LS U60C Ünlü 4lü 9lu geniş ara pulluk

geçen hafta sonu aşırı dondan dolayı tarla taş gibiydi pulluk geçirememiştik. 3 gün güneş görünce tava gelmiş. ufak bir video çektim. iyi seyirler.
[video=youtube;xy8WrNDEs0Y]https://www.youtube.com/watch?v=xy8WrNDEs0Y[/video]

• Beğen
Tepkiler: mrdnyldz
sağolasın kardeşim.
3 vites 3 takviyeyle sürüm yaptım. 4 vites 3 takviyeyle(seri 1 den daha hızlı) de gidiyor ama zaman zaman bayılma oluyor. pulluğu biraz batırayım dedim. bu tarla günün son parçasıydı. mazot ibresi sona yaklaşınca pek zorlamak istemedim :)

teşekkür ederim.
bu tarla geçen sene haşhaş yeriydi. yazın haşhaş sapları kırılsın diye rotovatör çekmiştim. yine de saplar tarlada baya fazla. pulluğun güzel çevirmesi sanırım derinlikle alakalı. yardımcı teker pimi 7. delikte, biraz derin gitsin diye pulluğu saldım. aslında 9lu değilde 12-14 gibi olsa süper çevirecek. bu aralar bu da aklımızda, 3lü 14 lü alalım diyoruz. kısmet. bu arada yardımcı teker pimini sanırım köydeki çocuklar yürütmüş. biz de kazayağına taktığımız demiri takmıştık. onun için emanet gibi duruyor :)

• Beğen
Tepkiler: isyankar1985
Guzel paylasim eline saglik bendede r60 vaar ayni 4lu9 inc pullk var 3 3 vitesle cok rahat gidiyor yumsak kumlu yerde 3 4 de gidiyor ama seri 1 ile cok boguluyor seri 1 den rahat gidiyor 3un 4 ile

sağolasın.
3 vites 3 takviye bu traktörler için en ideal çift vitesi. 4 vites 3 takviye bana sanki seri 1den daha hızlıymış gibi geliyor. 4 vites 3 takviye 16-17 gazla sürümde, massey 135 seri 2ile 18-22 gaz aralığında ls'nin arkasından yetişemiyor.

sağolasın.
3 vites 3 takviye bu traktörler için en ideal çift vitesi. 4 vites 3 takviye bana sanki seri 1den daha hızlıymış gibi geliyor. 4 vites 3 takviye 16-17 gazla sürümde, massey 135 seri 2ile 18-22 gaz aralığında ls'nin arkasından yetişemiyor.
Belki serilik olaral dogrudur fakat takviye 4 vites 1 iken bnmki cok cabuk boguluyor 3 takviye 4 viteste o kdr bogulmuyo gibi

ben u50 ye 4lu 11 numara pulluk taktım pulluğu tam bıraktım vites neydi hatırlamıyorum ilk defa cift surmuştum fazla deneme imkanım olmadı ama ls fena traktör değil aslında .240 lık fiyatına 4 ceker ls var millet tercih etmiyor nedense.

• Beğen
Tepkiler: Gassal
ben u50 ye 4lu 11 numara pulluk taktım pulluğu tam bıraktım vites neydi hatırlamıyorum ilk defa cift surmuştum fazla deneme imkanım olmadı ama ls fena traktör değil aslında .240 lık fiyatına 4 ceker ls var millet tercih etmiyor nedense.

bizim ls'nin beğenmediğimiz tek yönü rampa performansı. rampada, sanırım motor şanzuman uyumsuzluğundan dolayı seri viteslerde boğulma yaşıyoruz. diğer türlü tarla performansı olarak gayet memnunuz. muadillerinden aşağı kalmaz. 60 beygirlik bir traktör hangi ekipmanı takıp çekerse, biz de hepsini takıp çekeriz. tutulmama konusu, daha doğrusu nh veya mf kadar tutulmama konusu maalesef tüm markaların ortak problemi. bu problem de köylümüzün düz mantıklı olmasından kaynaklı. 35-40 sene evvel gözleri mf ve nh(fiat) ile açılmış, hala bu sevdadan vazgeçemiyorlar. yani kısacası kargadan başka kuş bilmiyorlar, bilmek de istemiyorlar. tercih meselesidir. saygı duymaktan başka yapabileceğimiz bir şey yok.

Benm r60 dan tek sikayetim hafif olmasi baska herseyi on numara yakit yok konfor süpr manevra oldu yerde dönüyor tek ceker parasina 4 ceker daha ne olsn