Fimaks Loader

Arkadaşlar geçen internette izledim. Çiftçi tv 'nin youtube kanalında, toprağın kralları proğramında izlemiştim. Sonra araştırdım güzel bir makineye benziyor. Kullanan yada bilgisi olan varmı ?

Resimler ve ekler

• Screenshot_2016-01-28-19-40-35.png
    Screenshot_2016-01-28-19-40-35.png
    2.6 MB · Görüntüleme: 294
  • Screenshot_2016-01-28-19-40-22.png
    Screenshot_2016-01-28-19-40-22.png
    879.7 KB · Görüntüleme: 351
  • Beğen
Tepkiler: cengizpınar75
fiyatı çok pahalıymış piyasada 20 bin civarı ne forkliftler var..kore malları Hyundai Daihatsu aynı işleri yaparlar sanırım..katı gübre balya birde silaj işleri yapcak bu işler traktörlede yapılır..vel hasıl kelam çok para yaw 100 bin

fiyatı çok pahalıymış piyasada 20 bin civarı ne forkliftler var..kore malları Hyundai Daihatsu aynı işleri yaparlar sanırım..katı gübre balya birde silaj işleri yapcak bu işler traktörlede yapılır..vel hasıl kelam çok para yaw 100 bin
100 bin gerçekten çok ama uygun bir fiyatı olsa alınabilir traktörden ve forkliften daha çoj kullanışlı

Ege tarafinda hidrolider hidrosec vs var.. bizde sakarya-özkan var..

Bunlar normak traktor on kepce ama.. 3,5-4 metreye uzanir 1,5-2 ton kaldirir..

Teleskopik degiller.. daha yuksege uzansin dersen ithal pahali son sistem jcb-merlo var.. yerli mst var 250-300 bin tl 20 metreye kadar uzanir 3-5 ton kaldirir..

Orta karar bise ararsan.. konya bagsan vs var.. 5-10 metreye 2-4 ton kaldirir.. 50-100 bin tl yerli..

Neresinden bakarsan bak fimaks yerli-yabanci muadil benzerlerine gore biraz pahali kaliyo.. bakalim tutulacakmi piyasada..

Fimaksin adi teleskopik yukleyici ama dikkat..! Teleskopik olmayan bi traktör kepce hem daha yuksege uzaniyo hem daha agir yuk kaldiriyo..

Teknik olarak adı dogru olsada gercek-buyuk teleskopik kepce dedimi.. 20 metreye kadar uzanir.. ve en kisa halinde 3-5 tonu kaldirir..

Az yakar.. manevrasi iyidir eyvallah.. ama bakalim nekadar tutcak.. sadece büyük ciftliklere hitap ediyo.. bicok rakibi de alternatifi de var..

Fiyatinin kabarık olmasi kura bağlı olan bir durum . Ama yinede pahali .

Öte yandan herhangi bir traktor yada telehandler (Ostim sanayi ) sanmıyorum ki bunun işini yapacak kivraklikta olsun . Esneklik üzerine kurulmuş bi alet bu. Elma ile armut mevzusu oluyor.