Yeni almak istediğim yüksek tonajlı römork önerisi

Arkadaşlar hayırlı günler ben yeni bir römork almak istiyorum ama 18-20 tonluk olacak. internette gezerken bu siteyi gördüm sizlerden öneri almak istedim. Ne tavsiye edersiniz ?

Arkadaşlar iyi akşamlar, bende 160 beygir traktör var bunun arkasına 10 ton taksam yazık olur ondan yüksek istiyorum pahalı evet ama sonuçta benim traktörümde kamyon gibi :d dün casellinin fabrikasına gittim römorklara baktım 15 20 25 tonluk vardı. Gerçekten aldıkları paranın hakkını vermişler babalardaki mikalajları bisikletliği dolabı herşeyi on numara . Şaseleri çok hoşuma gitti o da kendilerine patentliymiş. 25 tonluğa da Fiyat da 47.000 dediler tır tipine 2 yılda garantiliymiş yalnız kendileri satmıyomuş bayiyle gidip görüşücem Ankaradakiyle peşine belki daha indirim olur. Palazoğlunu aradım 24 tonluk yapıolarmış onlarda 51.000 istedi ama o fiyatı vereceksem caselli daha güzel hem de 5.000 TL daha ucuz. Şimdi krediye başvurucam heralde Ziraat bankası mı ne veriyomuş ama alırsam caselli alıcam.

• Beğen
Tepkiler: Ahmeterarslann
Abicim yanlış anlama diyeceklerimi 160 beygirlik traktör ile ortalama 1000-1500 dekar yer işliyor olman gerekir, ve iyi kötü ters giden birşey olmadığı sürece nakit ile sistemi döndermeniz lazım.

Tekrar belirtiyorum yanlış anlama, para senin mal senin ama yapma be abicim 50.000 lira remork almak için kredi çekmek ne kadar mantıklı ? Türk çiftçisinin artık krediden ve koperatif belasından çok aşırı zor durumda kalmadığı sürece bulaşmamasından yanayım ben.

Tekrar belirtiyorun haddsizlik yapıp fikirlerimi sundugum için tekrar kusura bakmayınız

• Beğen
Tepkiler: Ahmeterarslann
Arkadaşlar yorumlarınız için teşekkür ederim. Ama ben şimdi profosyonel bir çiftlik kuruyorum en iyi traktörü alıp da en kötü römork arkasına takmak olmaz. Piyasa araştırması yaptım bu yüksek tonajı yapan zaten çok az firma var bunlarda 2 yıl garantisini de verdiler hemde daha ucuzdu.

Son düzenleme:
25-30 bine temiz as950 ler var. 20-25 ton atılıyo bilginize..

Hatta ankarada olsam hurda as950 nin kafayı keser 20-25 tonluk ikiz dingil 8 teker römork yaparım.. yaklasık 15 bin tl ve iyi bi ustaya bakar hepsi.. hic bi tarım römorku da yanına yanasamaz:)
Agziniz bal yesin.

Bir oka bakıyor is . Lambası hidroligi hazır freni üstünde kasa

• Beğen
Tepkiler: UÖZKAN.77