Case JXB serisi alan ya da kullanan var mı?

Yakup abi aynı fiyat olacagini hic zannetmiyorum ama ayni fiyati verirlerse case i gozun kapali al zaten td4b ile ayni herseyi ama daha torklu 4 silindir avrupa motor var yani nh nin t4000 lerde kullandigi avrupa motor
fuara gelirsen bulusalim abi
Fatih fuara niyetim var olursa haberlerini. Ancak rakam aynı olursa gönlüm mavinin yana olur ama yinede araştırıyorum. Fuara da bu amaçla gelmeyi düşünüyorum. Haberleşmenin muhakkak.

Abi ortak iş duydum mu kaçasım geliyor sırf ortaklık sevmediğimden dolayı kardan %8 pay ile 30 dekar seranın sadece gübreleme ve bakım-ilaç işlemleri kararını vereceğim bir işi bile reddettim çünkü ne ortaklık nede emir alan konumda olacağım pozisyonları sevmiyorum kaldı ki bu devirde insan babasına bile 2 kere düşünüyor değil ki ticaret ortaklığı biraz birikmişim vardı onuda eve yatırdım bitsin tadilatı diye sebzeden kalanla gireceğim artık işe
Haklısın fakat dürüst bir insan olursa neden olmasın. Fazla sermayenin asla zararı olmaz. Ancak kafana göre biri yoksa yalnız yapman daha iyi elbette.

Abi şuan gittiğim KOSGEB eğitiminde benimle beraber aynı işi yapacak 3 kişi hatta eğitmenler şirket kurup daha büyük ölçekte destekler alabileceğimizi söyledi lakin diğer kişilerden bu konuda bir yakınlık göremedim hemde kafalarımız pek uyuşmuyor biri sürekli peşin satmayı düşünüyor diğeri kontrollü gitmek lazım dönmeyecek yere satmaya gerek yok diyor

Ben ise çoktan ilçedeki sebze komisyoncuları ile anlaşmaları sağladım çek vadeleri konusunda anlaştık büyük ölçüde müşteri yönlendirmeleri sağlandı
Bunu farklı yerlerde de anlatıyorum eşime dostuma dağıtacan da toplayacan diyorlar ama sistemin işleyişi tamamen vade üzerine ve vade süreniz arttıkça müşteri potansiyelinizde yükseliyor kısacası kafama yatan birini bulamadım

Konuyuda biraz dağıttık kusura bakma :)

1 yıla kadar vadelerde sıkıntı yok kesin çekleri ama yeter ki bana müşteri gönderin dedim onlarında işine geldi sonuçta hesabı haziranda gören müşteride şubatta gören müşteride aralıkta ödeme yapmış olacak bir nevi bana en geç haziranda gelecek parayı komisyoncu aralığa kadar işletebilecek buda ciddi bir nakit gücü demek komisyoncular için belki beni ilk etapta zorlayacak ama piyasada ciddi bir avantaj sağlayacak dükkana ve içerisindeki mallara peşin para ile gireceğim için ilk yıl açısından sıkıntı oluşturmayacak gibi bakalım hayırlısı.

Ha o manada diyorsun abi. Haklısın fakat benim hedefim satarken değilde alırken kazanmak belki bir kısmı vadeli alınabilir ancak nakit alımlardaki fiyat avantajı hiçbir alımda mevcut değil. Mal alım politikası birazda iş yeri hazırlandıktan sonra elimdeki paraya göre şekillenecek hayli masraf var gibi duruyor hele yapmayı düşündüğüm dekorasyonla biraz daha artacak gibi bu durum. Bakalım nasıl olur önümüzdeki aylarda durumlar

Bende jxb 65 beygirlerine falan niyetlendim sinifinda 4 silindirli sadece bu case var digerleri 3 silindir yakitta cok yakar diye new holland in bahçe tipini alabiliriz fiyati 10.000 tl nh daha ucuz
Benim gozum tutmadi case yi. 2. Elde cok zayif ayrica. Ne tur islerde kullanacaksin bilemiyorum ama meyve varsa ve cali da kiracaksan 75 hatta 80 lik al. Vites sayisi cok olursa rahat edersin. Td80b case den daha iyi. Ama ithal dersen en iyi secenek olur.

Yok hocam bizde zeytinlik ve bağ isleri var birde 40 donum kadar cift surme isleri var massey 240 zorlaniyo o yuzden 65 beygir bahçe traktörü bakicaz case new holland arasinda kaldim case 92 tl new holland hem dedigin gibi pazari var ve ucuz. Ama ucuz etin yahnisi ne kadar iyi olur bilemem. Ha bide cift cekerden tek çekere indirdigimizde yakitta bi degisme oluyo mu yazarsan sevirim. Tesekkurler