110/130Hp TRAKTÖR TERCİHİ.

110/130 HP TRAKTÖR SEÇİMİ

• Kullanılan toplam oy
    87
  • Anket kapatılmış .
12.11.2010
16,297
22,541
48
Erzurum

gelecektede alacak olanlara iyi bir bilgi kaynağı olsun.
hemde arkadaşım ve foruma üye harun bey için yardımcı olalım..

seçenekler..
CLAAS ARION 410 veya 430 CIS.
DEUTZ 5110 c Veya 5120 c
MASSEY FERGUSON 5612 dyna6

siz olsanız hangisini neden tercih ederdiniz
ve bunun arkasına hangi inç pulluk alırdınız
yorumlar için şimdiden teşekkürler arkadaşlar.

Cevap: 110 Hp TRAKTÖR TERCİHİ.

Tabiki MF abi
7b17b69596acb899eedaba67442d9eff.jpg

Bir Claasci olarak claas diyorum deutz hakkinda bir bilgim yok ama mf de isim yapmis koklu bi marka benim yetkili servisim hem claasin hem mf nin yetkili servisi claas parca bakimindan daha kaliteli ve saglam diyor mf gun gectikce nasil olsa tutuyor ayagindan kaliteyi dusuruyor diyor .

• Beğen
Tepkiler: AhmetErarslan
niyesini yazın Kürşat,celal mrb... :)
Abi niyesini yazayım. Şimdi traktör 3 ayrılır. 50000₺ 100000₺ ve 100.000₺ üzeri olmak üzere. Şimdi 50₺ alacaksan bi çok seçenek var. 100.000 ₺ alacaksan gene çok seçenek var. Erkunt kubota tümosan deutz case new Holland gibi. Ama 100.000 aşinca ki siz 150.000 aşiyosunuz seçenek 2 ye düşüyor. Ya mf alacaksın ya fendt.

• Beğen
Tepkiler: azam
Benim de tercihim MF.
Yok kullanıyorum diye demiyorum.:) Arion 430 yeni modeller,FPT motoru ile çıkıyor. Karşılaştırdığımda MF 5613 zaten direk 130 beygir,Claas ise 115bg işte viteslerde vb. 10 bg daha devreye giriyor sanırsam. Bu bence dezavantaj,ayrıyetten Claasın tork da düşük MF ye bakarak. 545nm tork üretiyor MF,Claas ise 485nm güç arttırma ile tahminen 500nm leri az geçer gibi :)
Dingil açıklıkları:
MF 5613 2550mm
Claas 430 2564mm
Motor 130 bg ise 130bg olacak arkadaş :) öyle 10 bg şurdan 5 bg burdan oldumu tadı çıkmıyor. Neden böyle düşünüyorsun diye soracak olan varsa açıklık getireyim. Kullandığım traktör belli bir vites kademesinde ekstra 10 bg güç üretiyor. Fakat ekstra güç sağlayan vites de her koşulda kullanamıyorsun. Seri geliyor bu sebeble pulluk da özellikle sert yerlerde bayılma çok artıyor. Ee her koşulda kullanamayacaksam ne yapayım ben o ekstra gücü...

• Beğen
Tepkiler: Turan ERDN
Secenekler icinden en uygunu massey 5612 yada 5613 te olabilir. Nedeni dynashift sanziman ve sisu motor. Ayrica efficent paket olsa hicte fena olmaz[emoji106]. Bu arada massey bayilerinde 2015 modelleri oldukca uygun fiyata veriliyor, stoklar bitmeden ihtiyaci olan arkadaslarin bayilere ugramasinda fayda var.

Zor bir soru :) Bir MF ci olarak ikilemde kaldım diyebilirim. Deutz 5120 C yi senkro vitesli olmasından ve kabinine hiçbizaman ısınamamış olmamdan ötürü direkt eledim kabin büyük olacak usta.

Claas eğer JD motorlu olsaydı onu en başta elerdim fakat FPT motor olduğu için cazibesi benim açımdan çok yüksek. Claas için 120 hp güç sunan 440 modelini kıyaslamak gerek 520 NM tork vaad ediyor Deutz'dan çekiş olarak bir hayli üstün ayrıca yanılmıyorsam silindir başı 4 valf Deutz'da silindirler 2 valfliydi.

MF 5600 serisi çok beğendiğim ama malzeme kalitesi olarak beklediğimi göremediğim bir ürün oldu benim için. Trim sesleri bir hayli mevcut paneller zoraki oturtulmuş gibi iş esnasında gacırtı yapması hiçten bile değil. 6 powershift olması diğerlerine nazaran avantaj. Claas motor olarak tatmin ettiği gibi iç düzen ve kalite olarakta beni mest etmiş durumda sanırım bu modellerden Claas tercih ederdim.

Sıralama yapacak olursak

1. Claas Arion 440

2. Massey Ferguson 5612 dyna 6

3. Deutz 5120c

İkinci eli olsun yedek parça olsun agco şirketinin bünyesinde olduğu için mf diyorum.sisu motor ve dyna_6 gibi avantajlarını saymıyorum.Claas hakkında çok bilgim yok açıkçası ama asla kötü mal değil.deutz da öyle fakat Türkiye de mf daha uygun bence.