palazoğlu römork

Bizde var kullanıyoruz. Şuan için pek bir sıkıntısı olmadı. Ama Palazoğlu' nda benim gözlemlediğim. Çeşitli üretimleri oluyor. Yani alırken taban saçıdır, şase kalınlığıdır bu tür konulara dikkat ederek almanızı tavsiye ederim. Bizim römorkumuz mesela biraz özel yapım. Lastikleri ve jantları tır tipi. Arka kapak ve ilaveler fonksiyonlu. Şasesi daha etli. Biz ikinci el aldık. O zaman yaptıran adam o şekilde yaptırmış. Çevrede aynı tip olanları bazen inceliyorum. Bizimkisi kadar sağlam durmuyorlar. O yüzden sizde alırken dikkat ederek alın. Aynı şekilde köyümüzde iki tane 6 tonluk tek dingilli var. Farklı senelerde alındılar. İkisini inceleyince bariz fark var. Bir tanesinin ön ok kısmında çatlaklar oluştu. Daha ince malzeme kullanılmış. Alırken bir de kapaklarına ilavelerine bakın. İyi açılıp kapanıyor mu? Genelde Palazoğlu' nda o problemler eskiden oluyordu. İlla arka kapak sürtüyordu. Fabrikasyon olduğuna pek dikkat etmiyorlardı. Şimdilerde kaliteyi arttırdılar. Heralde o sorunlar kalmamıştır. Ama siz yinede inceleyerek alın.

• Beğen
Tepkiler: erkanaks0y
Erkan arkadasında dediği gibi demir et kalınlıklarını iyi araştır öyle al derim bizde var 4 teker memnunum ama bi gergi zincirlerini unuttugun zaman araba biraz aculma yapıyor bide sanki kullandıkları boya o kadarda keliteli değil kanısındayım genel olarak işimizi goruyor peki sizin dediniz arabaya fiyat aldınız mı ne dediler bide caselli den fiyat alsaydınız

• Beğen
Tepkiler: erkanaks0y
Arkadaşlar palazoglunun cift dingil tır tipi römorkunu almayı düsünüyorum sizce nasıl

arkadaşım iyi araştır erkan kardeşin dediği gibi çok farklılıklar var . bende bu aralar tandem römork alacağım ama taban sacı çok önemli . bölgenizi yazmamışsınız ama kesinlikle lastik konusu çok önemli . hele hele uzun nakliye yapan arkadaşlar için bezli lastikler çok önemli .kesinlikle uzun yola dayanmıyor .jant tan çıkıyor bezli lastikler .tır dorse tipi öneririm . ben uzun uzun bir çok firma sahibi ile görüştüm firma sahipleride ayni şeyi öneriyor .ben hala araştırıyorum .eğer imkanın var ise (gürşah römork taban sacı 5 mm )almanızı tavsiye ederim . hiç bir firmanın taban sacı 3 mm den fazla değil .sadece gürşah 5 mm . sonunda 20 bin tl ye yakın para ödeniyor .lastik konusunda firmanın sahibi şöyle bir ifade kullandı bu bezli lastiklerden dolayı geçen sene 6 veya 7 adet yolda kaldı arabalarım dedi .bizde gittik kurtardık dedi .kesinlikle tır tipi lastik tavsiye ederi. . iyi geceler .

• Beğen
Tepkiler: UÖZKAN.77
arkadaşlar bilgiler için teşeküür ederim işin açığı mecbur kaldığım için palazoğlu alacagım yoksa daha başka markalara bakmak isterdimn ama palazoğlunu alırken bu dediginiz kriterleri göz önünde bulunduracagım

Arkadaşlar palazoğlu römork dingil olarak köşebent kullanıyor.sakın ama sakın almayın.ayrıca lüleburgaz Babaeski arasında E5 üzerinde durmaz kardeşler var onlarda U demirini kapatıp dingil yapmışlar aman dikkat edin...

Resimler ve ekler

• 20160528_145109.jpg
    20160528_145109.jpg
    718.9 KB · Görüntüleme: 339
Bizim ustalarda çakal bilmiyor mu ki römork yapmayı illa söylemek mi gerek. Ceplerine fazla para alsınlar diye yapıyorlar. Dimi mühendis çalıştırmıyor, markalaşma yok, belirli bir kaliteyi benimseme yok. Fiş yok garanti belgesi yok. Hemen hemen bütün yerli ürünlerde var bu handikap.

• Beğen
Tepkiler: claas0
biz dolu ikiz dingilli 14 tonlugu.. inceden dingilleri burduk.. 20-22 tonları gordu.. bat-çık-hafriyat derken.. çok inceden burduk.. ama dolu oldugundan zararı ziyanı yok.. aynen devam..

eğer özel yapım olmayaydı.. defalarca pili bitmisti..

suçun birazi da bizde haddi asiyoz..

ama üretenler de aşılacağını bilip iyi yapsın.. hakkını istesin..

çok süslü ama çok çabuk dökülen romorklar da var piyasada.. dikkat lazım.

• Beğen
Tepkiler: EROL AKGÜN