladigi fordlardan iki üç tane denk geldi ben forda binmiyormusum dedirtti resmen. Fiati fiatciya mf yi mf ciye sokturecen

Black.Boyss.37 link=topic=83593.msg1000100#msg1000100 date=1431169339' Alıntı:
Imkansiz dogru söylüyorsun hani derler ya isi adamina yaptir diye benim cok begendigim fordu sattikdan sonra tanışma sansi buldugum bi ford traktör ustasi var en ufak seyler harici forddan baska traktörü bu yasina kadar söküp takmamis topladigi fordlardan iki üç tane denk geldi ben forda binmiyormusum dedirtti resmen. Fiati fiatciya mf yi mf ciye sokturecen
orası öyle abi bide bırakıp gitmiycen ben hep başında beklerim yardımda ederim adamlara demediğin bişeyi yapılcak olsada yapmıyolar ama işten biraz anlarsan abi şöyle yapalım böyle yapalım derken güzel işçilik çıkıyor ortaya ama görüyorum ben adam geliyo bırakıp gidiyo kafasına göre yapıp geçiyor elemanlar :) marka fanatikliği güzeldir ben husqvarna bi testere rektefe ettirdim öyle bi tamirci grmedim ben hayatımda üstünde ne varsa attı somunlar vardı bunlar çinişi testerelerin somunu tipini bozmuş deyip atıp geçti ben ağzım açık izledim adamı :D