Kubota ve şaşırtıcı özellikleri

Degerli arkadaşım benim su an 50 dönüm bahcem var kısmet olursa seneye 50 dönüm daha ekecem l4100 ve 8540 almayı düşünüyorum ikisinide bunlarda kullanacm. Tabi bazen 85 e kepçeyide takacam bozuk yerleri düzeltmek hayvan gübresi yüklemek için sap samanla ugrasmam ama burda bütün iş 85 e düşecek l4100 ile sadece ağac dibini sürecem hali hazırda her 200 küsür dönüm kuru tarımda var bu iki traktör işimi görürmü? Birde şunu diyecektim m8560 ne zaman türkiyeye gelecek

kubota kullanan arkadaslar performans vıdeolarınız varsa gorelım esıt sartlarda dıger markalar ılee tek denılen 16 valf cok ceker az yakar japon harıkasıı bızde gorelımm gercekten bu kadar harıkamıı

Aşkın gözü kör kulağı sağır olurmuş ,Sen Kubo`ya aşık olmuşsun bu belli
Bir kaç kelamda ben yazayım kulağına giderse tabi
Şu an 600 saate gelmiş geçen mayıs ayında aldığım 8540 traktörüm var
Haklı arkadaşlar
-Traktör hafif (patinaja hemen geçiyor )
-Yakıtı diğerlerine göre az
-Radyatör petek aralıkları oldukça dar bu yüzden tozlu işte hararet yapıyor
-Bildiğime göre en çok karşılaşılan sorunu hidrolik borularıda patlama sorunu (ben yaşadım, başka yaşayanlarda olmuş)
-Servis müdürü olan kişi ukala ve sorun çözmeden çok sorunu savmakla usta
-Bakım masrafı öyle fazla değil, motor yağı markası takıntıları yok, elinde ne varsa onu kullanıyor

İzzet abi Bize 2000 gibi bir miktarda bakım maaliyeti çıkarmışlardı. Bana hiç ucuz gelmedi. Birde servis sıkıntısı var. İlgisizler. Traktöre diyecek laf yok. Çok güzel bir traktör. Ağırlık eksikliği söylendiği gibi bir şekilde hallediliyor. Ama İnanın ki hidroliklerini ayarlıyacak usta dahi yok adam akıllı. Bu arada Saman işine uygun değil denilmiş. Fakat ben tam tersine uygun olduğunu düşünüyorum. Haşpaylı Haşpay sız balya bağladım. Hararet sıkıntısı yaşamadım. Yeri geldiğinde sıkıştırdım da. Traktör alınacak bir traktör. Ama baayilikler değiştikten. Güvenilirlik sağlandıktan sonra. Yazık ediyorlar güzelim turuncu kafalıya. Kurunun yanında yaş ta yanıyor.

• Beğen
Tepkiler: İzzet toker
kubota kullanan arkadaslar performans vıdeolarınız varsa gorelım esıt sartlarda dıger markalar ılee tek denılen 16 valf cok ceker az yakar japon harıkasıı bızde gorelımm gercekten bu kadar harıkamıı

Şöyle düşünmek gerekirse iş sadece pulluğu salıp gitmekte bitmiyor. Zaten derin işçilik öncedendi. Bitti gitti artık. Tak önüne kapçeyi. Doldur arabayı,Kamyonu. Tak santrafüj pompa yı su bas. Balya bağla,Izgara çek, aysan çek, Yada nakliye işi yap. Çiftçilikte traktörü bu işler içinde kullanıyoruz öyle değil mi ?

Şuan sattım kubota yı. Ama birçok traktör ile karşılatırdım. Çoğundan "Verimli ve Sağlıklı" İş çıkarıyor.

Örnek vereyim.
Ts 110 A ve 110-90

110-90 Tork bakımından daha üstün. Fakat ikiside aynı beygir gücüne sahip.

110-90 a bağla birtane daha fazla pulluk ve biraz daha aşağıya sal. Sallı ve ağır motor. Gitmem demez. Ama gel gelelim Ts 110A Daha çok iş kaçırıyor.

Vede 110-90 Her işe koşulcak makine de değil. Yakıt hantallık vs. O yüzden Videolardaki genel olarak diycem de %98 i Ya pulluk yada Birbirini çekiştirmedeki videolardan feyz almayın. Tamam o videolardan az çok bilgi sahibi olunulabilir. Ama net bir şekilde Kullanmadan görülmez.

