110/130Hp TRAKTÖR TERCİHİ.

110/130 HP TRAKTÖR SEÇİMİ

• Kullanılan toplam oy
    87
  • Anket kapatılmış .
Class güzel makina Arion 450 al desem büyük mü olur,ama ama Mf kadar yaygın degil
MF 5613 tercih ederdim MF kullancısı olarak..

Resimler ve ekler

• IMG_1158.JPG
    IMG_1158.JPG
    2 MB · Görüntüleme: 188
  • IMG_1159.JPG
    IMG_1159.JPG
    1.8 MB · Görüntüleme: 186
  • IMG_1160.JPG
    IMG_1160.JPG
    1.6 MB · Görüntüleme: 179
tabikide massey .. sebebi çok açık , girecek sahibinden.comda bi öteki markaların ikinci eline bakacak bi masseyin .. massey altın gibi .. deutzu bilmemde claas bayiileri claas takasına girmiyor .. uzak duracaksan claastan uzak dur son sahibi olursun ..

• Beğen
Tepkiler: Alexander
tabikide massey .. sebebi çok açık , girecek sahibinden.comda bi öteki markaların ikinci eline bakacak bi masseyin .. massey altın gibi .. deutzu bilmemde claas bayiileri claas takasına girmiyor .. uzak duracaksan claastan uzak dur son sahibi olursun ..
Sahibinden.com da dikkat cekici sayida 2. El 5445 var dikkatimi cekti , sıkı bir MF ci olarak bunu hayra mi yorayim anlamadim :)

• Beğen
Tepkiler: meskisehiri
Sahibinden.com da dikkat cekici sayida 2. El 5445 var dikkatimi cekti , sıkı bir MF ci olarak bunu hayra mi yorayim anlamadim :)

onun bi sebebi var hiçde prim yapmıyor 5445 ben traktör ararkende 100 civarıydı euro aldı başını gitti hala 100 110 civarı tutanın elinde kalıyor.o ssride 5455 5460 çok tutuluyo hele sisu motorlu 5460 ilan düştümü az temizse hemen uçuyor.bide benim yorumumu marka fanatikliği olarak algılamayın bende mf yok hiçde sevmem evimede sokmamaya gayret ediyorum.newholland kullanıcısıyım türkiye şartlarında bi gerçek var büyüğü küçüğü mfnin her zaman prim yapıyor her zman aranıyor.seversin sevmezsin mfyi dediğim gibi bende sevmem kullanamam ama çok tutuluyor kardeşim.

• Beğen
Tepkiler: 10610
45 lerin yakıtı hp sine göre yüksek imiş. Vede biraz pirim yaptigi için kullanıcılari hazır pirim yapmisken daha buyuguyle degistiriyorlarMIŞ Mesela 5455 ve daha büyükleri.
Soruya gelirsek daha çok pirim yapacağından ve dyna 6 dan dolayı MF

onun bi sebebi var hiçde prim yapmıyor 5445 ben traktör ararkende 100 civarıydı euro aldı başını gitti hala 100 110 civarı tutanın elinde kalıyor.o ssride 5455 5460 çok tutuluyo hele sisu motorlu 5460 ilan düştümü az temizse hemen uçuyor.bide benim yorumumu marka fanatikliği olarak algılamayın bende mf yok hiçde sevmem evimede sokmamaya gayret ediyorum.newholland kullanıcısıyım türkiye şartlarında bi gerçek var büyüğü küçüğü mfnin her zaman prim yapıyor her zman aranıyor.seversin sevmezsin mfyi dediğim gibi bende sevmem kullanamam ama çok tutuluyor kardeşim.

Ali abi mf yı bu kadar sevmemendeki sebep nedir merak ettim doğrusu...

2. ele pek takılmamak gerekir sonuçta bir traktörü ülke olarak ortalama 20 sene kullanıyoruz. 2. elin marka değeri yüksek olması avantaj gibi gözükebilir ama biz çiftçiler için en önemli nokta fiyat/performans dengesi olması gerekir.

yorumlar gayet kaliteli ve yol gösterici..
ne mf ne claas nede deutz yabana atılacak markalar
değil tabi..
zaten dünya genelinde bu işlerle uğraşan her bireyin
kesinlikle bilip güvendiği markalar..
eminimki seçim ne olur olsun pişman etmeyecektir.
inşallah bu konu 1 ay daha revaçta olur
ve biz mart 2016 konya fuarına kadar
kesin karar vermiş oluruz..seçeceğimiz bu traktörü
alacağımız arkadaşımız konuyu devamlı takip ediyor
sizlerin bu güzel yorumları ve fuardaki pazarlıklar
kaderini belirleyecek..
inşallah hayırlısı nasip olur.
yorumlar için hepinize teşekkür ederim.
devam edelim lütfen. :)

Bi taraftan bakıyorum siteden geçenlerde nh t6 alan bi arkadaş vardı. İyi pazarlıkla bence uygun fiyata almış. T6 yada 6020 de sanki alınabilir. MF dedim ben ama 5600 serisine nedense pek içim ısınmadi. Nh de ekleyebilir mi seçimin içine ?

