Humik Fulvik Asit Deneme... SEYHAN KİMYA

Cevap: Ynt: Humik Fulvik Asit Deneme... SEYHAN KİMYA

kendi hümik asitimi kendim yaptım.10 kg leonarditi 2 kg kostik ve su ile 5 saat kaynattım. 20lt humik asit çıktı. Leonariti aldığım kişi yüzde 16-18 arası hümik asit olacağını söyledi.Ancak bunu tahlil etme imkanım olmadı.

• Beğen
Tepkiler: doganbey1

kendi hümik asitimi kendim yaptım.10 kg leonarditi 2 kg kostik ve su ile 5 saat kaynattım. 20lt humik asit çıktı. Leonariti aldığım kişi yüzde 16-18 arası hümik asit olacağını söyledi.Ancak bunu tahlil etme imkanım olmadı.

Keşke bu kadar kolay olsaydı. :D O yüzdeler malesef ki çıkamaz. Ayrıca kaynatma olmaz :)

Asiri bir yuvarlama ile leonardit ve kostik in ozgul agirliginin su ile esit olacagini varsaysak bile cikan karisimin 50% si su ve kostik olmak durumunda, bu durumda leonarditin 32-36% humik madde iceriyor olmasi gerekiyor, bunun yaninda 5 saat 20 litreye dusecek karisimi kaynatmanin enerji maliyetini de hesaba katinca, bence Dogan bir an once uretime baslasin :)

Doğan hümikleri ürettin mi sezon yaklaşıyor 1 aya elimizde olmıycaksa haberimiz olsun

Abi merk etmeyin olacak nasipse :)

Asiri bir yuvarlama ile leonardit ve kostik in ozgul agirliginin su ile esit olacagini varsaysak bile cikan karisimin 50% si su ve kostik olmak durumunda, bu durumda leonarditin 32-36% humik madde iceriyor olmasi gerekiyor, bunun yaninda 5 saat 20 litreye dusecek karisimi kaynatmanin enerji maliyetini de hesaba katinca, bence Dogan bir an once uretime baslasin :)

:D Ahaha. Başlıyorum abi. Reaktörüm 22 şubatta elimde. :)

Satış Temsilcileri Aksaray için kimlerdir. Bize kısa bir maliyet hesabı yaparmısıniz doganbey.
Aycıcek için. Tabana dekara 25kg dap *1.5=37.5 tl.

Şu anda satış temsilcisi yok malesef. Bayilik vereceğim. Ama kargo ile kapınıza kadar teslimat oluyor. Kargo dahil olmak üzere 1 bidon(20 litre) 110 TL. 1 dekara toprak uygulamasında minimum 2 litre öneriyorum. Yaprak uygulamasında ise 300-500 ml. Ama bu size bağlı olan bir şey. Maddi gücünüz hangisine el veriyorsa o dozajı tercih etmelisiniz.

Eğer bayilik sistemi olursa bu ürünü bayilerde en az 140 liraya alırsınız. Ben direkt fabrikadan sizin adresinize gönderim yapacağım.

Ayrıca diyorsanız ben kendi kargo paramı öderim o zaman daha pahalıya gelir onuda söyleyeyim. Normalde 1 bidonun satış fiyatı 100 lira. Bu 20 litreninde kargo parası 20-30 lira arasında değişiyor. Ama ben sadece 10 liralık kısmını yansıtıyorum.

Bilader tekrar hayırlı olsun . her zmn yaníndayım bilmeni isterim. Bizim ekinler şuan daha uygulama yapılcak durumda degil ,Allah nsp ederse nisan ayında ot ilacıylabirlikte yeşil aksama yapraktan uygulancak bicimde olandan alacam bende. Ama ot ilacıyla birlikte uygulamya uygunsa tabi.

Ot ilacıyla birlikta kullanılanı icat ettiniz mi Doğancan? [emoji33]

Yılmaz bey , bizdeki ot ilacı uygulaması sade ester yada granester diye ilaclar varya onlarla olur . sizdeki gibi cok ceşitli degil. Sizin bu konudaki gōrüşünüz nedir. Ot ilacıyla olurmubu uygulama.

Mehmet Abi benim görüşümden öte genel bir görüş vardır bu konuda. Otu güçlendirecek ve otu öldürecek maddeler birlikte verilmemelidir.

Çünkü otu öldürmek için 1 şansımız var. Tek vuruşta öldürmek zorundayız. İlacın etkisi azalır ya sa verilen besinler ile ot kırtulursa, viddi şekilde direnç kazanıyor. O noktadan sonra öldürmek çok daha zor hale geliyor. İkinci bi ilaçlamada, dozu artırmak gerekiyor ki bu da buğdayı durduruyor.

Kısaca her açıdan istenmeyen sonuçlar doğuruyor.

Mehmet Abi benim görüşümden öte genel bir görüş vardır bu konuda. Otu güçlendirecek ve otu öldürecek maddeler birlikte verilmemelidir.

Çünkü otu öldürmek için 1 şansımız var. Tek vuruşta öldürmek zorundayız. İlacın etkisi azalır ya sa verilen besinler ile ot kırtulursa, viddi şekilde direnç kazanıyor. O noktadan sonra öldürmek çok daha zor hale geliyor. İkinci bi ilaçlamada, dozu artırmak gerekiyor ki bu da buğdayı durduruyor.

