Case JXB serisi alan ya da kullanan var mı?

[MENTION=6949]ydincbayram[/MENTION] abi JXBler her türlü öttürür o makinaları 4 silindir bide 75 bg hayli hayli çalıştırır
Yakın bi zamanda 100cm fanlı(tam açı) Holsanda kısa bir deneme yapmıştık TD ile çok zorlanmadan çalıştırmıştı ordan pay biç atomizeri çalıştırıp çalıştırmayacağını
Nacizane tavsiyem sıkı pazarlık yap CASE deyip 4 silindir deyip özünde TD olan motoru astronomik fiyatlara çıkartıyorlar.
Şimdiden hayırlı olsun :)

Sen TD yi bunla değiştirme istediğin An satarken ama case öyle değil satışı ağır gider. Benimde en çok kafamı kurcalayan bu durum. Yoksa fazla pazarlık etmeye gerek duymam. Ama bu traktörün 2. Elde kaybı çok oluyor.

Sen TD yi bunla değiştirme istediğin An satarken ama case öyle değil satışı ağır gider. Benimde en çok kafamı kurcalayan bu durum. Yoksa fazla pazarlık etmeye gerek duymam. Ama bu traktörün 2. Elde kaybı çok oluyor.

Abi beni vazgeçiren kısım hem 2.el durumu hemde TD'nin şuan mevcuttaki işlerimi fazlasıyla görmesiydi fiyatı da bana hayli tuzlu gelince vazgeçtim
bence CASE New Holland'dan kalite ve imaj olarak bi tık üstte ama 2.el hala yerleşemedi memlekette sık değiştiririm traktörü diyorsan CASE'den uzak dur derim.

Çiftçilik devam edecek abi onu bırakamayız artık :)
Gübre bayiliği düşüncem var bir terslik olmaz ise Ağustos sonu gibi pazara gireyim diyorum şuanda da devletten 3-5 kuruş destek koparırmıyız diye KOSGEB eğitimlerine gidiyorum niyetlendim ama umudum da hızla tükeniyo hayli sermaye lazım bide önce dağıtıp sonra toplanacak cinsten iş bakalım nasıl olacak :)

Borçla uğraşma sermayesi olupta is yapmak isteyen dürüst bi ortak bul kendine yakın çevreden. Hem riski bölüsmüş hemde bir yakınına para kazandırmis olursun. Yalnız dikkat et koyun cinsi olsun keçi cinsi olmasının ortak üzmesin seni sonra.

Yakup abi aynı fiyat olacagini hic zannetmiyorum ama ayni fiyati verirlerse case i gozun kapali al zaten td4b ile ayni herseyi ama daha torklu 4 silindir avrupa motor var yani nh nin t4000 lerde kullandigi avrupa motor
fuara gelirsen bulusalim abi

Borçla uğraşma sermayesi olupta is yapmak isteyen dürüst bi ortak bul kendine yakın çevreden. Hem riski bölüsmüş hemde bir yakınına para kazandırmis olursun. Yalnız dikkat et koyun cinsi olsun keçi cinsi olmasının ortak üzmesin seni sonra.

Abi ortak iş duydum mu kaçasım geliyor sırf ortaklık sevmediğimden dolayı kardan %8 pay ile 30 dekar seranın sadece gübreleme ve bakım-ilaç işlemleri kararını vereceğim bir işi bile reddettim çünkü ne ortaklık nede emir alan konumda olacağım pozisyonları sevmiyorum kaldı ki bu devirde insan babasına bile 2 kere düşünüyor değil ki ticaret ortaklığı biraz birikmişim vardı onuda eve yatırdım bitsin tadilatı diye sebzeden kalanla gireceğim artık işe