McCormicik 4 lü pulluk çekiyor 40 yaşında,

Ynt: McCormicik 4 lü pulluk çekiyor 40 yaşında,

654s le 30 dölüm yer sürdüm gübre ve buğdayı saçtım ızgara çektim 90 ltre mazot yaktım çokmu mf cu fiyat cı fordu olan arkadaşlar siz nekadar yakardınız selam

rifkiseker link=topic=83324.msg1038586#msg1038586 date=1448486214' Alıntı:
654s le 30 dölüm yer sürdüm gübre ve buğdayı saçtım ızgara çektim 90 ltre mazot yaktım çokmu mf cu fiyat cı fordu olan arkadaşlar siz nekadar yakardınız selam
toplam 4 kere tarlaya girmis farkli islerde donume 3 litre yakit abi yakiti cok iyi piyasadaki entelere gore cok diri bi motoru var senin traktorun

rifkiseker link=topic=83324.msg1038586#msg1038586 date=1448486214' Alıntı:
Rıfkı abi bu sezon bizim Fiat 640 ' la Aynı mevkide 3 parça 20 dekar(1 dekar--1000metrekare) nadas yaptım yaklaşık 50 litre civarı harcadı harcamadı. Sonra buğday yerleri hazırlamak için başka mevkide yakın yakına 6 parça yaklaşık 26 dekar aysan çektim 20 litre civarı aynı yerleri tırmık çektim 640 ' la yaklaşık 13-15 litre civarı.. Mibzer ekimini diğer tarlalarımızla toplu yaptığımızdan hesaplayamadım ama aysan çekmek kadar yakar tahminimce yani 20 litre civarı....

Toe- turkiye otomibil endustrisi olcak.. yani yerli montaj olmali.. gebze-istanbul arasi olcak fabrikasi.. cekisi o zamanki emsal 640 dan da 165 mf ler den de iyiydi bildigim..

black kardeşim uzunköprüye bakıma yolladım gidiş dönüş 200 km toplam 40 ltre mazot yaktım norma değilmi sağlamlı yönünden yeni çıkanlardan on kat sağlam parça sıkıntısı yok ve ucuz 5 yıldırbende büyük arıza çıkarmadı selam

rifkiseker link=topic=83324.msg1039117#msg1039117 date=1448635905' Alıntı:
black kardeşim uzunköprüye bakıma yolladım gidiş dönüş 200 km toplam 40 ltre mazot yaktım norma değilmi sağlamlı yönünden yeni çıkanlardan on kat sağlam parça sıkıntısı yok ve ucuz 5 yıldırbende büyük arıza çıkarmadı selam
normal abi 5 km de bir litre enter iyidir

burak koçum başına ne geldiyse bu traktörün TOE yazısı yüzünden geldi Avrupa engellemek için elinden geleni yaptı halkın içinden fısıltı gazetesi kötü damgası vurdu gerçekte çok sağlam trktör selamlar

Adapazari sanayide tamamen orj bi 624 enter var panjurdan far alman mali ingiliz degil gumrukten alinma 73 modeldi sanirim toe enterle cok fark var arasinda 624 lerin vites gecmeme problemi yerli 444 lerin fren problemleri ve blok catlatma muhabbeti 654 piyasaya cikinca bir cigir atladi levyeli traktor olarak adapazarinda suan yagli frene ceviriyorlar enterleri mukemmel oluyor

rifkiseker link=topic=83324.msg1039122#msg1039122 date=1448636686' Alıntı:
burak koçum başına ne geldiyse bu traktörün TOE yazısı yüzünden geldi Avrupa engellemek için elinden geleni yaptı halkın içinden fısıltı gazetesi kötü damgası vurdu gerçekte çok sağlam trktör selamlar
evet güzel makinalarda değerini bilen yok bende vardı fotoğrafları Ford la beraber çektiğim onlarida paylaştım bakarsanız sevinirim

black kardeşim yağlı firen olursa ne faydası var şu an ben bir sıkıntı görmedim yalnız debriyajı bilyalı yaptım kömür den kurtuldum ilgnden dolayı teşekkür ecderim

UÖZKAN.77 link=topic=83324.msg1038775#msg1038775 date=1448552245' Alıntı:
Toe- turkiye otomibil endustrisi olcak.. yani yerli montaj olmali.. gebze-istanbul arasi olcak fabrikasi.. cekisi o zamanki emsal 640 dan da 165 mf ler den de iyiydi bildigim.. ben trktörü TOE Yazısı için aldım kardeşm çifçi deyilim <mlli gurumu okşasın diye çok selamlar

rifkiseker link=topic=83324.msg1039224#msg1039224 date=1448646471' Alıntı:
black kardeşim yağlı firen olursa ne faydası var şu an ben bir sıkıntı görmedim yalnız debriyajı bilyalı yaptım kömür den kurtuldum ilgnden dolayı teşekkür ecderim
abi orman isinde calisanlarin enterleri satma sebeblerinin % 80 i frendir kuru balata isindimi hayatta tutmaz pek saglikli degildi frensizde iner cogu yerden ama ramorklu nakliyede cok sikinti 3 5 tondan sonrasi ki orman isinde 10 12 ton kusurlwri geckin yukler atarlardi depolara nakliyeyi fordlara kitlerlerdi bizim burada yagli fren olmasi avantajdir her zaman. Debriyajin bilyali olmasida mukemmel jomur zikkkimi ile ugrasip kazik gibi debriyajla is gormuyor insanlar

yeni öğrendim TÜMOSANI yazık etmişler koçun eline geçmiş ya kalitesiz üretim sonu kapanış A B D uşağı koç yerli üretim olmasın diye elinden geleni yapar , bende karar verdim eski üretim TÜMOSAN almaya torunlarım Türkiyede traktör üretildiğini görsün selamlar

selam.Abi bende de 654s var yandan kollu.Bir tanıdıktan aldık ara işler için.6 yıl garajda yatmış.rektefe bile olmamış.kaporta da boya solmuş.Fakat geçenlerde hidrolik sıkıntısı oldu.hidrolik kaldırmıyor.babaeskide ustaya götürdük beyin arızalı dedi.Beyin dediğide hid.kolların olduğu kısım.komple değiştirdik hurda bi enteden.Fakat yine randıman alamadık.Bazn kaldırıyor kollarr bazen kaldırmıyor.sürüm yapamadık,sadece gübre işi falan yapıyor.Bildiğin bir enterci varmı edirne veya kırklareli civarında.hidrolik beyin parça temini sağlıycak.

Talataga kardeşim.
Kaliteli iyi bir ustan varsa sıfır yeni yekedek parça alabileceğin yerin adresini veriyorum sana.
Linke tıklayıp yedek parçacının iletişim bilgisine ulaşabilirsin.
Tüm parçalar sıfır hiç kullanılmamıştır.
Hidrolik siteminin komple iç sistemini dahi değiştirsen malzeme 350 tl bile tutmuyor. Fiyatlar çok hesaplı.
Yalnız usta ola çok önemli, işin ehli iyi bir usta olması gerekir.
Çok selam, Allah işlerinde kolaylıklar versin.
http://www.traktoryedek.com/2011/10/07/hello-world/

Eyvallah abi sagolasin cok isime yaradi.usta varda hepsi naz yapiyir abi babaeski sanayide,alismislar sok tak degistir,kimse ugrasmiyo eski makinalarla,bakalim parcayi bulursam takacak usta var,olmazsa kendim yapar yine yaparim.

• Beğen
Tepkiler: rifkiseker