Önceden miş, Yan tarladaki tarlayı sürerken ben birazdaha batırayım pullukları. Neden ? Çünkü ego tatmini. Hani benim motorum daha güçlü ya. Daha fazla pulluk çekip daha derin sürüyo. Evet 16 valf yakıtın yakılmasında ve traktörün atik olmasında hırçın olmasında önemli payı vardır.

bi yorumda traktöre ısınmışsın bi yorumdada soğumuşsun..genel olarak ne kadar arazi işlediğini ve kullanacağın ekipmanları yazsan forumda daha fazla yardımcı olan arkadaş olur.kubotalar çok güzel traktörlerdir performans fiyat özellik olarak kullanıcısını memnun eder..türkiyeye giriş yaptığından bu yana rektefiye isteyen traktörü olmadı diye biliyorum..önceki gün ankara bayisiyle telefonda görüştüm..yeni modeller m60 ve mgx serisi ellerinde haziran ayında satışa hazır olcakmış. mgx serisinin 100 beygirlik traktörü türkiye şartlarının çok üzerinde diyebilirim. elekto hidrolik shutulle,eletro hidrolik çeker ve difransiel kilidi 8 powershift otamatik toplamda 24 ileri geri vites,elift dediklerinin kralı ve birsürü özellik...
ama şuandaki 85 ve 95 beygirlik traktörlerde piyasaya saman işi yapmadığın sürece sıkıntı olcağını sanmıyorum her türlü işini görür

Neden piyasaya saman işi yapmadıgı sürece sıkıntı olmaz yazdınız
Negibi eksi yönleri var
Ne gibi sıkıntıları var paylaşaşabilirmisiz

Traktor nedir ise yarar toprok isleme aletidir pullukta karsilastiramayacaksak yolda kim hizli gidiyor gidisine mi bakacaz traktorde fazla agirliga karsiyimdir her zaman ama kubotada az yaksin diye hic agirlik yok toprak isleme islemlerinde patinaja cok.kapilan bir traktor.kubota daha cok.ara isler ve hafif islerin traktoruu kullanan ve kullanmayan kulaktan duyulma bilgilerle abirtilmis bir traktor bence. En iyi traktor kapinizdaki traktordur. Az yakmasi saglamligi bizlerin elindedirr.

Saman derken Balya basma yı kastdetmiyorum, kapalı kasa römork a yerdeki sapı saman yapanları kasdetiyorum çok toz yaptığı için petekleri çabuk tıkıyor, ama bunu da çeşitli yöntemlerle aşıyorlar kimisi kadın çorabı geçiren var yada Cleanfix gibi yani çözüm her daim var. Ben kendim eski model john deere kullanıyorum ama kubota sahibi olmayı isterdim. Özellikleri zaten en başta yazmışsın tekrar yazmaya gerek yok. benim için özellik ten çok arıza çıkarmaması önemli çevremde kubota kullanan var daha bi sorunla karşılaşanı duymadım bayi ağı da hızla yayılıyor.

Traktor nedir ise yarar toprok isleme aletidir pullukta karsilastiramayacaksak yolda kim hizli gidiyor gidisine mi bakacaz traktorde fazla agirliga karsiyimdir her zaman ama kubotada az yaksin diye hic agirlik yok toprak isleme islemlerinde patinaja cok.kapilan bir traktor.kubota daha cok.ara isler ve hafif islerin traktoruu kullanan ve kullanmayan kulaktan duyulma bilgilerle abirtilmis bir traktor bence. En iyi traktor kapinizdaki traktordur. Az yakmasi saglamligi bizlerin elindedirr.

Biz çeltik yeri haricinde hiç bir yere pulluk kullanmıyoruz artık. Hem derin sürüm haricinde ağırlığı okadar yetersiz değil. Haşa yolda traktör çok yakar araba ile hem hızlı hem komforlu seyahat edebilirsin. Çok isterseniz de ön ve arka jant ta extra ağırlık bijonları bulunmaktadır. Bu arada tekrar hatırlatmak isterim ki tek toprak işleme ekipmanı pulluk değildir. Eskilerden kalmadır pulluğu dibe kadar batır çekerse iyidir, çekmezse kapina sokma. Dediğim gibi. 2 yıldır 4 lu 14 kapının onunde yatiyor.

Biz çeltik yeri haricinde hiç bir yere pulluk kullanmıyoruz artık. Hem derin sürüm haricinde ağırlığı okadar yetersiz değil. Haşa yolda traktör çok yakar araba ile hem hızlı hem komforlu seyahat edebilirsin. Çok isterseniz de ön ve arka jant ta extra ağırlık bijonları bulunmaktadır. Bu arada tekrar hatırlatmak isterim ki tek toprak işleme ekipmanı pulluk değildir. Eskilerden kalmadır pulluğu dibe kadar batır çekerse iyidir, çekmezse kapina sokma. Dediğim gibi. 2 yıldır 4 lu 14 kapının onunde yatiyor.