Kısaca her açıdan istenmeyen sonuçlar doğuruyor.
Bilgiler icin sagol ,Allah razı olsun. Aslında işin garibi inan bizim yörede öyle adam akıllı bi otta olmaz , bugayın gelişimini yavaşlatıp verimi azaltacak. Gel görki atmadımı adamı deli ediyolar zaten ahali hep takipde , inan son bi kaç yıldır ilaç atım zamanı tarları dolanıp ot olan yere uygulama yapıyorum ve bazen ilaç attıgım yerde az bi yer kalıyor ilaç bitiyor oraya atmıyorum ,yada hic ilac atmadıgım tarladaki gelişim vs ilac atılan yerden vallahi farklı oluyor. Bizim. Buraları az cok bilirsin iklim ,toprak yapısı vs yōnden . zaten dogancan biladerime sōz verdik bi kere otları tüm canlandırsa bile alcaz artık. Artık bi şekilde uygulama yaparím recete yazarsınız bi zahmet.

Ot ilacıyla birlikta kullanılanı icat ettiniz mi Doğancan? [emoji33]
İcat ettik varsay abi :D :D
Bilgiler icin sagol ,Allah razı olsun. Aslında işin garibi inan bizim yörede öyle adam akıllı bi otta olmaz , bugayın gelişimini yavaşlatıp verimi azaltacak. Gel görki atmadımı adamı deli ediyolar zaten ahali hep takipde , inan son bi kaç yıldır ilaç atım zamanı tarları dolanıp ot olan yere uygulama yapıyorum ve bazen ilaç attıgım yerde az bi yer kalıyor ilaç bitiyor oraya atmıyorum ,yada hic ilac atmadıgım tarladaki gelişim vs ilac atılan yerden vallahi farklı oluyor. Bizim. Buraları az cok bilirsin iklim ,toprak yapısı vs yōnden . zaten dogancan biladerime sōz verdik bi kere otları tüm canlandırsa bile alcaz artık. Artık bi şekilde uygulama yaparím recete yazarsınız bi zahmet.

Bilader tekrar hayırlı olsun . her zmn yaníndayım bilmeni isterim. Bizim ekinler şuan daha uygulama yapılcak durumda degil ,Allah nsp ederse nisan ayında ot ilacıylabirlikte yeşil aksama yapraktan uygulancak bicimde olandan alacam bende. Ama ot ilacıyla birlikte uygulamya uygunsa tabi.

Abi senin desteğin yeter. Allah razı olsun. Yılmaz abinin dediği doğru. Maksat sözü bir kenara bırak, faydalı olsun yeterki. Şimdi ben humik ve fulvik asidi ayıracam nasipse. Fulvik asit, humik asitten kat ve kat daha etkili. Fulvik asidin pH değeri 2-3-4 aralığında. Senin atacağın suyun pH değeride ilacın etkinliği ile ters orantılı. İlaç makinene kattığın suyun pH değeri ne kadar yüksekse ilacının etkinliği o kadar azalıyor. Yani ilaç daha çabuk bozunuyor. Eğer tarlanda çok ot yoksa at abi. Ama tarlanda çok ot varsa ATMA. Yazıktır günahtır emeğine.

He şu durum varsa;

Buğday ottan büyükse sıkıntı yok at. Buğdayının gelişimi çokda güzel olur. Zaten nasipse güzel uygulamalar yapacağım.
[MENTION=21067]sebazios[/MENTION] abi sana verdiğimi deneme fırsatın oldu mu?

Kolay gelsin. Bu madde topraga uygulanan mi yoksa yapraga uygulanan mi? Toprak tahliline gore mi uygulama yapiliyor?

Merhaba Mustafa sağolasın. Bu ürün toprağada uygulanır yaprağa da. Ama yaprak için ben fulvik asidi öneririm. Nasipse oda çıkacak. Ben minimum 2 litre toprak uygulaması öneriyorum. Bitki içinde 300-500 ml uygulanır..

• Beğen
Tepkiler: MUSTAFA361
Yok. Şişe arabada, vitesin yanında duruyor. Şaşırıp içicem diye korkuyorum. Bi iki kez elim gitti, son anda ayıktım. Traktörde hatayla yanımdaki 1.5 litrelik şişeden mazot çekmiştim vardır bi kere. Anlayana dinleyene yarısı gitti. 2 gün boyunca geğirdikçe gaz çıktı. Parlarmıyım acaba diye korkudan sigara içemedim 2 gün.

Doğancan, sahi öldürmez di mi?

Yok. Şişe arabada, vitesin yanında duruyor. Şaşırıp içicem diye korkuyorum. Bi iki kez elim gitti, son anda ayıktım. Traktörde hatayla yanımdaki 1.5 litrelik şişeden mazot çekmiştim vardır bi kere. Anlayana dinleyene yarısı gitti. 2 gün boyunca geğirdikçe gaz çıktı. Parlarmıyım acaba diye korkudan sigara içemedim 2 gün.

Doğancan, sahi öldürmez di mi?
Ahahaha :D :D Abi su ile seyreltip hayvanlara veriliyor. İnsan için bilemem. Aman dikkat et. ;)

Doğan yeniden hayırlı olsun kolay gelsin..
Ben Silajlik mısır ekecegim tarlaya sonbahar da dekara 7-8 ton homojen bir şekilde hayvan gübresi attık sürdük
Öylece kış geçti üzerinden
Şubat ayında alabora çektik düzelttik
Mayıs ayında ekecegim ve eker ekmez çıkış suyu vereceğim bu çıkış suyu ile beraber dekara 2 litre leobardit menşeli humik asit atmak istiyorum
(geçen yıl böyle yaptım..)
Hayvan gübresi atmadan önce
toprak ph 7,63
Organik madde 2,59 du
yani yeterince hayvan gübresi atılmış humik asit e gerek yok mu dersin
Yoksa farklı nnedenlerden dolayı at mı dersin ?

bugun denız yosunu gordum bılader :D ıcerık bu ot ılacıyla dıye gırdıler cumleye bı gulumseme geldı bana :D

Resimler ve ekler

• hf.png
    hf.png
    16.4 KB · Görüntüleme: 470