Göletten Manzaralar

Bugün işim yoktu ve köyün sulama göletine gittim. Biraz fotoğraf çektim ve sizlerle paylaşıyorum.

IMG_0099.JPG
IMG_0108.JPG
IMG_0107.JPG
IMG_0106.JPG
IMG_0105.JPG
IMG_0104.JPG
IMG_0103.JPG
IMG_0101.JPG
IMG_0100.JPG
IMG_0109.JPG

Anlaşılan sende benim gibi işsiz birisin :)) güzel manzaraymis

Bugün rasgeldi işte sözde ilçeye gidecektim randevunun günü çarşambaymış. :)

Size ne kadar mesafede ali bu gölet ve yazın sondajlamı destekleniyor akarsu ile mi

Köye 1 km falan abi. Akarsuyla doluyor. Yetti geçen sene sulanan alana. Bu sene de tahmin edilenden 1 ay önce doldu. Basınçlı sistem olduğundan çok israf olmuyor.

süper hemen bir makaralı olta doğru sazan avına
bizim köye de yapacaklardı sulama göleti ama yapmak istememişler burada zeytin daha çok demişler sanki zeytin sulamak istemiyor

Bakalım abi ilk balıkları göreli gidip olta alırım hemen :D Bu arada size sundukları sebep çok saçma. Zeytin var diye gölet olmaz mı ya? Bizim burada görüldüğü üzere her yer çam.

O yüzden degil fatih kardeşim,gölet yapılacak alan istimlak edilirken zeytine ödenen bedel çok yüksek.Devlet onu göze alamamıştır belki...

olabilir tam bir bilgim yok
yanlız önce başvuru yapılmış gelmişler bizim köylümüzde yedirmiş içirmiş tamam bu iş olur demişler
dağdan gelen suyu toplarız sondajlada destekleriz falan demişler şimdi ova küçük falan diyorlarmış öyle kaldı
civar köylerden birine yapmışlardı orada da zemin çok geçirgenmiş su tutmuyormuş hala kullanıma açılmadı diye duydum

olabilir tam bir bilgim yok
yanlız önce başvuru yapılmış gelmişler bizim köylümüzde yedirmiş içirmiş tamam bu iş olur demişler
dağdan gelen suyu toplarız sondajlada destekleriz falan demişler şimdi ova küçük falan diyorlarmış öyle kaldı
civar köylerden birine yapmışlardı orada da zemin çok geçirgenmiş su tutmuyormuş hala kullanıma açılmadı diye duydum

Zeminin geçirgen olduğunu anlamamışlar mı yapana kadar? Hiç mi inceleme yapmamışlar? Bu nasıl bir israf? Bizim gölet 12 milyon TL'ye olmuş. O da aynıysa ya da daha büyükse varın siz düşünün yapılan israfı.

• Beğen
Tepkiler: cemaltan