toprak ısleme aletı derken sadece pulluk kast etmedım sadece pulluk ta mı agır traktör gerekır demek ıstedıgımı anladın galıba kardesım saymama da gerek yok ve ayrıca topragınız cok kaba galıba turkıye toprak yapısı yonunden cok farklılık gosterıyorr kubota yerıne gore ıyı traktördur bırsey dıyemem marka kotulemek deıl amacım gerceklerı yazalım burada fanatıklıge abartıya gerek yok bır cok kısı buradakı yazıları okuyup kararını sızlerın bızlerın yazdıklarına gore verecekk abartmadan gercek ne ıse onu yazalımm kuboto bolumunde fazla bakamadım ama gercek bır kıyaslama karsılastırma vıdeosu yok kullanan arkadaslarımız varsa vıdeolarını gormek ısterızz

toprak ısleme aletı derken sadece pulluk kast etmedım sadece pulluk ta mı agır traktör gerekır demek ıstedıgımı anladın galıba kardesım saymama da gerek yok ve ayrıca topragınız cok kaba galıba turkıye toprak yapısı yonunden cok farklılık gosterıyorr kubota yerıne gore ıyı traktördur bırsey dıyemem marka kotulemek deıl amacım gerceklerı yazalım burada fanatıklıge abartıya gerek yok bır cok kısı buradakı yazıları okuyup kararını sızlerın bızlerın yazdıklarına gore verecekk abartmadan gercek ne ıse onu yazalımm kuboto bolumunde fazla bakamadım ama gercek bır kıyaslama karsılastırma vıdeosu yok kullanan arkadaslarımız varsa vıdeolarını gormek ısterızz

Eğer alacak kişi çeltikte; tohum atımı, gübre atımı, ilaç atımı için kullanacaksa üstüne başka marka yok. Eğer alacak kişi römork çekecekse yine çok iddialı. Normal şartlarda ara iş dediğimiz işleri yapacaksa yine çok iddialı. Ha ben yaş tarlada pulluk çekecem derse orada pati yapar. Normal tarlada iş yapacaksa bence bir sakınca yok.

Şimdi gelelim şu valf meselesine. Bu traktörlerin 75 bg den 175 bg ye kadar olan motorları 16 valfli. Bu bir teknolojidir. Başka ithal markalar 130 bg den yukarısına bu teknolojiyi uygularken Kubota 75 bg den başlıyor. Evet e hidrolik olsa çok güzel olur. Onuda serviste yapıyorlar. Niye bu konuda Japon ısrar eder bilmem.

Tüm aksam tek fabrikadan çıkar.

Ayrıca traktör toprak işleme aleti değildir. Bir iş makinasıdır. Her türlü işi verimli bir şekilde yapabilen traktörler bana göre verimlidir. Markası ne olursa olsun. Ha bu arada traktörüm falan yok. :)

• Beğen
Tepkiler: Hermiyas
Eğer alacak kişi çeltikte; tohum atımı, gübre atımı, ilaç atımı için kullanacaksa üstüne başka marka yok. Eğer alacak kişi römork çekecekse yine çok iddialı. Normal şartlarda ara iş dediğimiz işleri yapacaksa yine çok iddialı. Ha ben yaş tarlada pulluk çekecem derse orada pati yapar. Normal tarlada iş yapacaksa bence bir sakınca yok.

Şimdi gelelim şu valf meselesine. Bu traktörlerin 75 bg den 175 bg ye kadar olan motorları 16 valfli. Bu bir teknolojidir. Başka ithal markalar 130 bg den yukarısına bu teknolojiyi uygularken Kubota 75 bg den başlıyor. Evet e hidrolik olsa çok güzel olur. Onuda serviste yapıyorlar. Niye bu konuda Japon ısrar eder bilmem.

Ayrıca traktör toprak işleme aleti değildir. Bir iş makinasıdır. Her türlü işi verimli bir şekilde yapabilen traktörler bana göre verimlidir. Markası ne olursa olsun. Ha bu arada traktörüm falan yok. :)

Bende bunu anlatmaya çalışıyorum abi. Pulluktada gidiyo ama derin işcilikle pek arasi yok :) şimdide fanatiklik diyorlar. Herkez herşeyi okadar çok iyi biliyo ki kullanan tecrube edinenin bildikleri yaninda hic. Bu arada kubota yi bende sattim. Fanatiklik yapmak gibi amacim yok.

marka kotulemıyorum burda ıyıdır kotodurr bukadarda bırden fanatık gıbı savunmaya gecmeyınn dogruya dogru hafıf traktör o saydıgınız ıslerde layıkıyla yerıne getırıyordur benım anlatmak ıstedıgım bu kadar ovguye sayan mı hak edıyor muu . 16 valf sadece kubota kullanmıyor zetor traktörlerde 16 valf motor kullanıyorr onemlı olan motor performansıdırr comon raılde gorduk 98 yılındakı uretılen bır traktor bıle comman raılden performansı daha ıyıdı onemlı olan motor performansıdırr sözüne katılıyorum her ısın ustesınden verımlı bır sekılde gelıyorsa o trakör verımlıdır abartı ve fanatıklık yapmadan dogrularıyla yanlıslarıyla burada yazmak gerekırr

• Beğen
Tepkiler: doganbey1