1. si sahibinden.com a bakarak traktör alacaksan yada 2. el sitesi bizim için bir ölçü ise hiç almayalım daha iyi, otomobil almıyoruz sonuçta :) neyin değerine bakıyoruz ki ayrıca az olması traktör piyasası için bence avantaj.

2. yaklaşık olarak 70,80 bin euro lar ödeyerek aldığımız dünya çapında bir markanın yedek parça, servis vs sorunu olacağına inanmıyorum muhakkak bazı problemler olur, olursada iletişim kopukluğundan olur ve bu giderilebilir çok büyük sorunlar olacağına inanmıyorum takılmamak lazım.

3 olarak tercih ederken benim her zaman kullandığım yöntem artıları eksileri bir kağıda ' bg gücü,tork değerleri,yakıt sarfiyatı,hidrolik kapasitesi,motoru,kabin'dingil mesafesi,servis hizmeti vs vs vs yazın ve bakın marka ve tasarım olarak ta yakın hissettiğinizi alın derim yani aklınızı ve bilginizi kağıda dökün mutlaka çok etkili oluyor

mf veya claas 2 side bence tercih edilesi ve kullanıcısını memnun edecek traktörler ben olsam ikisi arasında tercih yapardım deutz'u hiç bu kıyaslamaya sokmayın bence

arkadaslar bende NH tr6 120 var, ama yanilmiyosam 6125R olmasi gerekli tarlada lazer yaparken yanina oturdum ,ustune traktor oldugunu sanmiyorum benim motorumu ikiye katlar,traktör "u 19 devire sabitledi,nekadar zorlarsan zorla devir kaybetmiyo,bayilma zaten yok,bana gore traktorler ikiye ayriliyo R serisiJD ve Digerleri diye:)

arkadaslar bende NH tr6 120 var, ama yanilmiyosam 6125R olmasi gerekli tarlada lazer yaparken yanina oturdum ,ustune traktor oldugunu sanmiyorum benim motorumu ikiye katlar,traktör "u 19 devire sabitledi,nekadar zorlarsan zorla devir kaybetmiyo,bayilma zaten yok,bana gore traktorler ikiye ayriliyo R serisiJD ve Digerleri diye:)

Anlaşılan sizin için güzel bir deneyim olmuş :) Bindiğiniz traktörde lazerde 1 saatte ne yakıyor diye sorduğunuzu umuyorum, sizde traktörünüzün gazını 19 a sabitleyin 1 saatlik çalışma sonrası aradaki yakıt farkını bizimle paylaşırsanız seviniriz.

Birde TR 6.130 çekişte kıyas yapmak için daha uygun sanki..

• Beğen
Tepkiler: islam doğan
yorumlar gayet kaliteli ve yol gösterici..
ne mf ne claas nede deutz yabana atılacak markalar
değil tabi..
zaten dünya genelinde bu işlerle uğraşan her bireyin
kesinlikle bilip güvendiği markalar..
eminimki seçim ne olur olsun pişman etmeyecektir.
inşallah bu konu 1 ay daha revaçta olur
ve biz mart 2016 konya fuarına kadar
kesin karar vermiş oluruz..seçeceğimiz bu traktörü
alacağımız arkadaşımız konuyu devamlı takip ediyor
sizlerin bu güzel yorumları ve fuardaki pazarlıklar
kaderini belirleyecek..
inşallah hayırlısı nasip olur.
yorumlar için hepinize teşekkür ederim.
devam edelim lütfen. :)
Abi insallah konya fuarini ayni gune denk getiririz pazarlikta bulunmak isterim CLAAS Bizim işimiz biliyon 😎

Anlaşılan sizin için güzel bir deneyim olmuş :) Bindiğiniz traktörde lazerde 1 saatte ne yakıyor diye sorduğunuzu umuyorum, sizde traktörünüzün gazını 19 a sabitleyin 1 saatlik çalışma sonrası aradaki yakıt farkını bizimle paylaşırsanız seviniriz.

Vallahi yazdıklarının aynısını yazcaktım . :D :D Bi baktım yazmışsın bile.

Valla 500gr fazla yaksın öyle traktör. 6115r kullanma fırsatım olmuştu,bence çok şahane harika bir traktör. O premium hissiyatını hissettiriyor. Özellikle klima konforu çok iyi,kabinin her yerinden üfürüyor gibi :) ayrıyetten tls sistemi diğer markalara göre eşsiz bence,6615 MF ön aks süspansiyonlu modele göre konuşuyorum. JD de kullanılan TLS hissedilir çok daha sarsıntısız. Deneme fırsatım oldu ikisini de