FORD 5000 TURBO

Acaba randıman verir mi kullanışlı olurmu ya ? Bendeki 68 model fomaco t1 gövde , uzun zamandır yüke sokmuyorduk bu yıl Patates için çalıştık biraz daha güç gerekli oldu , onun için taktırmayı düşünüyorum

Acaba randıman verir mi kullanışlı olurmu ya ? Bendeki 68 model fomaco t1 gövde , uzun zamandır yüke sokmuyorduk bu yıl Patates için çalıştık biraz daha güç gerekli oldu , onun için taktırmayı düşünüyorum
konyada sevinç tubo var mustafa sevinç netten bakabilir iletişime geçebilirsiniz

bizim ford 6600 turbo seti yolladı tarif etti ben taktım herşeyi hazır geliyor

artıları motor 1 vites artıyor kesilme yokdenecekkadar azalıyor yakıt agır işlerde azalıyor hafif işlerde boş gelgit gibi durumlarda artıyor kuyruk mili işlerde çok faydalı

tavsiye ederim

konyada sevinç tubo var mustafa sevinç netten bakabilir iletişime geçebilirsiniz

bizim ford 6600 turbo seti yolladı tarif etti ben taktım herşeyi hazır geliyor

artıları motor 1 vites artıyor kesilme yokdenecekkadar azalıyor yakıt agır işlerde azalıyor hafif işlerde boş gelgit gibi durumlarda artıyor kuyruk mili işlerde çok faydalı

tavsiye ederim

Kaç tl ye çıktı taktırması ?

48 yaşında motor sonuçta , o yüzden pek sakınmıyorum bu konuda , daha zaten satacakta değilim , ara işlere çok lazım oluyor birazda çekişli olsa tam verim alacağım . Fordun düzen tutacağını bilsem 4x4 e çeviririm ama gözüm kesmiyor onu :)

Fiyatı ne kadar acaba turbonun ?

48 yaşında motor sonuçta , o yüzden pek sakınmıyorum bu konuda , daha zaten satacakta değilim , ara işlere çok lazım oluyor birazda çekişli olsa tam verim alacağım . Fordun düzen tutacağını bilsem 4x4 e çeviririm ama gözüm kesmiyor onu :)

Fiyatı ne kadar acaba turbonun ?

1,5 sene önce 1650 tl idi takmasını kendim yaptım 2 saat ta takılıyor.
az tamir işlerinden alıyorsanız kendiniz takabilirsini her şey orjinal gibi yerine oturuyor cıvatasına uyuyor hortumlarıda hazır tek yapmanız gereken yerli yerine oturtup cıvatalkarı sıkmanız

1,5 sene önce 1650 tl idi takmasını kendim yaptım 2 saat ta takılıyor.
az tamir işlerinden alıyorsanız kendiniz takabilirsini her şey orjinal gibi yerine oturuyor cıvatasına uyuyor hortumlarıda hazır tek yapmanız gereken yerli yerine oturtup cıvatalkarı sıkmanız

Eğer öyle basitse yapılabilir kendi garajımızda yaparız onu ustalık var az çok , teşekkür ederim bu arada

Silindir İçerisinde yeterli yanma odası varsa turbo takılır. Ford'un pistonun üstü çukurdur, diğer yandan üst kapakta sibop kapaklarının bulunduğu kısımda biraz çukurdur. Bu yeterli yanma odası sağlar.
"Kendim Takabilirmiyim?" evet yeterli alet adavatınız varsa, kaynak falan yapabiliyorsanız olur. Mesala mifolda bir ara flanşh gerekebilir boru gerekebilir. İnternette biraz araştırma yapın.
Turbo takmak değil hangi turboyu takacaksınız, onu turbolu muadil traktörleri inceleyerek bulabilirsiniz. Turbo takmanızla bitmiyor, intercooler denilen alimünyum radyatör var. Onuda turbo ile hava filtresi arasına takacaksınız. Ön tarafta radyatörün ününde duracak.
intercooler(interkooler) içerisidinden geçen havayı soğutur, havanın hacmi küçülür, turbo ise havayı yanma odasına sibop açılınca basar. Turbonun burdaki işlevi; Akışkan olan hava motorun emme konumunda atmosfer basıncıyla (deniz seviyesinde 1013,25 milibar~) ve emme etkisinin verdiği vakum miktarı kadar yanma odasına dolar. Turbo bu işi biraz daha hızlandırır. Sibop kapanana kadar havayı içerde sıkıştırarak tutar.

Son düzenleme:

Çorumda bir arkadaş traktör ustası ford hayranı kara ford 5000 i vardı turbo taktı ve performansından çok memnun kesinlikle takılmalı ancak iyi bir usta bulup özel olarak taktırmalısınız turbo intercooler ve lda taktırıp sonrasında bir depompa ayarı yaptırır iseniz tadından yenmez...