ACİL YARDIM.. Hayvanım Rahatsız

Hayvanımın rahatsızlık belirtileri ve veterinerin söylediği, Kırkbayır (omasum) tıkanmasını gösteriyor. Maya zeytinyağı ve İlaç kulandık ama bir sonuç alamadık. Hayvanım 7 aylık gebe. Antibiyotik yaptığımız için kesemiyoruz. Maddi açıdan zarar umurumda değil. Ama hayvanım acı çekmesi beni mahvediyor.Lütfen bu konuda bilginizle yardımcı olursanız sevinirim.

usta senin moralini bozmak istemem ama eger laylon kese ip vb seylerden tıkandıysa amelıyat gibi yollarla açılır başka türlü zor başıma gelmişti ve ineği kestik balya ipi yumak olarak çıktı zor bir durum hele gebe bir inek için inşallah bi yolunu bulursunuz.

• Beğen
Tepkiler: Hüseyin18
Geçmiş olsun , bak sana bir şey söyleyeyim , bu işin içinde çok eskiden beri bulunan biri olarak , canlı hayvan bakıyoruz ya sonuçta doğumda olacak ölümde, bu ölüm işine alışamaz kafaya takarsak bu işi yapamayız, tabi hatalarımızdan ders çıkarmalıyız ki tekrarlamasın diye , yüce mevlam sana ve varsa diğer hayvanlarınıza sağlık versin.

kirkbayir tikandiysa durum cok kritik operasyonla belki birseyler yapabilirler

besi hayanimda siskinlik oldu gaz giderici ve hayvani ishal edecek ilaclar icirdim
hayvan bir damla diski yapmadi yapmayinca buyuk sikinti hortumla karnini indirdik sonrasinda hayvani kestirdim
icinde ne bir ip ne bir poset ama hayvanin kirkbayir calismiyor dediler ve azda olsa kanama vardi
hayvan olmus yazmissin buyuk gecmis olsun mevlam baska kayip yasatmasin
genede bilgi olarak yazdim bu gibi durumlarda acil tedavi tedaviye cevap vermiyorsa aninda kesim sart

Etini imhamı ettiniz :( çok geçmiş olsun, bu işlerin cilveside malesef butür şeylerdir... nediyor mevla "biz sizin mallarınızı bazen artırır bazen azaltırız böylece sizi imtihan ederiz "Allah giden 1 tanenin yerine çoklarını getirsin inşallah.....

• Beğen
Tepkiler: ismail_17

Geçmiş olsun üzüldük herkez için kıssadan hisse hayvanların bu tür yabancı cisimleri yemelerinin önüne geçelim
Not:Bu tür hayvan hastalıkları,acil yardım vb. gibi "Hayvancılık Hastalıkları" bölümüne açın konuyu taşıyorum.