Balya makinası garantisi

New Holland HB 5040 balya makinam var.Geçen yaz balya bağlama gurubunda bir parça arıza verdi.Servis gelip değiştirdi.Ancak bugün servisten arayıp işlemin garantiye girmediğini söylediler.Sebebi ise New Holland marka balya ipi yerine arılı marka balya ipi kullanmam olduğu söylendi.Böyle birşey mümkün olabilir mi?Bu Türk Ticaret Kanunlarına uygun mu?Üstelik benim kullandığım ip daha kaliteli iken nasıl oluyor anlamadım.Sizce ne yapmalıyım?

Bence orda başka bir iş var öyle birşey olmaz bizde kullandık nh garanti arızasınıda yaptı ama böyle birşey demedi bence garantisini yapan usta var birşey bence yarın nh nin çağrı merkezini arayın şikayette bulunun. Bu konu hakkında bilgi alın en kötü herşeye bir kılıf uydururlarsa niye daha önce söylemediler diye hakkınızı savunun.

Öncelikle geçmiş olsun...Garanti koşullarını ve maddeleri hukuki yönde sorgulamakta incelemekte fayda var böyle bir madde vs mevcut mu değil mi diye...Mevcut olduğunu zannetmemle beraber bahsettiğiniz ip markalarının bağlama grubuna zararı söz konusu değildir yani ilk defa duyuyorum...Artı üzerinden bu kadar süre geçtikten sonra aramalarının manası ne acaba aç mı kalmış servis kışın mı aklına gelmiş bu durumu NH müşteri hizmetlerine ivediklikle bildirmelisiniz...Bir de değişen parçanın tam olarak ne oldugunu söylermisiniz yada fotografı mevcut mu ? Hangi parça olduğunu söylerseniz servisin amacının ne oldugunu ben size söyliyeyim Mekanik (fabrikasyonel) sorun mu yoksa kullanıcı hatası mı oldugunu belirlemek adına buna ıhtıyacımız var...

Busene mekik dili ipi cok sıkı tutuyor ve zor birakiyordu. Asinmadan kaynakli bi hata servisi aradim boyle bi sorunum var dedim garantiye girmez dedi bendr artikin kendim alip devistirecegim. 60 liralik bi parca. Baglama duzenin diski asindi oyuk kismi 6 ay oncr aradim balata ve diski degistir diye onu soksende calisir dedi onemsiz bi parca diyerek gecistirdi bi ara gelirim dedi 1 yil olacak gelecek. Sanki kendi cebinden cikiyor parasi. Acikcasi hic memnun kalmadim servisten.

Bizim de komşumuz hisarlar marka Balya makinası aldı mısır balyasi yaparken 100 Balya ya yaptı ya yapmadı volant patlamış servis mısır da garantisi yok makinanın buğday arpa ve yonca balyasi yap demiş faturayı kesmiş parayı almış hayırlı işler demiş :)

Ben 10 yıldır balya makinası calıstırıyorum basıma gelmedik agrıza kalmadı komple grupda değişti mil sardı ama servis hiçbir zamanda demediki bu agrızalar kullandıgın ip yüzünden olmuş diye bencede başka iş var işin içinde