Td110

merhaba arkadaşlar pancar yerlerini sürüyoruz td110 ve td 90 ile ikisi de çeyrek 3 ile sürüyor 110lukta 5 90lıkta ise 4 lü var 90lık ile hiç vites düşmüyoruz ama 110luk toprak biraz sert olduğu Zaman vites düşmek zorunda kalıyoruz sizce bu normal mi bu beygirde ki bi traktörün bunu zorlanmadan çekmesi lazım değil mi t5060 getirdik 5li ile o hiç gidemedi

Ynt: Td110

legend-46 link=topic=86269.msg1032057#msg1032057 date=1446639299' Alıntı:
merhaba arkadaşlar pancar yerlerini sürüyoruz td110 ve td 90 ile ikisi de çeyrek 3 ile sürüyor 110lukta 5 90lıkta ise 4 lü var 90lık ile hiç vites düşmüyoruz ama 110luk toprak biraz sert olduğu Zaman vites düşmek zorunda kalıyoruz sizce bu normal mi bu beygirde ki bi traktörün bunu zorlanmadan çekmesi lazım değil mi t5060 getirdik 5li ile o hiç gidemedi

Merba kardesim birincisi 110 kac model ve kullandgnz pulluklar kac numara...bizdede 2013 td75d plus var bizde 110 almayi dusunuyoruz. Hatta bugun gittik anlasamadik yani aslinda cevremizde cok 110 var ve memnunlar acaba hatami yapmak uzereyiz

aynen arkadaşlar bizdede 80-66 var önümüzdeki günlerde kısmetse değiştirmek istiyoruzda mavi td110mu kırmızı case 110lukmu arada kaldık? ikisininde artı eksi yönlerini kullanan arkadaşlar varsa yazarlarsa sevinirim.geçtiğimiz günlerde enişteme traktör bakarken caseye gittiğimizde maviyi yerme, maviye gittiğimizde caseyi yeriyorlardı sonuç olarak ikinci el delta 100lük mavilerden aldı eniştemde. birde deltayla em son bluemaster arasındada bariz fark varmı acaba?

2014 model 5li 13 numara çok rahat çekmesi lazım yeni modeller boğuluyor iki tane td90 vardı bizde biri 2014 diğeri 2012 model ikisiylede tarlayı sürüyorduk 2012 olan çok rahat gidiyor diğeri zorlanıyordu onu verdik 110 luk aldık ama bundan da pek memnun değiliz çünkü 110 beygir hafife alınacak bi beygir değil yani 5liyi falan zorlanmaması lazım 2012 model 90lık çekrek 3 hiç düşmüuor ama 110luk 5li ile çeyrek 2 ile gidiyor bazı yerlerde

Bende 80-66 4x4 kullanicisiyim. Degistirmenin zamani geldi. Fiyat olarak uygun oldugu icin td110 almayi dusunuyorum. Delta ile bluemaster arasindaki farklara gelecek olursak delta serisinde power shutle, kompresor, arka hidrolik orta kol ve kanca tip hidrolik kollari, 3 cift hidrolik cikisi yok. Daha sade motor. Cekis olarak bu fiyata bu hpde traktor idare eder. Ayni hpde ithal traktor alsan en az 50bin tl fazla odersin. Tek farkida kademesiz vites degistirirsin. 50bin tl icinde bu konfora vermem sahsen. Parada kolay kazanilmiyor. Zaten teknolojiye ayak uydurmak cok zor. 10 sene sonra kim ole kim kala. Ben kuru tarim yapiyorum bugday ve aycicegi seklinde. Td110 bana 20 sene gider. Ariza konusunada gelecek olursak zaten yerli motor ariza yaptigi parcayi bugun soylesem 2 gun sonra elimde. Takarim bakarim isime. Bence dogru bir tercih olur. Tier 3 motor oldugu icin yakiti biraz daha temiz ve ince olani kullan biraz fark eder. Ben 80-66 ya 5 li 12 kullaniyorum 2 nin 3 unde rahat gidiyor motor. Td110a tam gelir. 35 ayakli kultuvatoru rahat cekebilir.

• Beğen
Tepkiler: The_Hoca

Broşüründe 110 BG yazan her traktör 110 BG değildir bu 1,
Tarlada veya yolda yük çekmeye geldiği zaman biri broşür gücü olarak kalır, diğeri gerçek gücünü ortaya koyar mesela aynı tarlada iki traktörden biri aynı pullukla 5 km hızla giderken biri 9 km hızla gidebilir bu 2.

Broşüründe aynı BG gücü yazmasına rağmen iki traktör arasında 100 bin lira fark olmasının nedeni de budur, bizim burda bir değiş var tam bu durumu tanımlar, ''Her mal parasıynan her dükkan kirasıynan'' olay budur.
Unutmadan 80-66, Td serisinden kat be kat iyi bir makinedir ikinci el fiyatlarına bakarsanız çok bariz ortaya çıkar.